Recent content by sauron

+
  1. S

    Z pamiętnika studiującego Xięgi...

    "1420 - rok w którym chinczycy odkryli Amerykę" - tytuł chyba był właśnie taki. Autor udowadnia, że to Chinczycy mieli najwieksze osiągnięcia w dziedzinie odkryć geograficznych. Oprócz odkrycia Ameryki jest tam cos o Australii chyba i opłynięciu świata. Nie doczytałem całej bo nie zainteresowała...
  2. S

    Z pamiętnika studiującego Xięgi...

    Hehe, znam "Egipcjanina Sinuhe" oczywiście - w końcu to była pierwsza książka Waltariego, którą przeczytałem . Jakos o nim zapomniałem - pamięc juz nie ta
  3. S

    Z pamiętnika studiującego Xięgi...

    Nie wiem, czy mówimy tutaj tylko o książkach fantasy... Ja w każdym razie napisze o najlepszych książkach - niekoniecznie Fantasy."Czarny Anioł" by Mika Waltari - książką opowiadająca o ostatnich 6 miesiącach Konstantynopola. Mimo iz momentami przegadana, to w końcowym rozliczeniu GENIALNA...
  4. S

    Filmy fantasy

    Jak mawiał winston Churchill: "krytykować moze każdy głupiec. I wielu z nich to robi."Nie mówię, żeby filmu bronić, ale tak jak wspomnieli przedmówcy napisac chociaż jak go sobie wyobrażaliście. Albo jak byście chcieli aby wyglądał.
  5. S

    Filmy fantasy

    Dobra, obejrzałem yte dwa odcinki...... I waliłem ze trzy godziny głową w umywalkę - fajna zabawa.Cofam większość tego co mówiłem o wiedźminie "na tak". To jest "ciut" żałosne.Bardzo mnie denerwują uniki Geralta niszczące klimat filmu (chociaż w niektórych scenach pokazane są ćwiczenia albo...
  6. S

    Filmy fantasy

    1. Nie mówiłem, że wydano na wiedźmina małop kasy, wydano na nieg mało kasy jak na film fantasy. Pokazanie ogromu świata jakim był świat Sapka wymagałoby jednak pewnych funduszy. (Świat w filmie - przynajmniej dla mnie - wydaje sie przeraźliwie mały ).2. Nie powiedziałem nawet, że film jest...
  7. S

    Filmy fantasy

    Wydaje mi się, że trochę źle do tego "dzoeła" podchodzicie. Mam tu na myśli zarówno SB jak i wiedźmina. Prawda jest taka, że u w Polsce dobrze wychodzą tylko filmy do których nie trzeba wielkiego budżetu, zwłaszcza komedie, których nawiasem mówiąc jest chyba trochę za dużo. Do tsarej baśni i...
  8. S

    Filmy fantasy

    Wy tu rozmawiacie o Willowie, a mnie serce pęka (chciałem sobie nagrać, włączyłem i poszedłem na obiad, po tym sie czymś zająlem - wracam a tu jeden wielki sh*t!!! Zły kanał włączyłem )Nie zglądałem tu taki kawal czas, że musiałem w huk postów przeczytać, żeby wczuć się w klimat :)Dungons &...
  9. S

    Pytania do CD Projekt RED (tylko pytania!)

    Hmmmm argument ceny już mnie nie przekonuje. Miałem kumpla, tróy był naprawdę bardzo bogaty (np. jego ojcicec kupił sobie nowego Jaguara), a mimo to na jedną oryginalną gre w jego chacie przypadało pare-parenaście piratów. To jest juz u nas w dużej mierze kwestai mentalności i, niestety...
  10. S

    Filmy fantasy

    Wersje rozszerzone są dostępne na DVD tak? Ale czy jest mozliwe dostanie czegoś takiego na VHS??
  11. S

    Filmy fantasy

    Co do czarnej bramy. Faktycznie scena świetna....ALE (nie mogłem sie powstrzymać ) w książce przed bitwa Aragorn and friends podjechał pod bramę i wezwał pana Mordoru (czy cos takiego), wtedy brama sie otwarła a im naprzeciw wyjechał człowiek, który przekazał im rzeczy hobbita, które orkowie z...
  12. S

    Filmy fantasy

    "Jackon pozmienial tez pare innych rzeczy i niektore wedlug mnie wyszly mu na dobre - np. to ze Arwena uratowala Froda przed Nazgulami"Niestety tu nie mogę się zgodzić. osobiście strasznie wkurzała mnie w trylogii filmowej jedna, jedyna rzecz. Słudzy ciemności bedący od setek lat pod władaniem...
Top Bottom