Aktualizacja “Dowódcy z Wojny Krwi” jest już dostępna!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Nowa aktualizacja do GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej jest już dostępna na PC, PS4 i Xbox One! Wraz z nią wprowadziliśmy do gry pięciu nowych Dowódców (możecie obejrzeć ich prezentacje tutaj) oraz szereg zmian usprawniających rozgrywkę i poprawek błędów.

Pełna lista zmian:
  • Na konsolach dodano opcję włączenia jednoczesnej animacji wszystkich kart premium widocznych na ekranie. Obecni gracze muszą ręcznie włączyć tę funkcję w ustawieniach. U nowych graczy będzie domyślnie włączona.
  • Ekran „uścisku dłoni” na początku gry pokazujący karty premium działa teraz płynniej na PC.
  • Animacje zakończenia gry są teraz wyświetlane prawidłowo na koniec meczu.
  • Po zakończeniu tury lub spasowaniu rundy przez gracza nie ma już opóźnienia przejścia do drugiego gracza, dopóki nie skończą się animacje dowódców.
  • Animacje na koniec rundy są odchudzone – jednostki z fatum i wezwane znikają z pola bitwy jednocześnie.
  • Gracze dobierają teraz karty jednocześnie.
Nowe elementy gry
  • Nowy Dowódca Potworów: Gernichora
  • Nowy Dowódca Nilfgaardu: Ardal aep Dahy
  • Nowy Dowódca Królestw Północy: Królowa Meve
  • Nowy Dowódca Scoia'tael: Eldain
  • Nowy Dowódca Skellige: Arnjolf Ojcobójca
  • Nowa strona w Księdze Nagród z drzewkami nowych dowódców i drzewkiem rocznym.
  • Dodano nowe czynności na kontrolerach (Xbox One / PS4):
    LB, RB / L1, R1: przeskok na lewy lub prawy skraj rzędu.
    LT / L2: przełączanie pomiędzy cmentarzami przeciwnika i gracza.
    X / Kwadrat: wybór Dowódcy.
  • Podczas gry kontrolerem kursor wyboru celu nie wraca już na domyślne miejsce po użyciu umiejętności, jeśli można jej użyć więcej niż raz. Pozostanie na karcie, na której ostatnio użyto umiejętności.
Neutralne
  • Siłę Zoltana: Szelmy zmieniono z 2 na 1.
  • Koszt werbunku Xaviera Lemmensa zmieniono z 10 na 8.
  • Umiejętność Rozmieszczenia Regisa: Wampira Wyższego zmieniono na umiejętność Rozkazu.
  • Siłę Regisa: Wampira Wyższego zmieniono z 1 na 4.
  • Siłę Geralta: Yrden zmieniono z 4 na 2.
  • Opis Kagańca Vigo precyzuje teraz, że blokuje on cel przed przechwyceniem go.
  • Siłę Eskela: Tropiciela zmieniono z 6 na 4.
  • Koszt werbunku Eskela: Tropiciela zmieniono z 10 na 9.
  • Koszt werbunku Skelligijskiego Sztormu zmieniono z 9 na 8.
  • Siłę Aguary zmieniono z 6 na 5.
  • Jednorożec podwoi teraz wartość wzmocnienia, jeśli gracz kontroluje Chironexa na polu bitwy.
  • Chironex podwoi teraz zadawane obrażenia, jeśli gracz kontroluje Jednorożca na polu bitwy.
  • Siłę Avallac'ha zmieniono z 6 na 5.
  • Umiejętności Rozkazu Avallac'ha można teraz używać tylko na rzędzie dalekiego zasięgu.
  • Siłę Dorregaraya z Vole zmieniono z 6 na 5.
  • Koszt werbunku Gęstej Mgły zmieniono z 8 na 7.
  • Koszt werbunku Trzaskającego Mrozu zmieniono z 8 na 7.
  • Koszt werbunku Ulewnego Deszczu zmieniono z 8 na 7.
  • Koszt werbunku Zaklęcia Kompresji zmieniono z 7 na 6.
  • Krąg Przywołań zaczyna teraz z 1 ładunkiem.
  • Umiejętność Tarczy z Łusek będzie odnawiać się tylko wtedy, gdy zagrasz jednostkę.
  • Umiejętność Mistrzowskiej Włóczni będzie odnawiać się tylko wtedy, gdy zagrasz jednostkę.
  • Koszt werbunku Białego Zimna zmieniono z 7 na 6.
  • Siłę Feniksa zmieniono z 5 na 4.
  • Koszt werbunku Feniksa zmieniono z 14 na 13.
