Anime i manga

+
Skoro o tym mowa to już za parę dni premiera :)



@I_w_a_N, jak tam wrażenia z Berserka po sześciu tomach?
 
@HuntMocy

Tak naprawdę jestem po pięciu tomach ale ogólnie nie jest źle (względem to co było w anime jeszcze, a jeszcze nie wyszliśmy poza ten obszar). Kreska ładna i ostatnio nie ma Pucka :).

Wolałbym aby manga ukazywała się częściej bo tak człowiek staje się już tak oderwany od tych wydarzeń.
Powinni wydawać co miesiąc.
 
Byłoby fajnie, ale Berserk to nie jedyny dłuższy seinen w ich ofercie, mają też Atak Tytanów. Gdyby zwiększyli częstotliwość to wtedy prawdopodobnie musieliby zrezygnować z innych tytułów skierowanych do tej samej grupy odbiorców (czyli młodych dorosłych) na kilka najbliższych lat. Teraz wydają na przemian Berserka i jakieś krótsze (od jednego do kilku tomów) tytuły takie jak Hideout, Blue Heaven, All You Need Is Kill czy Green Blood, a wkrótce dołączy do nich parę innych. Dzięki temu jest większa różnorodność co można odnotować na plus. W tej chwili JPF jest chyba najbardziej wszechstronnym polskim wydawnictwem mangowym. Mają w swojej ofercie zarówno popularne młodzieżówki (Naruto, Bleach, One Piece) i hiciory (Atak Tytanów, a za niedługo One Punch Man), ale też coś dla kobiet, miłośników klasyki czy horrorów. Inne wydawnictwa na ogół stawiają na konkretny target i w nim się specjalizują.

Szkoda tylko że nie trzymają się schematu jeden tom Berserka co dwa miesiące. Czasem mamy dwa miesiące przerwy, a czasem trzy co nie zostaje później nadrobione.

A co do Pucka, Guts spotkał go dopiero po Zaćmieniu więc jeszcze parę tomów go nie będzie ;) Wydarzenia z trzech pierwszych tomów rozgrywały się niedługo po Zaćmieniu kiedy Guts wyruszył szukać zemsty.
 
Last edited:
Kochani, możecie mi wytłumaczyć jak się ma 10-odcinkowy GitS Arise: Alternative Architecture do 4 części filmów GitS Arise i GitS: Nowy Film 2015 (jak mi się podoba ten tytuł, jest taki oryginalny, niespodziewany). To jakieś rozszerzenie wątków? Filler pomiędzy częściami?
Za wszystkie odpowiedzi pięknie dziękuję i nagradzam Motoko aprobaty
/set Motoko of approval
...boot....
[START]....

[END]
....logout
 
@Fantazjel, sam nie oglądałem, ale z tego co wiem to Alternative Architecture jest rozbudowaną wersją Arise (nowe wątki i sceny) i zarazem wprowadzeniem do filmu. Ale mogło mi się coś pomieszać :p
 
Film jest dobry, jeśli traktować go jako dłuższy epizod Arise. Wątki filozoficzne zostały wyrzucone do kosza, a całość kręci się wokół rozgrywek politycznych, ale i tak jest to najlepsze co do tej pory dała nam marka Arise.

O ile serial opowiadał (generalizując) historię tworzenia Sekcji 9, tak film poświęcony ich jest pierwszej misji i kompletuje origin łącząc grupę z Aramakim. Oczywiście marketing wprowadzał w błąd promując film nowym wizerunkiem Motoko nawiązującym do oryginału z '95 roku. To co otrzymaliśmy, to (pod sam koniec) parafraza sceny otwierającej oryginalnego GITS'a (zabicie polityka przez Major [teraz z nowym/starym ciałem] i aktywowanie kamuflażu w trakcie "spadania"), w trakcie napisów końcowych jest też scenka nawiązująca do mangi ("park" z kwitnącymi wiśniami i tachikomami).



P.S.

One Punch Man o dziwo daje radę jako parodia superbohaterskiego gatunku.
 
Last edited:
To jest aplikacja stworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości (czy jak to inaczej określić). Zapuszczamy na tablecie czy innym smarfonie i możemy sobie obracać obraz. Całość ma trwać 10 minut i raczej wątpię żeby było dostępne poza Japonią. Tutaj jest namiastka tego jak to działa, można przetestować na komputerze choć efekt nie będzie taki dobry.

https://www.youtube.com/watch?v=C1iAi2yvSZE
 
@HuntMocy

Całkiem ładnie to wygląda ale jakoś nie będę tęsknił za brakiem tego "doświadczenia". VR jakoś mnie jeszcze nie przekonuje (podobnie jak filmy 3D).
Cóż, może jeszcze doczekamy się czegoś dobrego z pod znaku GitS'a (mam na myśli jakąś porządną animowaną kinówkę - niekoniecznie od Oshii'ego, bo po "The Sky Crawlers" chyba już odszedł od anime i jeśli coś robi to live-action).
 
@robert70r

Nie cierpisz bo "nie widzisz", przez jakąś wadę wzroku czy ogólnie?


A odnośnie anime, to dzisiaj zamówiłem sobie poniższą płytkę :).



Tylko trochę szkoda, że ponoć oryginalne audio nie zostało zremasterowane.
 
Rozumiem poprawność ponad wszystko, ale żeby u Japończyków?

Aby nie było "nie w temacie" (i aby niebiescy nie wywalili postów) powiem, że właśnie zaopatrzyłem się w szósty tom Berserka :).
 
Top Bottom