Recent content by Traan

+
  1. T

    Zakończenie - dyskusja

    No tak tak, skrót myślowy po prostu :)
  2. T

    Zakończenie - dyskusja

    Moje wrażenia z zakończenia piszę dopiero teraz, gdyż własnie niedawno skończyłem odświeżać sobie Sagę i opowiadania. Przeszedłem grę 2 razy, raz na szybko, raz na wolno, poukładałem sobie kilka faktów w głowie i jestem lekko rozczarowany zakończeniem. Każdym, nawet tym, którego nie poznałem...
  3. T

    Zakończenia w Wiedźminie 3: Które jest kanoniczne?

    Czyli jest pokazane źle, ponieważ Avallac'h nawet w książkach mówi o zmianach klimatycznych (Wieża Jaskółki bodajże). A kto jak kto, ale elfi wiedzący na przepowiedniach się trochę zna i potrafi je dobrze interpretować (chyba). Białe Zimno przedstawione w grze nie ma racji bytu, bo nie ma...
  4. T

    Zakończenia w Wiedźminie 3: Które jest kanoniczne?

    W Sadze, w rozdziałach dotyczących Nimue i Condwiramurs pojawia się kilka informacji sprzecznych z tym, co możemy dowiedzieć się przechodząc Wiedźmina 3. Najlepszy przykład- Ciri nie zatrzymała Białego Zimna. Nimue mówi, że zmiany klimatyczne są nieodwracalne, ale nastąpią dopiero za jakieś 3000...
  5. T

    Karty do Gwinta z postaciami Członków salmandry Javed magister Vincent Meis

    A mi brakuje karty Angouleme, jedyna z kompanii Geralta z Sagi, której zabrakło w gwincie, skandal :P
  6. T

    Nielogiczności w W3 i inne minusy

    Z eliksirami to jest w ogóle dziwna sprawa, bo do stworzenia danego eliksiru potrzeba konkretnych organów potworów i konkretnych roślin, a nie składników, które występują w tych ziołach. Mi to specjalnie nie przeszkadza, bo drzewko alchemii stało się dużo ciekawszą opcją, niż to miało miejsce w...
  7. T

    Nielogiczności w W3 i inne minusy

    Tak sobie myślę nad wątkiem, wokół którego toczy się przecież cała rozgrywka i zastanawia mnie jedna rzecz. Postanowiłem sobie odświeżyć sagę i wpadłem na jeden poważny błąd w fabule gry, który w zasadzie ciężko czymkolwiek wytłumaczyć. Jak wiadomo, gdy tylko Ciri użyje swoje mocy, żeby...
  8. T

    Zakończenie - dyskusja

    Nie chodziło mi o Lożę, jaką proponuje Filippa, źle się wyraziłem. Chodziło mi głównie o zakończenie Ciri -czarodziejka, najlepiej w jakiejś organizacji utworzonej po wojnie, na wzór Rady czy Kapituły. Ale tu by był problem dla twórców, bo ani Emhyr, ani tym bardziej Radowid na istnienie takiego...
  9. T

    (nie)Istotni Bohaterowie, o których słuch i ślad zaginął, a o których gawiedź zapomnieć nie może! ["dograjcie" ważnych bohaterów!]

    O ile rozumiem brak postaci związanych z innymi rejonami świata, niż akcja Wiedźmina 3, tak trochę brakuje mi w okolicach Białego Sadu lub gdzieś w Velen Yaevinna. w końcu byłe ziemie temerskie i okolice Wyzimy to jego tereny, prawda? Chyba, że coś w historii mi umknęło i jest gdzieś o nim mowa.
  10. T

    Zakończenie - dyskusja

    Co do zakończenia tego najważniejszego wątku, to trochę szkoda, że nie ma opcji "Ciri czarodziejka w odbudowanej Loży", ale to by było mogło być w sumie dość trudne do zrealizowania dla twórców. Oprócz tego lekko zawiodłem się na zakończeniu wątku wojny w Wiedźminie 3. Mamy 3 opcje i żadna z...
  11. T

    Zbroja Kota czy Niedźwiedzia?

    Nie ma mapy tylko zapiski jakiegoś wiedźmina, do podstawowego rynsztunku znalazłem u elfiego kowala w Novigradzie (ten od zadania "miecze i pierogi"). Są tam też do ulepszenia I i V. Inne ulepszenia znalazłem u płatnerzów- w Novigradzie na rynku, we wsi Zalipie (chyba) oraz przy moście do Kaer...
  12. T

    Kaer Morhen - lokacja

    Nie wiem, czy ktoś wspominał, ale znalazłem kolejne zadanie w KM. Na jeziorku, po którym płynęliśmy z Lambertem w jednym z questów głównych jest na wschodzie taka mała wysepka, znajduje się też tam jeden ze schematów rynsztunku cechu wilka. Po przeszukaniu dokładnie uaktywnia się quest...
  13. T

    Który miecz najlepszy ?

    Od strony logicznej i lore- potwory są z zasady silniejsze niż ludzie/ zwierzęta. Inaczej wiedźmini by nie byli potrzebni na świecie.
  14. T

    Gwint: Rozgrywki w Novigradzie - problem

    Zadanie będziesz mógł kontynuować, gdy podczas przechodzenia głównego wątku spotkasz Można do niego zagadać o gwinta, a po wygranej wyśle cię do ostatniego przeciwnika, od którego swoją drogą można wygrać świetną kartę :)
  15. T

    [SPOILER]Ostatnia konfrontacja

    Zgadzam się z opinią, że ostatnia walka (jak i inne pojedynki z generałami DG) była długa, ale niezbyt wymagająca. Wystarczyło obserwować przeciwnika i po chwili można było już wywnioskować, kiedy atakować, a kiedy stosować uniki. Teraz pytanie, na ile jest to wina stworzenia tak mało...
Top Bottom