  • Umiejętność Angoulême zmieniono na:
    „Rozmieszczenie: Utwórz i zagraj losowy artefakt z talii początkowej przeciwnika”.
  • Siłę Angoulême zmieniono z 4 na 3.
  • Siłę Kulawego Gerwina zmieniono z 4 na 3.
  • Z umiejętności Kulawego Gerwina usunięto zasięg.
  • Koszt werbunku Zwierciadła Bekkera zmieniono z 8 na 9.
  • Siłę Geralta: Zawodowca zmieniono z 4 na 3.
Potwory
  • Premię werbunkową Ukrytego zmieniono z 14 na 15.
  • Premię werbunkową Królowej Krabopająków zmieniono z 12 na 15.
  • Po aktywowaniu umiejętność Pokrzepienia Abai będzie teraz widoczny efekt „czarnej magii”, a nie „wzmocnienia”.
  • Siłę Ozzrela zmieniono z 2 na 1.
  • Koszt werbunku Addy: Strzygi zmieniono z 9 na 8.
  • Opis Gniazda Krabopająków nie podaje już, że krabopająki mają „siłę 1”.
Skellige
  • Premię werbunkową Brana Tuirseacha zmieniono z 13 na 16.
  • Premię werbunkową Haralda Chromego zmieniono z 14 na 13.
  • Koszt werbunku Morkvarga zmieniono z 8 na 9.
  • Siłę Derrana zmieniono z 4 na 2.
  • Koszt werbunku Odnowy zmieniono z 7 na 6.
  • Koszt werbunku Jutty Dimun zmieniono z 7 na 8.
  • Wartość uzdrowienia Yoany zmieniono z 1 na 2.
  • Z umiejętności Skjalla usunięto zasięg.
  • Umiejętność pasywna Koral nie aktywuje się, kiedy przeciwnik odrzuci twoje karty.
  • Umiejętność pasywna Brana Tuirseacha nie aktywuje się, kiedy przeciwnik odrzuci twoje karty.
Królestwa Północy
  • Koszt werbunku Miecza Vandergrifta zmieniono z 9 na 8.
  • Koszt werbunku Vandergrifta zmieniono z 9 na 8.
  • Siłę Medyka Polowego zmieniono z 2 na 1.
  • Koszt werbunku Medyka Polowego zmieniono z 6 na 5.
  • Umiejętność Rozkazu Trebusza będzie teraz zadawać 1 pkt obrażeń 3 sąsiadującym jednostkom.
Scoia’tael
  • Schirrú będzie teraz niszczyć siebie i wszystkie inne jednostki o tej samej sile.
  • Koszt werbunku Schirrú zmieniono z 11 na 9.
  • Wartość wzmocnienia Pauliego Dahlberga zmieniono z 4 na 3.
  • Koszt werbunku Pauliego Dahlberga zmieniono z 10 na 8.
  • Koszt werbunku Zoltana Chivaya zmieniono z 9 na 8.
  • Umiejętność Zoltana Chivaya nie będzie brać pod uwagę jego samego.
  • Umiejętność Barclaya Elsa nie będzie brać pod uwagę jego samego.
  • Koszt werbunku Pułapki Zapalającej zmieniono z 6 na 5.
  • Koszt werbunku Podstępu Iorwetha zmieniono z 14 na 13.
  • Koszt werbunku Mahakamskiego Rogu zmieniono z 9 na 8.
  • Licznik Pułapki Miażdżącej zmieniono z 3 na 2 tury.
Nilfgaard
  • Premię werbunkową Emhyra var Emreisa zmieniono z 14 na 12.
  • Siłę Letho z Gulety zmieniono z 9 na 5.
  • Koszt werbunku Letho z Gulety zmieniono z 11 na 9.
  • Umiejętność Letho z Gulety zmieniono na:
    „Rozmieszczenie, bliskie starcie: Zablokuj jednostkę.
    Rozmieszczenie, daleki zasięg: Zyskaj 1 dodatkową wymianę”.
  • Nilfgaardzki Rycerz nie niszczy się już, jeśli nie ma wrogich jednostek do wzmocnienia.
  • Siłę Egzekutora Impery zmieniono z 4 na 3.
  • Koszt werbunku Infiltratora zmieniono z 5 na 4.
  • Koszt werbunku Zwiadowcy zmieniono z 4 na 5.
  • Koszt werbunku Siewcy Zarazy zmieniono z 5 na 7.
  • Siłę Dywizji Magne zmieniono z 3 na 2.
  • Siłę Fałszywej Cirilli zmieniono z 4 na 5.
  • Efekt widoczny podczas niszczenia jednostki przez Vanhemara zmieniono na efekt ognia.
  • Koszt werbunku Cynthii zmieniono z 10 na 9.
  • Koszt werbunku Traheaerna var Vdyffira zmieniono z 6 na 7.
Poprawki
