Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Cóż sama forma prezentacji mi się bardzo bardzo nie podobała i irytowała bo było widać jak wszystko jest mocno poszatkowane.
Kawałek tego, kawałek tamtego i tak co chwile skakanie z kwiatka na kwiatek, zawsze wolę fragment suchego gameplaya, niż takie migawki.
Lubie Borysa piękny angielski, ale komentowanie i tłumaczenie co chwilę co się dzieje w grze w połaczeniu z takimi migawkami działało na nerwy.
 
Jakoś gorzej to wygląda niż rok temu, może przez formę prezentacji, graficznie też nie powala, jest poprawnie zaledwie, taka mieszanka strzelanki z GTA, nie wygląda na grę , na którą jest nakręcony aż taki hype.
 
Szczerze, to ten gameplay nic mi nie urwał... Nie wiem, czy to wina streamu na twitchu, ale wszystko wydaje się jakieś wyblakłe i rozmyte. Poczekam na wersję z youtuba aby się upewnić. A i jeszcze jedno. Johny wygląda po prostu źle...
 
Nie wiem kto wpadł na pomysł, żeby to w ten sposób rozwiązać, ale wyszło to wszystko bardzo dziwacznie. Trochę śmego, trochę tamtego. Czy mi się zdaje, czy komentarze Borysa też były dziwnie poucinane? Czy to mój stream tak zacinał się tragicznie?
Na wyrobienie sobie trochę bardziej konkretnego zdania poczekam aż wrzucą na YT.
 
Najlepsze jakby mnie ktoś zapytał

" to co pokazali na tym gameplayu"

No to bym odpowiedział:

Wiesz co chcieli pokazać wszystko, ale w sumie to nic nie pokazali, bo było takie wyrywkowe że prawie nic mi nie utkwiło w głowie.
 
Najlepsze jakby mnie ktoś zapytał

" to co pokazali na tym gameplayu"

No to bym odpowiedział:

Wiesz co chcieli pokazać wszystko, ale w sumie to nic nie pokazali, bo było takie wyrywkowe że prawie nic mi nie utkwiło w głowie.
No a ja bym mógł odpowiedzieć: "Pokazali system skilli, że zadania są zaprojektowane tak, że można podejść do nich na 2 sposoby, siłą lub hackingiem, wcześniej o tym już media pisały ale teraz widać jak to m/w wygląda. Pokazali fragmenty interakcji z postaciami niezależnymi, i moim zdaniem FPP się tu świetnie sprawdzi, jak zobaczyłem tę scenę w której ktoś zaczepia V w klubie i pyta "Ty jesteś V?" to bardzo mi się to spodobało, myślę że się mocno wczuję w tę grę. Było też pokazane jak będzie wyglądało wchodzenie do deep weba." A to tylko po jednym obejrzeniu na twitchu w jakości ziemniak.
 
Last edited:
Taka poszatkowana narracja mi nie leży, wolałbym albo skupienie się na lore, albo stały, płynny gameplay z misją w dwóch podejściach. Trochę szkoda, że REDzi zapomnieli o tajemnej sztuce tworzenia dzienników deweloperskich, bo właśnie takim - spójnym i przemyślanym - materiałem można było pokryć część dotyczącą kreacji świata, a hype’owany wcześniej stream poświecić niezakłócanej cięciami rozgrywce.

Walka wygląda na pewno lepiej niż ostatnio, netrunning i w ogóle wybór jak podejść do danego zadania bardzo na plus, cieszy też że fabuła odzwierciedli nasze decyzje w trakcje samej rozgrywki. Tyle dobrego mogę powiedzieć póki co, poczekam na wersję na YT, obejrzę jeszcze pare razy, ochłonę. Narazie jestem rozczarowany.
 
Nie podobał mi się ten gameplay, a raczej jego urywki i skakanie po różnych fragmentach z powtarzaniem tych samych ujęć. Wolałbym obejrzeć 15 minut ciągłej rozgrywki, a to wyglądało jak bardziej rozbudowany trailer. Zobaczyliśmy wszystko i nic zarazem. Z resztą było całkiem sporo ujęć nawet z trailera sprzed roku. Poza tym Keanu jakoś mało do siebie podobny. Jeśli miałbym preordera to na razie bym go wycofał. Rok temu mogli pokazać prawie godzinny gameplay, a teraz nawet 15 minut żałują?
 
