Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Przy wyborze ścieżki V w kreatorze postaci wyświetlają się te grafiki prezentujące różne style. Strzelam, że ubiór postaci na tych artach odzwierciedla w dużym stopniu nasze początkowe fatałaszki.
W przypadku nomada i ulicznika owszem ,ale z korpolem jakoś mi nie leży. W sensie nie że nie podoba mi się ten styl, tylko wątpię żeby V poruszał się na co dzień po Night city w garniaczku lub stroju bojowym. Pewnie dostaniemy jakiś casualowy strój ,który będziemy zmieniać na czas pracy w jakiejś firmie.
 

Hmmm czyżby coś nowego miało się szykować na początku listopada, byłem przekonany że dostaniemy coś dopiero na TGA
Chyba że to po prostu te same demo co na E3 /Gamescom/TGS a ja niepotrzebnie liczę na coś nowego.
 
Last edited:
Na festiwalu w Łodzi oprócz polskich aktorów ujawniono także, że żeńska V została napisana jako pierwsza, a wątki romansowe stworzono osobno dla męskiej i kobiecej wersji V.
Post automatically merged:

Więcej informacji o panelu w tej relacji:
Autorka wspomniała, że aktorzy zaprezentowali na żywo głosy swoich postaci i brzmieli świetnie.
 
Last edited:
Cosplay wykonany przez
TarynCosplayArt













Tak patrzę na te zdjęcia i niezłe jaja były by jakby ogłosić konkurs z memami do wykorzystania z cosplayu, albo na jakieś zabawne podpisy.
 
Ta cała sprawa z cutscenami w TPP jest strasznie zakręcona. Raz słyszymy (np. w prywatnych rozmowach), że ich w ogóle nie będzie, a gdzie indziej, że jednak będą, tyle że bardzo rzadko.
Wg mnie nie jest zakręcona. Było demo, gdzie przez większość jego trwania nie było żadnych scenek TPP. Nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że oni idą na łatwiznę, przecież każdy zorientowany wie, że mają chyba najlepszy system tworzenia cutscenek TPP. Nie widzę tego TPP w przypadku tej gry ze względu na wiele spraw:
1) Miasto oraz wnętrza budynków musiałyby być tworzone z myślą o karierze trzeciosobowej co czyniłoby je mniej "realistycznymi", ze względu na potrzebną przestrzeń, miasta w grach Rockstara czy Bethsedy są dalekie od realizmu m.in dlatego, że widok trzeciosobowy wymaga więcej przestrzeni, tak samo byłby z cutscenkami.
2) Pierwszy raz tworzą coś w formie FPP, mogli podzielić zasoby na dwa tryby, ale skupili się na jednym co tylko wyjdzie grze na dobre, czego wielu nie chce chyba zrozumieć, może w przyszłych grach będą u nich oba tryby po zdobytych doświadczeniach, ale nadal w to wątpię, bo jak wspominałem, albo chcesz realistycznego miast, i wnętrz budynków albo kamery TPP...
3) Nie ma chyba możliwości aby cutscenki, gdzie byłyby dialogi postaci stworzonej przez gracza były na takim poziomie jak mając zdefiniowaną postacią jak Geralt,- takie coś da się wyreżyserować mając postacie z góry założonymi parametrami; w przypadku Cyberpunka, gidzie mamy system tworzenia postaci, system tworzenia dialogów,musiałby zapewnić aby miliardy kombinacji wyglądu twarzy stworzonego bohatera miały w miarę realistyczną mimikę twarzy dorównującą jakością tej z W3 - nie sądzę aby to było w tej chwili było to możliwe nawet w przypadku bardziej doświadczonych potentatów branży gier AAA (wystarczy popatrzeć na Fallout 4)
4) Nie wydaje mi się, aby TPP dobrze współgrało z optycznymi bajerami jakie będą dostępne w grze. Sam pamiętam serię gier Aliens vs Predator, i nie wyobrażam sobie grania takim Predatorem w TPP. Nie chcę pisać o krajowej konkurencji, ale proste pytanie. Gdzie jest lepszy i bardziej emocjonujący parkour? W serii AC czy Dying Light...?Wnioski są proste, TPP to jest zwyczajna preferencja, która nie ma związku z jakością samej gry, bo każdy z tych trybów FPP i TPP ma swoje mocne i słabsze strony.

Także z oceną gry powstrzymałbym się do premiery. Zawsze można poczekać na recenzje czy materiały na YT jak ktoś nie jest przekonany, czy to jest jego bajka.
 