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego na konsolach gracz był zmuszony zużyć wszystkie ładunki Morvrana Voorhisa naraz.
  • Opisy zawierające sformułowanie „w każdej turze” lub licznik tur (np. „przez 4 tury”) teraz precyzują, czy aktywacja następuje tylko przy turach sojuszniczych, czy wrogich.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego w czasie przeglądania talii pojawiały się duplikaty wcześniej ujawnionych kart z talii gracza.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego upłynięcie czasu po wybraniu pewnych kart z ręki skutkowało błędnym aktywowaniem ich efektów i wyciągnięciem kart z niewłaściwego miejsca.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego na konsolach grafika na ekranie zmiany planszy była uszkodzona podczas zmiany plansz lub po wyjściu ze sklepu bez zakupu.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego karty z beczek nie liczyły się do kontraktów związanych z kolekcjami (Słuch absolutny, Groch z kapustą, Dziki Gon, Ci co zawsze, Najemny zabójca, Godzina magii). Graczom, których dotknął ten błąd, retroaktywnie zaliczono te kontrakty.
  • Poprawiono opis Porońca przez usunięcie słów „bez zmiany siły”.
  • Poprawiono opis Kłobuka przez usunięcie słów „bez zmiany siły”.
  • Opis Wojownika Gonu podaje teraz zgodnie z prawdą, że może on zadawać obrażenia tylko wrogim jednostkom.
  • Opis Krwawego Korbacza podaje teraz zgodnie z prawdą, że może on zadawać obrażenia każdej jednostce, nie tylko wrogim.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego można było zagrać Przygody Sklepa nawet, jeśli w talii były obecne duplikaty kart z zestawu podstawowego.
  • Poprawiono efekt rozmycia zarówno pod względem wydajności, jak i wyglądu (zwłaszcza na konsolach).
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego animacje dowódców nie były widoczne na początku gry.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego wygranie partii w samouczku czasami nie odblokowywało następnej.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego kolejność kart w ręce nie odpowiadała kolejności kart na ekranie wymiany.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego plansza gry pojawiała się na moment przed ekranem „uścisku dłoni” na początku gry.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego Cahir Mawr Dyffryn wzmacniał sam siebie, kiedy jednostka w ręce przeciwnika otrzymywała wzmocnienie.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego Ronvid z Małego Łęgu był wzywany, kiedy przeciwnik zagrywał żołnierza z cmentarza gracza przy użyciu Niebieskiego Snu Hanmarvyna.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego zablokowane jednostki pozostawały zablokowane po wtasowaniu ich w talię.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego ręcznie odrzucone karty pojawiały się odwrócone w oknie historii rozgrywek, a ich kliknięcie powodowało wyświetlenie zastępczego tekstu karty o nazwie Dagon.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego pułapki tworzone przy użyciu Runy Morana pojawiały się jako puste białe karty.
  • Liczne poprawki dotyczące odblokowywania osiągnięć na Xboxie, trofeów na PlayStation i kontraktów GWINTA.
  • Liczne poprawki lokalizacji odblokowywania osiągnięć na Xboxie, trofeów na PlayStation i kontraktów GWINTA.
  • Liczne poprawki i ulepszenia opisów kart.
  • Poprawki literówek w Księdze Nagród.
  • Liczne inne poprawki lokalizacji.
 