Nie wiem. Jeżeli gameplay miał podtrzymać hype. Niestety nie zrobil tego. Wręcz przeciwnie. Spowodował opad emocjiopad wszystkiego. Tragicznie rozplanowana prezentacja, Grafika która w żaden sposób nie przypomina next gena i odziwo sztywne animacje bez płynności wszystko to okraszone tragiczna jakością streaminu. Wiele razy złapałem się na tym że pomyślałem ło matko niektóre gry na ps3 wyglądały lepiej. Smuteczek

Poziom hype minus 50%
 
Tragicznie rozplanowana prezentacja, Grafika która w żaden sposób nie przypomina next gena i odziwo sztywne animacje bez płynności wszystko to okraszone tragiczna jakością streaminu.
Pal licho z grafiką to zawsze można poprawić, ale wrażenia się nie poprawi, a to wypadło bardzo negatywnie.
Najgorszy materiał promo jaki kiedykolwiek wydali REDzi jak dla mnie.
 
nie wygląda na grę , na którą jest nakręcony aż taki hype.

W sumie, jeśli o jakiejś grze od momentu powstawania pisze się w samych superlatywach, to jest to trochę podejrzane. Hajp jest taki, że nawet jak gra będzie po prostu dobra to i tak będzie to odebrane w kategoriach rozczarowania. Teoretycznie, dobrze to świadczy o renomie Redów, ale potem summa summarum może wyjść to in minus.

Gameplay (o ile tak to można nazwać)... No cóż. Opinie się imo potwierdziły w całej rozciągłości, nie urywa. A strach pomyśleć jak by wyglądała pełna wersja, bo przecież nie zostało to pocięte bez przyczyny. Ale i ja do pełnej opinii potrzebuję YT.

Oby właśnie Redzi nie padli ofiarą tego przehajpowania, o którym w sumie nawet nie można powiedzieć, że w jakiś chamski sposób go nakręcili. W ogóle go nie nakręcali, nie obiecali niestworzonych rzeczy bez pokrycia, nie popełnili downgrade'u itd. A jednak po CP2077 oczekuje się bardzo dużo. Na razie wszystko to wygląda średnio. Natomiast jeśli ja dostanę angażującego i dającego możliwość fajnego odgrywania roli RPG w żyjącej mwtropolii, to mi modele strzelania czy jazdy nie będą przeszkadzać. Jednak jeśli gameplay będzie się mocno o to opierał, to jednak przydałoby się te elementy poprawić, a ja nawet nie mam pomysłu, jak...

Chciałbym zobaczyć więcej. Dla mnie samo chodzenie po ulicach fajnie zaprojektowanych lokacji jest klimatyczne, natomiast ze wstydem przyznam, że gdy rozpoczyna się strzelanie, to robi się jakoś tak... Bezpłciowo? Mało angażująco? No jakoś tak nie budzi we mnie factora "chcij to", tak jak W3 gdzie człowiek myślał "Cholera, dajcie i mnie już pobiegać Geraltem, na ten tychmiast!".
 
Gra jest robiona na ps4/xboxone więc o next genowej grafice można pomarzyć, To już końcówka życia konsol, gra nie będzie wyglądać lepiej niż tytuły z tego czy poprzedniego roku.
Graficznie wygląda bardzo dobrze, absolutnie nie widzę żadnego downgradu. Strzelanie, jazda motorem, mimo, że to tylko urywki, to wygląda nieźle.
Szkoda tylko, że forma prezentacji taka sobie.
 
Zauważyłem ciekawą rzecz. Media zrobiły z Redów bogów, a z Wiedźmina 3 mesjasza, choć sama gra nie była ideałem i sporo można było jej zarzucić. Na CP2077 jeszcze do E3 kręcony był potężny hype, ale jakoś miesiąc po E3 w zapowiedziach czuć było chłodniejszy ton, tak jakby Redzi sami poprosili dziennikarzy by napisali nieco chłodniejsze zapowiedzi, by nieco przygasić hype i wymagania graczy co do CP2077. By nie oczekiwano Nadgry (TM) czy Mesjasza 3.0 (Mesjaszem 2.0 był Wiesiek 3), ale po prostu bardzo dobrej albo nawet rewelacyjnej gry ze wszystkim plusami i minusami tego stanu rzeczy. Nagle wszyscy jak jeden mąż pisali o swoim sceptycyzmie i obawach, chociaż jeszcze miesiąc wcześniej na E3 był hype na 300%. Ci co mieli zamówić preordery już je zamówili na bazie tego hajpu, teraz trzeba studzić nastroje by rozczarowanie było mniejsze i by CDP Red nie odnotował spadków na giełdzie. Sam pamiętam jak naciąłem się na ten cały hype na Wiedźmina 3, ale może to dobrze, bo teraz wobec żadnej gry Redów już więcej hype'u nie poczuję.
 
