Wojna Krwi: Aktualizacja 1.1 – Lista Zmian

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Aktualizacja do gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści jest już dostępna na PC, PS4 i Xbox One! W tej aktualizacji skupiliśmy się na poprawie stabilności, wydajności i efektów wizualnych gry, oraz dodaliśmy obsługę tradycyjnego języka chińskiego. Pełna lista zmian znajduje się poniżej.

PEŁNA LISTA ZMIAN

Nowe elementy gry
  • W menu głównym dostępne są ustawienia animacji dla kart premium. Ustawienie „Zawsze animuj” będzie domyślnym ustawieniem dla nowych graczy.
  • Dodano obsługę tradycyjnego języka chińskiego.
  • Dodano nowe funkcje sterowania dla kontrolerów (Xbox One / PS4):
    LB,RB / L1,R1: Przeskocz do lewej/prawej krawędzi rzędu.
    LT / L2: Przełączaj się pomiędzy cmentarzami gracza i przeciwnika.
    X / Kwadrat: Wybierz dowódcę.
Poprawki
  • Poprawiono ogólną wydajność gry.
  • Poprawiono ogólną stabilność gry.
  • Znacząco zmniejszono szansę na zablokowanie postępu gracza ze względu na nieznikające plansze ładowania (wszystkie platformy).
  • Zwiększono efekt rozmazania, poprawiając wydajność i efekty wizualne (szczególnie na konsolach).
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że gracz czasami tracił możliwość dokonywania wyborów przy pomocy kontrolera po wejściu do obozu.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że przeciwnik otrzymywał nieskończenie długą turę, jeśli gracz skorzystał z podglądu talii przy zagadkach.
  • Niewielkie poprawki lokalizacji.
  • Naprawiono wiele błędów związanych z trofeami PS4, osiągnięciami Xbox One oraz kontraktami z gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że Szary Goniec nieprawidłowo zliczał znalezione złote skrzynie.
  • Naprawiono błąd wprowadzający nieprawidłowe zasady specjalne do zagadki „Śnieżki”.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że po wygranej Bitwie w Caedva Gaenvid gra zawieszała się na ekranie ładowania, jeśli przeciwnik odrzucił wszystkie karty.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że Wojna Krwi zawieszała się na początku Letnich
  • Porządków oraz Bitwy o Czerwoną Bindugę.
  • Poprawiono wprowadzające w błąd informacje z obozowego samouczka na temat podglądu i rekrutowania kart.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że efekty wizualne ognia w rzędzie dalekiego zasięgu przeciwnika nie były widoczne w zagadce Porzucony posterunek.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że karty i dialogi Gascona i Reynarda pojawiały się podczas bitwy Oblężenie Tuzli, nawet jeśli gracz utracił którąś z tych postaci podczas zadania Bitwa o Czerwoną Bindugę.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że kontroler czasami nie działał na początku lub końcu bitwy skróconej.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że Wojna Krwi wieszała się zaraz po zniknięciu ekranu wymiany kart podczas Bitwy o Czerwoną Bindugę.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że ładowanie stanu gry z poziomu menu głównego czasami prowadziło do zawieszania się gry.
 
Szkoda że nie dodano zmiany która jest już w gwincie czyli równoczesny dociąg kart (strasznie wolno to teraz wygląda)
Mogłaby być również opcja pominięcia samouczka na poczatku Lyrii.
 

Lexor

Forum veteran
Dawno nie uruchamiałem TB - czy została w końcu dodana opcja stałego wyłączenia intro?

Omijanie intro przy każdym odpaleniu gry to jedna z najbardziej upierdliwych rzeczy w TB.
 
Nowa aktualizacja i nowy błąd (jak na razie)
GOG pokazuje nr gry 1.1 w samej grze jest 1.0.1.12.
Czy gra się poprawnie zaktualizowała czy tylko jest to błąd w nr wersji w menu ustawień?

W opcjach jest możliwość ustawienia animacji kart premium. Wygląda więc na to, że jest to tylko problem niewłaściwej numeracji w samej grze.
 
Odpaliłem na PS4 i niestety nie wpadło trofeum za złote skrzynie w akcie I (jestem już w II), chyba muszę zrobić 5-godzinny replay... A na bank miałem wszystkie, bo na mapie było 10 ikon mimo że gra pokazywała 8.
 
Rzadko bywam na forum ale tym razem wręcz czuję się zobowiązany.

Jestem pod wrażeniem tej aktualizacji i niezmiernie się cieszę, że wyszła. Super robota, w końcu na moim podstarzałym kompie gra chodzi nadspodziewanie płynnie, rewelacja! Szkoda jedynie, że 60% gry zdążyłem już przejść na spadkach fps-ów...

Dziwi mnie osobiście nadal system save-ów, który funkcjonuje w grze, niejako wymusza on na mnie, żeby foldery z sejwami kopiować ręcznie, po każdym znaczącym wyborze w grze. Nauczyłem się takiej mechaniki po tym, jak musiałem 2 razy przechodzić całe Aedirn (chciałem zdobyć achievement z zebraniem wszystkich broni...). Rozwiązanie jak sprzed 20 lat, gdy zapisywało się takie sejwy na płytach nawet. Nie wiem, czemu tak uparliście się na tego auto-save i dlaczego jeden slot jest non stop nadpisywany.

Anyway, jeszcze raz dzięki wielkie za ten update. Przybyło mi jakieś 100 fps-ów :)
 
@Sojer2301

wydaje mi się, że system zapisu jest dostosowany do gry, żeby czynione przez nas wybory jak najważniejsze (co by nie cofać do save'a, jak nam się nie spodoba skutek dokonanego wyboru). Fakt, faktem dla dla osób, które chcą mieć wszystkie osiągnięcia może to być uciążliwe, bo bez dodatkowych "sztuczek" wymaga to przechodzenia na nowo całych map. Osobiście ten system ze względów fabularnych jednak doceniam.

Pozdrawiam!
 
Powiem wam, że przechodzę sobie grę 2 raz (konkretnie to zacząłem od Angren bo brakowało mi 2 kart z tej mapy i przejdę do końca bo fajnie się gra ;) ) i modele Meve oraz Gernichory w Tb są dużo lepsze, bardziej klimatyczne jak dla mnie.
 
Po ponad 20h grania (a jestem dopiero w II akcie) muszę stwierdzić fakt oczywisty...ta gra jest świetna :) Wciąga niesamowicie. Zastanawiam się dlaczego wcześniej jej nie nabyłem. Naprawdę trudno się oderwać...i te grafiki...takie w moim typie stylistycznym ;) Oczywiście traktuję ją bardziej jako taki smaczek do Gwinta ale to nie zmienia faktu iż warto zagrać bo naprawdę jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana uniwersum Wieśka xD
 
Top Bottom