Te nowe tematy mogłyby się pojawiać na samej górze strony zamiast gdzieś w odmętach. Rozumiem, że temat został przygotowany odpowiednio wcześniej ale to że pojawił się na dole strony jest strasznie nieintuicyjne.
 
Nie rozumiem tych zmian. Dlaczego najbardziej OP frakcji czyli Potworom nic się nie stało a Nilfgaard, który był już słaby oberwał tak mocno? Sklep na Emhyrze był dobry i tyle. Reszta była słabiutka. Do tego znefriono wszystkie odpowiedzi na Potwory w postaci wiedźminów Geraltów. KP dalej jest niegrywalną ciekawostką.
 
Last edited:
Nie wierzę... Czy tylko mi nie działa Plansza Dzika?

Wykupiłem ją od razu żeby sprawdzić, czy karty lepiej się będą prezentowały ale oczywiście mimo faktu, że ją wyposażyłem, dalej w grze pokazuje mi tylko vanilla board... :( I WANT THE BOAR BOARD!
 

Lexor

Forum veteran
Czy Letho z Gulety nie powinien kwalifikować się do pełnego zwrotu kosztów surowców?
Czy to nie jest "gruntowna zmiana karty" o czym była mowa?
 

Wikli

Forum regular
Czy Letho z Gulety nie powinien kwalifikować się do pełnego zwrotu kosztów surowców?

Szczerze, to nie spodziewałbym się żeby kiedykolwiek pojawiła się karta za pełny zwrot surowców. Ich nowa definicja warunków jakie musi spełnić karta, żeby ją zmielić za pełny zwrot jest na tyle szeroka, że nawet jak Letho z Gulety stałby się kartą specjalną, to można powiedzieć "przecież cały czas jest złotą kartą" :D
 
  • Umiejętność Angoulême zmieniono na:
    „Rozmieszczenie: Utwórz i zagraj losowy artefakt z talii początkowej przeciwnika".

Mały błąd wyłapałem, w grze jest :
Umiejętność Angoulême:
„Rozmieszczenie: Stwórz i zagraj losowy artefakt z talii początkowej przeciwnika”.

  • Opisy zawierające sformułowanie „w każdej turze” lub licznik tur (np. „przez 4 tury”) teraz precyzują, czy aktywacja następuje tylko przy turach sojuszniczych, czy wrogich.

Teraz przydałoby się wyjaśnienie(jakiś mini słowniczek) co to znaczy tur sojuszniczych czy wrogich. Szczególnie w przypadku pana Hrabiego.
 
Ten moment kiedy masz 7-0 na arenie, a po zainstalowaniu aktualizacji nie możesz wrócić do gry, bo wszystko przepada i musisz zaczynać od początku... :(. Daily również przepadły.
 
