Recent content by jonusiescu

+
  1. jonusiescu

    Gry komputerowe

    Długo nie grałem, ale póki co bardzo fajny remaster, przyjemnie odświeżony. Podoba mi się, że np. w pierwszym Tomb Raiderze, gdzie nie było dostępnych flar (i dalej ich nie ma), zmodyfikowano troszkę poziomy i pododawano różne szczeliny skalne, przez które wpada światło. Nadaje to jaskiniom i...
  2. jonusiescu

    Gry komputerowe

    Epic wieczorem po prostu miał problemy techniczne, już wszystko powinno działać.
  3. jonusiescu

    Gry komputerowe

    Nightdive idzie za ciosem i po świetnych remasterach Rise of the Triad i Quake 2 oraz znakomitym IMO remake'u System Shocka zapowiedziało odświeżone wersje Star Wars: Dark Forces oraz - tadam - Turoka 3, który po raz pierwszy pojawi się na platformach innych niż N64. Uwielbiam to studio, bo...
  4. jonusiescu

    Aktualizacja wymagań systemowych

    Jeżeli Redzi wrzucą - a powinni, jeśli nie chcą się narazić na kolejną krytykę - wersję 1.6 pod opcją BETA, to nie będzie problemów nawet na Steamie.
  5. jonusiescu

    Saga Baldur's Gate

    Ja się jednak skusiłem po tych wszystkich pozytywnych komentarzach i zakupiłem BG3. Nie wiem czy uznam tę grę za dobrą kontynuację, ale liczę, że w przeciwieństwie do Fallouta 3 dostanę przynajmniej bardzo dobrego cRPGa. Naprawdę liczę, że się nie rozczaruję, bo F3 odrzucił mnie od ów serii na...
  6. jonusiescu

    Saga Baldur's Gate

    Po prostu grając w jedynkę mam wrażenie, że podróżuję po świecie, który istniał przed moimi podróżami i będzie istniał po nich. Że zostałem wrzucony do kawałka Faerunu i na tym kawałku Faerunu mam rozgrywać przygodę. W przypadku BG2 z kolei cały świat sprawia wrażenie jakby został stworzony dla...
  7. jonusiescu

    Saga Baldur's Gate

    Heh, też ze względu na zamieszanie związane z BG 3 ogrywam sagę od nowa, jestem w tej chwili w Wieży Durlaga. Przy czym dodałem sobie kilka modów, przede wszystkim Sword Coast Strategems, bo przeniesienie jedynki do silnika BG2 (a wszak to robi EE) kompletnie niszczy poziom trudności i gra jest...
  8. jonusiescu

    Gry komputerowe

    Musimy, ale w remake'u ważne przedmioty (audiologi, bronie, amunicja, wszczepy, apteczki itd.) są podświetlone, więc nie jest to jakoś przesadnie trudne, jeśli tylko się rozglądamy. Plus, tak jak w oryginale, dany wszczep / broń z reguły można zdobyć kilkukrotnie w ciągu gry (choć nie...
  9. jonusiescu

    Saga Baldur's Gate

    Ja ciągle się waham, też jestem psychofanem oryginałów i kurczę, przede wszystkim to ciągle nie mogę się przekonać do trójki w tytule. Dla mnie Saga BG = Saga o Pomiocie Bhaala, nie wiem jak oni chcą to rozwiązać (i czy w ogóle spróbują). Do tego gameplay kompletnie inny od BG od Bioware, ciągle...
  10. jonusiescu

    Gry komputerowe

    Nie cenię Nrgeeka jako recenzenta i personalnie nikomu bym nie zalecał wyrabiania sobie opinii na temat jakieś gry na podstawie jego omówień.;) Zbyt wiele razy wyłapałem w jego filmach potężne babole. Nie wszystkie jego uwagi są przestrzelone, kilka jest słusznych (np. zarządzanie ekwipunkiem...
  11. jonusiescu

    Gry komputerowe

    Ja z kolei wpadłem na chwilę gorąco polecić świeżutki remake System Shock od Nightdive Studios, bo jest po prostu znakomity i w przeciwieństwie do wielu innych remake'ów, którymi obrodziło ostatnimi czasy (TLoU, RE4, Dead Space), ten był zwyczajnie potrzebny. Oryginalny System Shock, kiedy już...
  12. jonusiescu

    Bloodborne

    DLC jak najbardziej ograłem, mam pudełkowe wydanie GOTY. The Old Hunters jest równie świetne, w zasadzie tylko jedna walka z bossem średnio mi podeszła. Mówię o Jeśli chodzi o remaster / remake, albo nawet wersję PC, to ciągle są jakieś plotki. Mnie to by chyba wystarczył po prostu port na PC...
  13. jonusiescu

    Bloodborne

    8 lat spóźniony na imprezę, ale - Jezu, jakie to jest dobre! Mój jedyny kontakt z grami od From Software to był pierwszy Dark Souls 10 lat temu - dotarłem do jakieś twierdzy z gilotynami i chyba jaszczuroludźmi? Pamięć może mi płatać figle, bo to było dawno. Nie wiem jak daleko dotarłem, jak...
  14. jonusiescu

    Resident Evil

    Capcom usunął Ray Tracing z PCowych wersji RE 7, 2 Remake i 3 Remake. Ciekawe czy to pomyłka czy jakaś kolejna chamska zagrywka...
  15. jonusiescu

    Resident Evil

    Zastanawiałem się nad kupnem RE4 Remake, ale się wstrzymałem, bo ostatnie dwa Residenty mnie nie zachwyciły. RE3 Remake był IMO za krótki i zbyt przycięty w porównaniu do oryginału, do Village z kolei po jednokrotnym ograniu nie chce mi się wracać ze względu na dziwaczne tempo rozgrywki i...
Top Bottom