Przedstawiamy Bibliotekę Talii GWINTA!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Udostępnianie talii nigdy nie było prostsze! Dzisiaj uruchomiliśmy Bibliotekę Talii GWINTA – oficjalną platformę, która pozwala udostępniać talie (eksportując prosto z klienta gry!), tworzyć poradniki oraz przeglądać talie i poradniki stworzone przez innych graczy.

Jak udostępnić talię za pomocą Biblioteki?

  1. Uruchom GWINTA.
  2. Otwórz Tworzenie Talii.
  3. Wybierz talię którą chcesz udostępnić i kliknij “Udostępnij talię” – gra automatycznie przekieruje Cię na stronę tej talii. Tu możesz skopiować link, udostępnić talię w mediach społecznościowych lub stworzyć na jej podstawie poradnik!
Aktualnie, opcja udostępniania talii prosto z gry jest możliwa jedynie w wersji gry dostępnej na GOG. Talie nie są personalizowane – wszystkie talie zawierające tę samą kombinację kart będą miały wspólny link.

Jak stworzyć poradnik za pomocą Biblioteki?

  1. Wyeksportuj lub otwórz stronę wybranej talii w Bibliotece.
  2. Wybierz opcję “Nazwij talię i opisz swoją strategię” na jej stronie.
  3. Zaloguj się przy pomocy swojego konta GOG.
  4. Opisz swoją talię, wybierz język poradnika, dodaj tytuł i opublikuj! (Lub zapisz jako szkic aby opublikować później.)
Przed publikacją poradnika zapoznaj się z Umową licencyjną użytkownika — obraźliwe i nielegalne treści będą usuwane ze strony, a Twoje konto może zostać zawieszone.

W przyszłości będziemy udoskonalać Bibliotekę Talii GWINTA i dodawać do niej kolejne funkcje (w tym, możliwość importu talii ze strony prosto do gry za pomocą jednego kliknięcia!). Wypróbujcie ją i dajcie nam znać co uważacie w tym wątku!
 

Lexor

Forum veteran
Czy udostępniana na stronie talia jest automatycznie "widziana przez wszystkich"?

Czy też mogę sobie w ten sposób archiwizować swoje talie na jedynie własny użytek?

Czy ilość moich talii w bibliotece ma jakieś górne ograniczenie?

Według czego karty są sortowane w taliach z biblioteki?

Brakuje mi możliwości zrobienia screenshotu samych kart w talii ze strony - czy taka opcja jest przewidywana?
 
Last edited:
Mam nadzieję że najważniejszą opcję, czyli możliwość importowania talii bezpośrednio DO gry dodacie jak najszybciej.
 
Dla mnie bomba od strony praktycznej i wizualnej, jedyne do czego mogę się przyczepić to:
1. Sortowanie kart w talii- aktualnie to chyba leci jak popadnie, bo ani po prowizji, ani po sile, ani alfabetycznie (no chyba że jest to sugerowana przez twórcę poradnika kolejność rzucania kart :p )
2. Przydałby się bezpośredni link ze strony głównej do biblioteki. Edit O już jest :)
 
Last edited:

Vattier

CD PROJEKT RED
Czy udostępniana na stronie talia jest automatycznie "widziana przez wszystkich"?

Czy też mogę sobie w ten sposób archiwizować swoje talie na jedynie własny użytek?

Jeśli zapiszesz talię jako szkic, to tylko Ty będziesz ją widział.

Czy ilość moich talii w bibliotece ma jakieś górne ograniczenie?

Nie, nie ma takiego ograniczenia.

Według czego karty posortowane są w taliach z biblioteki?

Na chwilę obecną są posortowane po angielskiej nazwie karty. W przyszłości planujemy zmienić sortowanie tak, aby karty były układane w takiej kolejności co w grze.
 

Lexor

Forum veteran
@Vattier: Dziękuję za odpowiedzi.

A co z możliwością zrobienia screenshotu z talii? Edytowałem post ale chyba "za późno" i to pytanie zostało pominięte. :)
 

Alicja.