Naprawiono błąd, w wyniku którego zablokowane jednostki pozostawały zablokowane po wtasowaniu ich w talię.

Czy to oznacza, że zablokowana Płotka, wyciągnięta z cmentarza przez Assire już nie będzie zablokowana?
 
Nilfgard nieźle dostali , Egzekutor Impery, Siewca Zarazy ,Dywizja Magne ,Traheaern var Vdyffir nawet Zwiadowca karta która bardzo często wchodziła za 2 punkty jest droższy , tymczasem Wiedźmini dalej będą odrzucać przeciwnikowi karty .
 
Mały błąd wyłapałem, w grze jest :
Umiejętność Angoulême:
„Rozmieszczenie: Stwórz i zagraj losowy artefakt z talii początkowej przeciwnika”.
Czemu oni ją zmieniali to ja nie wiem. Teraz ładowanie jej do decku kompletnie nie ma sensu, zwłaszcza, że artefaktów będzie jeszcze mniej przez nerfa.
Powinna dostać buffa do siły a nie nerfa...
 
Dużo zmian. Wiele do przetrawienia. Póki co próbuje coś z Arnjolfem wyczarować i jest fun przynajmniej. Nerf nilfgardu mnie akurat cieszy :D Angouleme ma teraz rozmieszczenie przez co jest fajnym dodatkiem do niektórych talii. Grałem teraz arnjolfem i wsadziłem sobie do decku angouleme i w 3 rundzie na początku stworzyła sobie sihila :D Wiele zmian zmian bardzo mnie cieszy teraz tylko grać i patrzeć jak to wszystko wpłynie na metę i rozgrywkę.
 
Dużo zmian. Wiele do przetrawienia. Póki co próbuje coś z Arnjolfem wyczarować i jest fun przynajmniej. Nerf nilfgardu mnie akurat cieszy :D Angouleme ma teraz rozmieszczenie przez co jest fajnym dodatkiem do niektórych talii. Grałem teraz arnjolfem i wsadziłem sobie do decku angouleme i w 3 rundzie na początku stworzyła sobie sihila :D Wiele zmian zmian bardzo mnie cieszy teraz tylko grać i patrzeć jak to wszystko wpłynie na metę i rozgrywkę.
Umknęła mi ta zmiana z rozkazu na rozmieszczenie :) Nie no to już jest w miarę gucio chociaż i tak koszt mógłby być mniejszy bo artefaktów na pewno będzie mniej a dostanie Sihila się przyfarci raz na 20 meczy :)
 
Umknęła mi ta zmiana z rozkazu na rozmieszczenie :) Nie no to już jest w miarę gucio chociaż i tak koszt mógłby być mniejszy bo artefaktów na pewno będzie mniej a dostanie Sihila się przyfarci raz na 20 meczy :)
Właśnie też w ramach testu wsadziłem sobie włócznie do decku z eredinem- taki własny deck z sabatem i trzaskającym mrozem, gęstą mgłą ( pogody prowizja -1). Kładąć jednostki walimy włóczniami. NIe przeszkadzało to zbytnio pod warunkiem, że traktujemy włócznie jako narzędzie pomocnicze a nie główną siłę napędową decku. Przypuszczam, że nerf odczują decki bazujące w większośći na wielu artefaktach w talii.
Po przeczytaniu zmian cieszy mnie, ze karty mało grane zostały wzmocnione. Co do reszty to trzeba przetestować ;-)
 
Nerfy na krasnale? WTF

Full krasoludy decki były nie grywalne a wy jeszcze barclayowi i zoltanowi dajecie po ryju? Panowie teraz będzie miesiąc potworów only i cracha, zamiast wzmocnić słabe archetypy to robicie jakąś kaszankę, gdzie tu logika.
 
Żenada, wydać aktualizację jak Gernichora z podwójnymi artefaktami, 0 testów, nic. Dlatego ta gra zawsze będzie na dnie.
 
Top Bottom