Recent content by guardian1982

+
  1. G

    [GENERAL] Difficulty Settings and Flaming Sword

    RESURRECTION!!! ;D Hi there, I've just popped in for a while to check what's up. There have been some changes, patches... Any increase in challenge, does anyone knows? Good mods perhaps?
  2. G

    [GENERAL] Difficulty Settings and Flaming Sword

    Wow. So there are people feeling same way as I, good. :beer:I've left this forum after finishing Witcher two times (I didn't want to side with the Rose, meh) and I've had enough plain stupidity of people unable to understand even the title of my thread, not even mention the...
  3. G

    [EPILOGUE] Prove My "Three Are One" Theory -- HUGE SPOILERS

    Not to mention that Your pasting is completely offtopic, OP had wild idea that Geralt,Alvin and GM are a trinity, so why gm is Alvin is not important...Actually we could close this one, it was proven that Geralt has nothing in common with Aldersberg.
  4. G

    Wiewiórki, Zakon Płonącej Róży, czy neutralność?

    Bardzo wygodnie, bo w Starej Wyzimie wszyscy sie tluka i niespecjalnie zwracaja na Geralta uwage jesli jest neutralny. Opowiedzenie sie po ktorejs stronie gwarantuje wyrzynanie bezbronnych wojakow z wrogiego ugrupowania (nie zeby to w czymkolwiek przeszkadzalo ;D)
  5. G

    Dokąd droga prowadzi , czyli co miało być a co jest

    @niepamietam8Tak, właśnie wtedy. Jak to Eithne ujrzała, czarodziejka o włosach koloru miodu płacząc (to najbardziej ją zdziwiło, bo przecież czarodziejki nie płaczą), teleportowała się do Brokilonu prosząc o pomoc dla zmasakrowanego Białego Wilka. Gdyby nie pędy conynhaeli Geralt nigdy nie...
  6. G

    Dokąd droga prowadzi , czyli co miało być a co jest

    Denerwujacy? Pod wzgledem swej prostoty, o to Ci chodzilo? Fajnie jest uzywac Znakow, mikstur, ale... Od trzeciego rozdzialu NIKT Ci nie podskoczy, zaden stwor, zadna strzyga, zadne stado Salamander jesli przytomnie korzystasz z tego, na co gra Ci pozwala. Teraz gram bez Znakow w ogole ani...
  7. G

    I LOVE IT vs I HATE IT

    Beer one, first part was took five years, and now You want a sequel in a year? ::)EDIT to belowWell, unless You're 100 years old and You're afraid of Your life in next five years do not worry - check "How old are You" thread - vast majority of posters there (including kids having retarded fun...
  8. G

    Wiedźmin 2 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

    To na wypadek gdyby nikt jeszcze zadnego mojego posta na tym forum nie widzial - baaaardzo poprosze wiekszy poziom trudnosci w kolejnym patchu/dodatku/sequelu, ok? ;D
  9. G

    [GENERAL] Difficulty Settings and Flaming Sword

    @lmazighen :D :D :DRead my post above Yours again, ok? Boy, five pages of explaining and ppl still don't understand a thing... ::) Go and play on easy, relax and don't trash this thread.Also, first page, read demonicSS post about handicaps.Sheeesh....
  10. G

    Dokąd droga prowadzi , czyli co miało być a co jest

    Eee tam, nie jest tak zle. Gra wsysa lepiej niz odkurzacz przemyslowy. Nie przeszkadzalo mi nawet zamkniecie w poszczegolnych rozdzialach (w sumie to tylko 1 i 4 sa zamkniete, w pozostalych mamy conajmniej kilka lokacji do odwiedzenia. Jedyny moj bol to masakrycznie niski poziom trudnosci (moj...
  11. G

    Any modders or mod teams already ready to rumble?

    Nevermind, we really don't want to dicuss anything with the guy whose nick is mynameisEminem, do we? ;D ;D
  12. G

    Od graczy dla graczy, czyli garść porad [malutkie SPOILERY]

    Dajcie spokoj chlopakowi i odczepcie sie. Mamy bilion jeczacych graczy ze tak ciezko uzyc mozgu, a Sir Krzyku w dziesieciu punktach podsumowal jak sobie poradzic w poczatkowej fazie gry.To nie on reaguje nieprzyjemnie, tylko Wy. Nie podoba sie zawartosc tematu to sie nie wypowiadajcie, ja reke...
  13. G

    [GENERAL] Difficulty Settings and Flaming Sword

    If the game is too hard, one's going to play on Normal or Easy. If game is too easy... There's nothing one can do. Got it?
  14. G

    [GENERAL] Difficulty Settings and Flaming Sword

    Nice post voyt3ch (wojciech? :]), good ideas.But first, OlmerI'm sorry for lack of progress with mangling with the file Firehawk and Csimbis led us to, I'll definitevely try to do sth about it, however right now I have a LOT to do in my spare time, so I'm afraid it'll be a bit slow. Thankfully I...
  15. G

    [SPOILER]Walki z bosami

    "No, to se przeczytałem ostatniego posta i już wiem co napisać." Po co w ogóle sprawdzić o co Guardianowi może chodzić, przecież ważne aby pokazać że "ja żem gość, ja wjemm". No i zawsze +1 post wpadnie... ::)...Ech.No dobra, ostatni raz się tłumaczę, Dasiu to nie do Ciebie (a przynajmniej nie...
Top Bottom