CD PROJEKT RED
A co z możliwością zrobienia screenshotu z talii? Edytowałem post ale chyba "za późno" i to pytanie zostało pominięte. :)

Obecnie nie ma takiej opcji, jednak w przyszłości planujemy rozbudowywać bibliotekę o kolejne funkcje, bazując na Waszych opiniach. Więc kto wie ;)
 
Świetna robota z tą Biblioteką! Mam pytanie - czy w przyszłości zostanie dodany przycisk do wklejenia wyglądu talii ze strony z zachowaniem możliwości podświetlenia kart i przeczytania ich umiejętności w okienku na stronie zewnętrznej? GwentUp posiada taką funkcjonalność i bardzo mi się ona przydaje do wklejania talii na stronę. :)
 
Świetna robota z tą Biblioteką! Mam pytanie - czy w przyszłości zostanie dodany przycisk do wklejenia wyglądu talii ze strony z zachowaniem możliwości podświetlenia kart i przeczytania ich umiejętności w okienku na stronie zewnętrznej? GwentUp posiada taką funkcjonalność i bardzo mi się ona przydaje do wklejania talii na stronę. :)

Ta sama sytuacja co w pytaniu wyżej - wprowadzenie dodatkowych opcji będziemy rozważać później. Na razie naszym priorytetem jest zaimplementowanie możliwości importu talii do gry.
 
Super sprawa! Chciałoby się rzec - NARESZCIE.

Niezwykle estetycznie to wszystko wykonane, tak naprawdę to w przeglądarce talia prezentuje się lepiej niż w grze.

Moje pytanie - czy to oznacza, że możemy doczekać się więcej tego typu funkcjonalności - mam na myśli wszelkie poradniki/pomoce/odnośnik do FAQ i przede wszystkim informacji o tym jakie nagrody za sezon dostaniemy za obecną rangę???
 
Może sortowanie po koszcie werbunku od największego do najmniejszego byłoby lepszym rozwiązaniem niż po nazwach? Wygląda to idealnie w samej grze, na stronie powinno też się sprawdzić.
 
Podoba mi się to z czym wystartowaliście, a jeszcze bardziej to, że zamierzacie to narzędzie rozwijać :) Macie teraz bardzo dobrą bazę do wprowadzenia różnych dalszych funkcji, jak chociażby wspomniany przez @soltysek import talii do gry, czy zapowiadana przez Was już od jakiegoś czasu nakładka na Twitcha, pozwalająca na śledzenie talii i kart zagrywanych przez streamera. Połączenie takiej nakładki z bazą talii na Waszej stronie, gdzie dodatkowo gracz może otrzymać poradnik, byłoby rewelacyjne.

W jednej kwestii jest to niestety broń obosieczna, ponieważ siłą rzeczy przez funkcjonalność, która już teraz jest - baza z najlepszymi taliami - zabijacie inicjatywę graczy (fanów), którzy do tej pory tworzyli takie bazy, bądź chcieliby takie bazy stworzyć. Na ile jest to niekorzystne dla samej gry, o ile w ogóle jest niekorzystne (wydaje się jednak, że "zachęcanie" do inicjatywy oddolnej ma raczej pozytywny wpływ na rozwój gry), to już temat na inną dyskusję. Mam tylko nadzieję, że Wy ten temat macie przećwiczony :)

Natomiast odnośnie pomysłów to w mojej ocenie bardzo ciekawym rozwiązaniem, zachęcającym też do wzmożonej inicjatywy graczy przy tworzeniu decków, byłyby jakieś nagrody za np. 3 najwyżej oceniane talie w danym miesiącu (jakaś ramka, tytuł, punkty nagród, ew. jakieś beczki, chociaż wydaje mi się, że najlepsze byłyby jakieś "ekskluzywy", a nie to, co można dostać w samej grze za złoto). Można też w ogóle pomyśleć nad jakimiś kontraktami, byleby te kontrakty kładły nacisk na twórczy aspekt tworzenia decków, bo kontrakt typu udostępnij 100 talii, sprawi że zaleją nas powtarzalne i nikomu niepotrzebne talie. Taki aspekt nagradzania nie tylko tych co najlepiej grają, ale i tych co tworzą najlepsze narzędzia do tej gry, na pewno byłby pozytywny i pożądany.

Pozdrawiam
 
@Alicja. @Burza46, @Vattier - to ja mam teraz takie "zewnętrzne pytanie". Czy został nawiązany jakiś kontakt z autorami obecnie istniejących stron z bibliotekami talii (np. GwentUp) mający na celu ujednolicenie zapisu formatu talii? Bo w każdym przypadku taka talia ostatecznie przekłada się na "ciąg znaków ASCII" , a taki kontakt umożliwił by w przyszłości np. kompatybilność (np. import / export) między takimi stronami.

