Jak spawnować potwory jako npców ?

+

Tower

Forum regular
Jak spawnować potwory jako npców ?

Cześć !

Nie znalazłem odpowiedzi na wiki ani forum więc pozwoliłem sobie założyć temat. Potrzebuję mieć na mapie golema aby poprowadzić z nim dialog.
Używałem actionpointa z katalogu templates z akcją golema. W podglądzie akcji wszystko wygląda ok lecz golem nie ma zamiaru się pojawić (ludzcy i kransoludzcy npc z tego samego community pojawiają się bez problemu, więc tu na pewno wszystko jest ok). znalazłem w plikach gry entity golem_base (czy coś o podobnym brzmieniu)-> czy golemy i gargulce potrzebują jakiegoś dodatkowego elementu aby się pojawić ?
Czy ktoś wie jak można to zrobić ?

Pozdrawiam
Maciej
 
Last edited:
Kiedyś się z tym bawiłem i udało mi się zespawnować harpie, wilkołaka i pożeracza zwłok. Jeżeli chodzi o golema to spróbuj użyć entity template golem_dialog. A jeśli o inne potwory to może skopiuj entity np gargulca i zmień jego entity class (jest w entity template, zakładka Template prooperties, zielona strzałka) na CActor albo CNewNPC. Sprawdź efekty i napisz.

EDIT: Ja zmieniałem entity class na CNewNPC.
 
Last edited:

Tower

Forum regular
Zmiana typu na na CNewNPC pomogła. Golem pojawił się i ma się dobrze :). Dzięki Enzinho.
 
Spawnuje wilkołaka i stoi on na mapie lecz stoi on nieruchomo bo wydaje mi sie że poprostu nie ma "actionpointa" swojego a po drugie nie moge z nim pogadać poprzez kliknięcie lecz tylko przez trigger.Czy ktoś wie jak sobie poradzić z tymi problemami?
 
Top Bottom