Recent content by FranciszekDolas

+
  1. F

    Nowa umiejętność pasywna Nilfgardu

    Ja uważam, że w tym archetypie największym problemem (oprócz małej ilości dostępnych kart z synergią) jest obecna słabość zwiadowców. Redzi chyba nie mają pomysłu co zrobić z tą kartą, żeby nie była za mocna jak na brąz, a jednocześnie pozostała grywalna. Bawiłem się sporo tą talią w czasach gdy...
  2. F

    Ostatnia szansa, by zapisać się do zamkniętej bety GWINTA!

    Wydaje mi się, że wtedy chodziło o Fiona ale pewności nie mam.
  3. F

    Ostatnia szansa, by zapisać się do zamkniętej bety GWINTA!

    3. Tego akurat nie nazwałbym błędem. Formuła turnieju była taka, że jeżeli chciał przejść dalej i tak musiał tym radowidem wygrać któryś mecz, a akurat na potwory ta talia kontrolna była moim zdaniem dość rozsądną kontrą, co zresztą potwierdził wygrywając tę rundę. LC zapewne i tak już po...
  4. F

    Pytania do twórców Gwinta - dyskusja

    1. Pytanie zadawane milion razy na forum. Na pewno rozważają ale ten temat nie jest dla nich priorytetem i raczej nie ma co liczyć na jakąkolwiek deklarację, dopóki nie uporają się z balansem w becie, kampanią fabularną i konsolami. 2. Większość złotych kart ma już wersje animowane, kolejne...
  5. F

    Limit kart

    Ja od jakiegoś czasu zaczynam się zastanawiać czy sposobem na urozmaicenie decków nie byłoby dołożenie większej ilości kart dobierających wzorowanych na tych z Nilfgardu (Cynthia, Albrich). Z jednej strony wiadomo, że każde dobieranie zwiększa losowość, z drugiej takie karty mogłyby zwiększyć...
  6. F

    Balans kart [propozycje, argumenty]

    Nie wymieniłem Nithrala jako karty Nilfgardu tylko potencjalny cel... O Shirru też nie pisałem w kontekście tej talii tylko jako przykład dużo bardziej udanego złotego removala ogólnie. Z zabójstwem jest ten problem że ma prawie same wady, ponieważ jak pisałem obecnie do neutralizowania kart...
  7. F

    Balans kart [propozycje, argumenty]

    Ta karta zdecydowanie wymaga zmiany. Zgadzam się, że powinna przynajmniej działać na złote karty- nadal pozostawałaby bardzo sytuacyjna ale chociaż można by nią czasem skutecznie skontrować smoka albo Yen. Obecnie jest po prostu totalnie bezużyteczna i raczej nie ma możliwości żeby się to...
  8. F

    Poprawa/zmiana systemu punktacji w grach rankingowych

    Też miałem kiedyś wygraną "za 0" w rankedach, pisałem w zgłoszeniu do supportu już z miesiąc temu i sugerowałem jakąś zmianę algorytmu przyznającego punkty. Liczyłem, że coś z tym zrobili bo więcej mi się taka sytuacja nie przytrafiła. Skoro nie to ponawiam prośbę- modyfikacja algorytmu tak aby...
  9. F

    [Opinie] Cesarstwo Nilfgaardu

    Po patchu pojawiło się nieco więcej możliwości. Od 2 dni bawię się głównie testując decki pod szpiegów z Calvaitem albo pod odkrywanie z Emhyrem. Jednym i drugim da sie wygrać ale na pewno nie nazwałbym żadnego op. Widać to szczególnie na przykładzie Emhyra, którym można teraz grać bez problemu...
  10. F

    Tarcza Queen i Siewca zarazy - bug?

    1) quen nie chroni przed pożogą, podobnie jak epidemią, smokiem i innymi efektami całkowicie niszczącymi kartę bez względu na jej wartość. 2) siewca działa jak zwykła epidemia, tylko że ograniczona do jednego rzędu, jeśli jest błąd, to w opisie.
  11. F

    Balans kart [propozycje, argumenty]

    Przewaga kart niewiele daje jeśli trafi się na pogodynkę nastawioną na czyszczenie stołu, gdzie gracz trzyma w decku epidemie lub trzesienie ziemi i wyczeka odpowiedni moment na jego użycie. Wtedy wiele decków nawet mając przewagę kilku kart nie bardzo ma czym kontrować bo dwimeryt, czyste niebo...
  12. F

    Balans kart [propozycje, argumenty]

    Odnośnie "op decków" i ich dalszego balansowania- uważam, że cały czas trochę brakuje kart neutralnych kontrujących niektóre zagrania, przez co niektóre frakcje mają zawsze dużo łatwiej spotykając dany deck- na przykład mając możliwość łatwego ubicia Yen/ Ciri radowidem lub ewentualnie...
  13. F

    Pytania do twórców

    Właśnie przetestowałem sobie, że triss z motylkami potraktowana setnikiem i tasakiem w pierwszej rundzie, daje nam buffa dla pozostałych kart w ręce do końca meczu. Teoretycznie w drugiej i trzeciej rundzie można sztuczkę powtórzyć wskrzeszając triss i tasaka i dojść do sytuacji gdzie pozostałe...
  14. F

    Balans kart [propozycje, argumenty]

    Czy były jakieś informacje o zmianach Milvy w nowym patchu? Na ostatnim streamie przy okazji wpadki z Vilgefortzem dowiedzieliśmy się, że jego umiejętność zostaje poważnie ograniczona po spasowaniu przeciwnika, mechanizm działania milvy w analogicznej sytuacji jest obecnie niemal identyczny...
Top Bottom