Czy tylko mnie tekstury tej sasquatch wydają się takie szpetne? Takie jakieś rozemlane i słabej jakości. Ogólnie jakość modeli postaci i animacje wydają się gorsze nawet jak w wiedzminie. Grałem ostatnio w horazon i tam jakość modeli powalała. Tu tego nie widzę.


Grę moga jeszcze urotowac wyrabiste przerywniki i świetnie wyreżyserowane dialogi z filmowa praca kamery... Oh wait :(
 
Grę moga jeszcze urotowac wyrabiste przerywniki i świetnie wyreżyserowane dialogi z filmowa praca kamery... Oh wait :(
Wystarczy normalny fragment rozgrywki bez żadnych cięć, udziwnień, choćby przechadzka po okolicy i oglądanie jak się toczy życie dookoła nas, TO już było by lepsze niż cały dzisiejszy materiał.
 
Obejrzałem sobie na spokojnie i mogę powiedzieć, że samo demo wywarło wrażenie pozytywne, szkoda tylko, że postanowiono tak nędznie je nam przedstawić. Na pewno bardzo mi się podoba projekt świata i jego wypełnienie ludnością, przynajmniej z tego co tu widać. Lokacje są bardzo klimatyczne, a perspektywa zwiedzania go wśród tego tłumu jest naprawdę obiecująca. Zwłaszcza fajnie wyglądała scena z gapiami obserwującymi atak helikoptera na wieżowiec. Wrażenie też robi ta cała konstrukcja sieci, ciekawe tylko na ile będziemy się mogli tam poruszać.

Co do gameplayu, to cieszą te wszystkie różne ścieżki ukończenia misji. Jak zobaczyłem robota sparingowego robiącego długi zamach, po którym rozwalił łeb Animalsa niczym arbuz to aż się uśmiechnąłem. Tylko ta sama walka coś nie porywa, po tym ciężkim arsenale, który V wyrwała z stacji spodziewałem się czegoś więcej, a wrogowie zachowywali się jakby diobeł w nich ołowianymi kulkami rzucał.

Jestem też coraz bardziej pewny tego, że za pierwszym razem zagram żeńską V, bo w tych wszystkich dialogach i scenach wypada bardzo fajnie. Ma kobieta charakterek i pazur, chłop za to jakoś niczego mi nie urwał, może ma być po prostu trochę bardziej zblazowany. Ciekawie się prezentują te wybory i konsekwencje, ale jak to będzie wyglądać ostatecznie to trzeba poczekać. Jak z większością rzeczy w sumie :p
 
Jeżdżenia motocyklem było mało i jak było pokazane z trzeciej osoby to wyglądało średnio, I przy strzelaniu mógłaby się kamera troszkę trząść czy coś bo rzeczywiście nie czuć za bardzo mocy broni, a bronie animacje mają ładne. Nie jest to gra o strzelaniu i jeżdżeniu więc do premiery pewnie zostanie jak jest(i pewnie po premierze też), pewnie są inne priorytety na ten moment., no i implementacja czegoś takiego żeby była dostosowana do wszystkich bajerów do broni które będą w grze może być zbyt czasochłonna.
Ale to co najważniejsze mi się bardzo podoba, sposób interakcji z postaciami.
 
Grę moga jeszcze urotowac wyrabiste przerywniki i świetnie wyreżyserowane dialogi z filmowa praca kamery... Oh wait
Rozumiem, że materiał mógł nie spełnić oczekiwań - moich nie spełnił - ale nie wpadałbym w skrajności.
Te krótkie fragmenty walki, jazdy motorem, czy hakowania wyglądają bardziej, niż w porządku. Projekt dzielnicy dalej na wysokim poziomie, umiejscawianie lore w obrębie fragmentu miasta ma typową dla REDów głębie no i detale są świetne - to co się dzieje z rękami V przy siłowym otwieraniu drzwi jest mega, zmiana interfejsu w zależności od aktualnej, sieciowej aktywności robi klimat. Sam netrunning i Czarna Ściana też są super zwizualizowane. Jest się czym jarać, tylko zajawka jest niefortunnie zmontowana.
 
Top Bottom