I od razu napiszę, że oczywiście nie chodzi mi o to czy CDPR "dostosuje się" do istniejących już formatów na tamtych stronach - bardziej chyba "oni powinni" ale pytam dlatego bo jestem ciekawy, czy były już prowadzone jakieś konsultacje, ewentualnie czy owe inne strony same wykazały zainteresowanie takimi sprawami jak tylko usłyszały ze streamu, że coś takiego zamierzacie wprowadzić?
 
@BeletrystykGwint24 @Lexor

Odpowiednia kolejność sortowania jest ustalona w kliencie gry (od najwyższego kosztu werbunku do najniższego). Tego trzymają się inne strony z taliami i tego zamierzamy się my trzymać. Jak już wspominał @Vattier takie sortowanie zostanie wprowadzone w naszej bibliotece, ale musicie nam dać trochę czasu.
 
@Lexor @BeletrystykGwint24

Sortowanie kart w Bibliotece Talii zostało zmienione, teraz karty sortowane są według prowizji (od najwyższej to najniższej) :D

Osobiście brakuje mi jeszcze przy opisie kart kategorii jednostek/ kart (człowiek, wiedźmin, wojownik, taktyka etc.). Oglądając talie na stronie lubię zastanowić się nad jej sensownością, a w razie, gdyby opierała się ona w jakimś stopniu na tych kategoriach, bez podania tych informacji, staje się to znacznie utrudnione.
 
@Lexor @BeletrystykGwint24

Sortowanie kart w Bibliotece Talii zostało zmienione, teraz karty sortowane są według prowizji (od najwyższej to najniższej) :D

Dziekuję za informację. Mimo wszystko sortowanie jest nieco inne niż w grze (było obiecane, że będzie tak samo) - dotyczy to kart o tej samej ilosci prowizji.

Przykład: https://www.playgwent.com/pl/decks/98a3993d588944b4f6daa8730e19a8d0

W grze karty o prowizji 4 posortowane są w kolejności (od góry): Nekker Wojownik, Archespor, Nekker (w/g siły) - w bibliotece kolejność jest inna (losowa?).

Dodatkowo znalazłem błąd: w bibliotece powyższa talia pokazuje łącznie 174 punkty prowizji, w grze ma (zgodnie z prawdą) 161.

EDIT: Nawet karty o tej samej sile posortowane są inaczej (wiedźmy) - w grze (od góry) są: Szepciucha, Kuchta, Prządka
 
Last edited:
@Alicja. @Vattier Czy i kiedy nastąpi jakiś drugi etap poprawy sortowania kart na stronie biblioteki? Karty, mimo ustawienia w/g prowizji wciąż posortowane są w nieco innej kolejności niż ta jaką widzimy w grze (gdzie dodatkowo są ustawione np. w/g siły). Obecny stan w dalszym ciągu utrudnia dokładniejsze porównywanie talii.

Czy ktoś już przyjrzał się błędowi z wyliczaniem prowizji, o którym napisałem w poprzednim poście?
 

Lexor

Forum veteran
Odnawiam temat bo niestety nie widzę wciąż żadnych poprawek.

@Alicja. @Vattier @Burza46

1) Kiedy można spodziewać się kolejnych poprawek sortowania kart na stronie biblioteki tak aby ich kolejność odpowiadała faktycznie temu co widzimy w taliach wewnątrz gry? Jak pisałem już wcześniej karty w grze są np. dodatkowo posortowane w/g siły, w bibliotece to już nie zachodzi.

2) Kiedy zostaną naprawione błędy ze złym sumowaniem ilości prowizji z kart? Nie raz mi się zdarzyło wyeksportować w pełni działającą talię a na stronie pokazywało mi jakieś dziwne ilości potrzebnej prowizji. Dla przykładu pierwsza talia z brzegu w bibliotece pokazuje że talia potrzebuje 178 prowizji a przecież Emhyr dodaje tylko 14...

3) Myślałem, że biblioteka będzie mogła stać się archiwum moich starych talii, jednak widzę, że tych talii w których np. karty po nerfach zwiększyły ilość prowizji ponad limit nie da się wyeksportować do kodu do biblioteki. Rozumiem, że nie powinno być możliwości tworzenia / publikowania poradnika dla starych, nieaktualnych talii, ale dlaczego nie mogę sobie "wyliczyć" ich kodu, tak aby taką talię zapisać sobie w notatniku do lokalnego pliku tekstowego na własnym komputerze tak aby mieć możliwość kiedyś zajrzeć do takiego archiwum celem inspiracji?
 
Last edited:
Top Bottom