Recent content by username_2073735

+
  1. U

    [Spoilery]Sezon burz - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego!

    Cena się trzyma na mniej więcej jednym poziomie, preorder był wręcz dużo tańszy, ok 36 z darmową wysyłką do paczkomatu czyli sama książka kosztowała koło 31 złotych. A Empik zawsze manipuluje cenami, wiedźmin 2 kosztował tam po premierze jakiś czas 70 złotych by kilka miesiącu później do samo co...
  2. U

    [Spoilery]Sezon burz - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego!

    Całkiem szczerze powiem że zinterpretowałem to bardzo podobnie:) Wydaje mi się że epilog dotyczy "życia po życiu" Geralta a więc de facto chodzi o gry choć autor też zakłada pewnie ze mogą być i inne kontynuacje. Co do poziomu Sezonu i Sagi to mnie w Sezonie podoba się ta inność, młodszy, pełen...
  3. U

    [Spoilery]Sezon burz - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego!

    Z tymi garami i dziećmi to trochę tak ja z opiniami typu "Pierwszy kobiecy orgazm odnotowano w roku 1735":) Wszystko w zależności od potrzeb. Kobiety strażniczki nie wydają mi się czymś szczególnie dziwnym. Był koń mianowany senatorem, były amazonki, więc nie przesadzajmy, wszystko jest możliwe.
  4. U

    [Spoilery]Sezon burz - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego!

    Jakby nie patrzeć Geralt częściej używa znaków, eliksirów i więcej improwizuje co do dobru "broni" co niewątpliwie do gry pasuje podobnie jak oba miecze na plechach.
  5. U

    [Spoilery]Sezon burz - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego!

    Miejmy nadzieję że tak, w którymś z wywiadów Sapkowski stwierdził że skończył pisać w sierpniu. Z
  6. U

    [Spoilery]Sezon burz - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego!

    Czemu wszyscy tak krytykują łacinę? Moim zdaniem idealnie pasowała do sytuacji, do anachronizmów i slang pewnych osób i kręgów, a wątki prawniczo-magiczne idealnie tutaj pasowało, zresztą rozumiałem to wszystko lepiej niż starszą mowę więc nie przesadzajmy:)A już język Ortalana wymiata moim...
  7. U

    [Spoilery]Sezon burz - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego!

    Sapkowski sam podawał że Geralt ma około 60 lat lub więcej, ale wątpię by miał na myśli 100 lub więcej;-) A swoją drogą co do Kaer Morhen w krwi elfów jest mowa że nie trenowano tam od ćwierć wieku a jednocześnie Triss czuje że nie chce brać na siebie ciężaru wydarzenia (zniszczenia twierdzi)...
  8. U

    [Spoilery]Sezon burz - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego!

    Wątpliwe choć ja na maturze ustnej z polskiego miałem motywy średniowieczne w twórczości Sapkowskiego i Tolkiena a na rozszerzonym angielskimi pisałem o Harrym Potterze;)
  9. U

    [Spoilery]Sezon burz - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego!

    Zależy jak patrzeć co znaczy o wiele popularniejsze, jakieś 3,5 miliona "wiedźminów" (książek) sprzedanych tylko w Polsce to też nie w kij pierdział:) Epilog moim zdaniem odnosi się wyłącznie do gier ewentualnie szerzej do adaptacji. A odnosi się dlatego że nie jest częścią kanonu, jest swoistym...
  10. U

    [Spoilery]Sezon burz - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego!

    Do czego można odnieść epilog jak nie do gier? Powiedzmy sobie jasno, Sezon jest prequelem więc epilog w takim kształcie jakim jest w zasadzie nie ma żadnego związku z resztą książki. Wątpię też by w ten sposób odnosił się do zakończenia Pani Jeziora. Redzi przekroczyli tą granicę, zakończenie...
  11. U

    Sapkowski live, czyli wywiady, wywiady...

    Nie ma w tym tekście jakiejkolwiek propagandy czegokolwiek.
  12. U

    Sapkowski live, czyli wywiady, wywiady...

    Ciekawa recenzja http://wyborcza.pl/piatekekstra/1,134662,14913584.html
  13. U

    Zapomniane rasy

    Może to zabrzmi jak herezja ale w ostateczności mogą te kilak tygodni przedłużyć pracę, szczególnie gdyby dawało to szansę na kilak dodatkowych rozbudowanych quantów;-) Choć z drugiej strony myślę że mają wszystko precyzyjnie zaplanowane, to już nie czasy W1.
  14. U

    Zapomniane rasy

    Krasnal spod Tretogoru więc nie tak znowu daleko, kto wie:) Choć jeśli nawet to pewnie w bardzo małym epizodzie:) Nowe stwory może szybciej dałoby radę zaadaptować.
  15. U

    Zapomniane rasy

    Obawiam się że co najwyżej zaktualizują glosariusz ewentualnie podratują kilka dialogów, z rasami i potworami to będzie już trudniej, musieli by nowego questa dorzucić, chociaż w sumie z coś z tym wigiliozaurem może dałoby radę Ale będzie ciężko:) Jestem pewny że coś teraz kombinują
Top Bottom