Recent content by Barges

+
  1. B

    Wiedźmin 3: postacie

    Nom wszystkie postacie są świetne, jednak na mnie osobiście Yeny i Trissy nie robią wrażenia, za to wszyscy wieśniacy - pierwsza klasa. Czy coś ze mną nie tak? :P
  2. B

    Waluta w grze

    Pomijając jednak to o czym większość osób dyskutuje (czyli nazwa pieniądza, zmiany cen i zaw. kruszcu :P) chciałbym napisać coś innego o "walucie w grze", a mianowicie to że w dobrym RPGu kasy zawsze powinno być za mało (co zresztą pasuje do Geralta nie? ;)). W pierwszym Wiedźminie do pewnego...
  3. B

    Wiedźmin 3: ekwipunek

    Ja tak miałem ze zbroją kruka i kurtką niebieskich pasów. Problemem zbroi kruka było to... że równocześnie jak ją dostawałeś, dostawałeś kurtkę niebieskich pasów która była nieco lepsza... O.o? Dzięki wgraniu sava dostaje zbroję króka która jest gorsza od tej którą każdy dostaje na początku w...
  4. B

    Wiedźmin 3: ekwipunek

    Owszem, przemyślany nie przeszkadza. Ale niewykonalne jest dobre przemyślenie wszystkiego (a często też nie warte zachodu). Poza tym, REDzi słyną z nieprzemyślanego ekwipunku/rozwoju postaci :P
  5. B

    Wiedźmin 3: ekwipunek

    Błagam, nie wracajmy do tego. Wiele postów już przelano na tym forum dot. tego "że wiedźmin jest doświadczonym wiedźminem i rozwój postaci jest nieklimatyczny" i "rozwój postaci musi być bo to RPG". Sthap, plz. Co do tych 30 kurtek to mam nadzieje że żartują. 30 kurtek (albo i więcej), i...
  6. B

    Wiedźmin 3: potwory

    Tja, tu mi jedzie. Polecam obejrzeć wam hajpvideosy Tomka Gopa o W2 i porównać z efektem końcowym. Randomizowane statystyki przedmiotów? tja...
  7. B

    Wiedźmin 3: alchemia

    Co to się dzieje w tych wiedźminach... Geralt nie może wyjrzeć z za rogu i zobaczyć lodowego giganta i wypić eliskiru "bo co to za picie podczas walki, trzeba medytować". To co Geralt robi? Pije te eliksiry 2 godziny wcześniej, i dopiero jak widzi giganta to gdzieś w środku siebie przestawia...
  8. B

    Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowy zwiastun

    I tak te bonusy miały minimalne znaczenie jeśli się nie grało na Flash modzie. Wątpie, żeby większość z was brała miecze i oleje na ból i krwawienie, żeby po kilku szybkich ciosach i wbiciu bonusów zacząć klepać szybkie potwory stylem silnym. I tak wszystko się sprowadzało zazwyczaj do...
  9. B

    Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowy zwiastun

    Zależy od elementu. Kwestia pancerzy i mieczy. Cóż tutaj da się przeprojektować pacing gear developmentu na wolniejszy. Tak jak to było na początku serii właśnie ;)/>/> Chyba iluzję swobody. Co to za swoboda w sytuacji "wybrać miecz+12, czy zostać przy mieczu+10". Jak ma być swoboda wyboru...
  10. B

    Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowy zwiastun

    To, że gra nie jest książką nie znaczy, że musimy ładować tysiąc mieczy i zbroi do gry, ponieważ wszyscy tak robią. Interesuję się game designem, staram się wbić do branży i jestem przekonany, że warto łamać pewne skostniałe zwyczaje w game designie. Często jest tak, że używa się ich żeby nie...
  11. B

    Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowy zwiastun

    Hmmm... Linia questowa polegająca na zdobyciu i rozwijaniu pancerza, która jest nieliniowa i w efekcie pancerz może rozwijać się w inny sposób. Nie wiem na ile to powinno być w Wiedźminie3, ale pomysł na pewno wart przemyślenia :)
  12. B

    Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowy zwiastun

    Wg mnie jeden quest na najlepszą kurtkę to nadal za mało. W W1 właśnie zdobywanie zbroi kruka przez praktycznie 2 akty sprawiało, że ta zbroja została zapamiętana przez wszystkich graczy w taki, a nie inny sposób.
  13. B

    Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowy zwiastun

    Nie, w sumie to zrozumiałe - w pierwszym wiedźminie było okrutnie mało pancerzy. Jak ktoś nie chomikował kasy na wzmocnioną kurtkę, to można było uznać, że kompletnie nie było w grze pancerzy. Aczkolwiek w dwójce redzi przegięli w drugą stronę. Ja bym chciał, żeby zmiania gearu była dla gracza...
  14. B

    Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowy zwiastun

    Gear progress jest przydatny w podkreślaniu uczucia posuwających się postępów w grze, ale musi mieć on odpowiedni pacing. W przypadku Wiedźmina3 wolałbym mieć niewiele pancerzy i mieczy, ale takich które można by było sensownie ulepszać. Bo to, że w W2 od razu wyrzucało się Zbroję Kruka, bo była...
  15. B

    Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowy zwiastun

    Szczerze? Dla mnie zmiana pancerza 2-3 razy w grze, miecza stalowego 2-3 razy w grze i srebrnego 1-2 to optimum. W W2 strasznie mnie wnerwiała ta sztuczność spowodowana zasypem mieczy i pancerzy. I to wszystko tylko dlatego bo Amerykanie narzekali, że w W1 było mało zmiany gearu. Wiedźmin to nie...
Top Bottom