Recent content by barony03

+
  1. B

    Serwery leżą?

    Gra nie działa. Nie znajduje przeciwnika
  2. B

    Nie zalicza questow podroży

    Albo zalicza je z ogromnym opóźnieniem.... Kwestia sumienia stoi już ze 3 dni w jednym punkcie a trzeba wygrać tylko jedną grę.... zniekształcony krzyk też dzisiaj się zaciął. Troche to jest żałosne że tyle czasu są już podróże a ciągle są te same bugi.
  3. B

    Zmiany w Aktualizacji 9.3

    Świder kosztuje 7 pkt prowizji i ma sam 5 pkt do tego potrafi robić 3 pkt obrażeń za 2 monety które jest bardzo prosto uzbierać. Poza tym zadawanie obrażeń jest w 90% przypadków lepsze niż robienie pkt na planszy jak to jest z mamuną. Posiadanie 2 złotników jest banalnie proste więc nie wiem o...
  4. B

    Zmiany w Aktualizacji 9.3

    @Iorweth15 Wystarczyło znerfić mamune a nie prz okazji caranthira, krwawą pani i samojadka. Ten deck który był grany jest martwy po prostu. NG alchemik dalej nie ruszony i ogólna sila ng dalej nie ruszona. NG przy dobrym graniu i dobraniu wszystkich kart miażdżył potwory które były tak OP. SY...
  5. B

    Zmiany w Aktualizacji 9.3

    potwory martwe brawo cdpr! a drill dalej masakruje jak masakrował.... robi wiecej pkt niż mamuna
  6. B

    Monster

    not true nilfgard can... And try to play some MO deck without this combo. You will not have even 50% win ratio. Nerfing this combo will kill monsters like in previous months. Need to wait for official stats about win ratio.
  7. B

    Monster

    waiting for mo win ratio at pro rank LUL and SY we will see what is better
  8. B

    Monster

    Fair and balanced game with so many cards is just imposible. In every meta some decks are better and worse. We will see this OP monster deck win ratio at pro rank. We will see....
  9. B

    Monster

    If you could make a deck good for everythink... this deck will be OP and we will need to nerf it. It is normal to be good vs somethink and bad to other deck. Look at SY how many points can do drill/junior/Whoreson's Freak Show with witchfinder when you got no answer for it. How many points make...
  10. B

    Monster

    yes is the same caranthir (9p) +mammuna (10p)+ 1 card in grevyard (~5p)+ 1 card in deck (~5p) (not in hand) - best play for 4+10+9 points (car +mam + 2x gan ceann) you can easly brake mamuna with card like squirrel xD put it into your deck u will win You can always show me the deck without...
  11. B

    Monster

    What card you wanna nerf? Mby we will nerf card like foltest (like 5p engine per turn), simlas (can make 30 points+ in one move), half of SY cards, melusine (op engine with ressurection card) too?
  12. B

    Monster

    sure LUL
  13. B

    Monster

    mamuna is op for sure no one can talk with it, but without her monsters are weak tier 3
  14. B

    Aktualizacja 9.2 — lista zmian

    u mnie to samo ramki brak :( avatara zresztą też
  15. B

    Wyrusz w Podróż do Aretuzy!

    Mi tam ciągle nie działa podróż więc nie sprawdzę LUL
Top Bottom