Recent content by kpt_wlodzimierz

+
  1. K

    Gry komputerowe

    Na Steamie - 1220 pozytywnych recenzji wobec 132 negatywnych. Metacritic - user score 8.6. Wszyscy kłamią? Czytam o mniejszych lub większych wpadkach w mechanice/gameplayu, ale nie widzę tu nic co z miejsca ma dyskwalifikować całą grę.
  2. K

    Gry komputerowe

    Oglądać głośno i w 4K. Homeworld został wydany niemal 16 lat temu, a klimatem pożera 99% obecnych gier i to bez trudu. Nie trzeba epickiej muzyki w stylu Hansa Zimmera. Nie trzeba chrapliwych głosów wypowiadających górnolotne hasła. Proste "We are away" sprawia, że gracz totalnie wsiąka w...
  3. K

    Fantastyka w stanie czystym

    Tak całkiem na serio - ciekawy i wymagający temat wymyśliłaś, undomiel9 :P Źródło Hasło "fantastyka w stanie czystym" kojarzy mi się co najmniej dwojako. Z jednej strony - to po prostu dzieła w których stężenie magii w dowolnej postaci jest skrajnie wysokie. Zgodnie z powyższą definicją, w...
  4. K

    Forumowa filmówka

    Pewien czas temu dyskutowaliśmy na temat słynnej sceny z Drużyny pierścienia i odbiciem sztyletu przez Aragorna (a raczej Viggo Mortensena). Tymczasem, dziś na joemonsterze znalazłem taki kwiatek: Wspomniana scena:
  5. K

    Wyszperane w sieci

  6. K

    Forumowa filmówka

    Prometeusz bardzo zyskuje w wersji reżyserskiej, która wyjaśnia co najmniej dwa wątki, które kulały w wersji kinowej: Oczywiście, film cierpi z powodów absurdów w fabule, ale pod względem wizualnym jest arcydziełem. Jest to też całkiem solidna opowieść o akcie stworzenia. Jak na mój gust...
  7. K

    Fantastyka w stanie czystym

    Obietnice polityków :P Tak, ten tego, wróćmy do tematu :)
  8. K

    Mass Effect

    Ciężkim absurdem jest to, że podstawki - ME2 i ME3 - już wielokrotnie można było kupić za śmieszne pieniądze. Na punkty BioWare NIGDY nie było zniżki...
  9. K

    Nowe Forum - bugi, błędy, zgłoszenia

    O, to to. Sugestia o mailu pojawiła się zanim Keth wspomniał o czasie trwania konserwy - myślałem, że była znacznie dłuższa. Dodanie informacji niczemu nie zaszkodzi, a pewnie pomoże w niektórych sytuacjach.
  10. K

    Nowe Forum - bugi, błędy, zgłoszenia

    I co śmieszniejsze, interesujące mnie tematy nadrobiłem w 15 minut... :)
  11. K

    Nowe Forum - bugi, błędy, zgłoszenia

    Zwróciłem uwagę na problem w komunikacji. Jak sam zauważyłeś "jak są jakieś zmiany". Niestety, dar jasnowidzenia również nie jest moją domeną i patrząc na napis "OFFLINE" nie umiem stwierdzić, czy a) jest przed zmianami b) w trakcie zmian c) po zmianach Równie dobrze przez tydzień mógłby trwać...
  12. K

    The Banner Saga

    28h na liczniku. 95% osiągnięć zdobytych. Cóż, dopadła mnie obsesja z BS. Strasznie lubię tę grę, a ponieważ osiągnięcia w niej wymagają pomyślunku, sprytu i odrobiny szczęścia (a nie małpiej zręczności), postanowiłem "wymaksować grę". Parę refleksji po przejściu jej czterokrotnie, w tym raz...
  13. K

    Nowe Forum - bugi, błędy, zgłoszenia

    Drogie CDPR, drodzy moderatorzy. Generalnie - apel do kogokolwiek, kto zarządza tym forum. Nie wiem dokładnie kiedy, ale pewnego popołudnia zajrzałem na forum i moim oczom ukazał się Vernon Roche wraz z wielkim napisem "OFFLINE". "Bywa" - pomyślałem. Zajrzałem parę godzin później i również...
  14. K

    The Banner Saga

    Za drugim przejściem - gdy już wiem, co i jak - wydaje mi się strasznie szybka. Co do ostatniej walki: A tu jeszcze mała próbka muzyki:
  15. K

    The Banner Saga

    Wczoraj skończyłem The Banner Saga po raz pierwszy. Kto ma mnie na Steamie ten wie, że jestem tą grą totalnie oczarowany. Co mi się najbardziej podobało? Historia opowiedziana w tej grze. Nie o ratowaniu świata, a o jego upadku. Bohaterowie cały czas są ścigani, a gdy tylko udaje się im...
Top Bottom