@maniak6767
Nie wiem czy cały twój post się odnosi do posta mojego, ale jeśli tak to zaszło nieporozumienie. Mi chodziło jedynie o pomieszane informacje, które otrzymywaliśmy z różnych źródeł. Bo jeśli chodzi o kamerę FPP to ja decyzję Redów rozumiem i z twoimi argumentami się zgadzam. Trochę mi szkoda jedynie, że w cutscenkach tak rzadko (jeśli w ogóle) będziemy mogli zobaczyć naszą postać, jej mimikę i emocje. Z drugiej strony wiem, że zrekompensuje to nam immersja, nawet w tym ostatnim krótkim demie były momenty, gdzie można było odczuć jak ta zmiana kamery pogłębia wrażenia z gry.
 
Nie wiem czy cały twój post się odnosi do posta mojego, ale jeśli tak to zaszło nieporozumienie. Mi chodziło jedynie o pomieszane informacje, które otrzymywaliśmy z różnych źródeł. Bo jeśli chodzi o kamerę FPP to ja decyzję Redów rozumiem i z twoimi argumentami się zgadzam. Trochę mi szkoda jedynie, że w cutscenkach tak rzadko (jeśli w ogóle) będziemy mogli zobaczyć naszą postać, jej mimikę i emocje. Z drugiej strony wiem, że zrekompensuje to nam immersja, nawet w tym ostatnim krótkim demie były momenty, gdzie można było odczuć jak ta zmiana kamery pogłębia wrażenia z gry.

Wydaje mi się, że pierwsze demo dobrze odpowiedziało na to pytanie. Rozmowy były toczone w nowym systemie. Postać pokazano w cutscence właściwie tylko na początku ( i to chyba tylko w celu zainteresowania męskiej części graczy pośladkami bohaterki). Oczekiwanie, że dostaniesz w grze pełnokrwisty kreator postaci połączony z wyreżyserowanymi cutscenkami jak w W3, zachowując przy tym jakość mimiki bohatera/bohaterki na poziomie mimiki Geralta ( czy innych predefiniowanych postaci z trzeciego Wieśka) jest wg mnie nierealistyczne. Nikt tego jeszcze nie zrobił, więc zakładam pragmatycznie, że póki co nie jest to możliwe.
Nie rozumiem narzekania na FPP, dla mnie w tym momencie to jest plus. Rynek jest zasypywany TPP, a RDR2 pokazało, że trudno wycisnąć coś nowego z tego trybu.
 
Scena z ripperdociem jest w pełni pierwszoosobowa, a mamy tam okazję zobaczyć naszą postać. Jestem prawie pewien, że to właśnie takie okazjonalne scenki będą tymi, w których zobaczymy własną wersję V. Skoro ma to być 100%, to zapewne tradycyjnych cutscen TPP typu tej z mieszkania V nie ma się co spodziewać.

Im więcej o tym myślę, tym bardziej FPP zaczyna mi się podobać. Nietrudno mi sobie wyobrazić wszczepy, które tak mocno oddziałują na wizualia, że postać na ekranie byłaby przeszkodą, a cutsceny problematyczne do wykonania ze względu na perspektywę.
 
W listopadzie planują udostępnić demo na którymś tam conie, tzn że zobaczymy w koncu pełny gameplay z e3/gamescon ?
 
To demo ma już ładne kilka miesięcy. Po co? Niech pokażą coś nowego.
Mi by wystarczyła przechadzka przez miasto V, nocą albo wieczorem jak się ściemnia i obserwacja miasta, może być tylko w jednej dzielnicy niech trwa to z 10min, taki suchy gameplay bez żadnych cięć.
 
Ja bym chciał się dowiedzieć czegoś więcej o mechanikach oraz o tym w jakim stopniu możemy wchodzić w interakcję ze światem i jego mieszkańcami. Opcje dialogowe powiązane z naszą przeszłością to na przykład ciekawy temat, chętnie bym się dowiedział jak jeszcze inaczej otoczenie może reagować na nasze wybory, wygląd czy umiejętności.
Albo czy na przykład takie hakowanie urządzeń można wykorzystać tylko w walce podczas misji, czy może także w codziennych sytuacjach. Choćby po to, by poczuć, że V nie tylko w tym mieście kradnie i zabija, ale też sobie zwyczajnie żyje i jest częścią społeczności.
Może Redzi nam też jeszcze zarysują bardziej te pozostałe dwa środowiska - korporatów i nomadów. Póki co skupiali się bardziej chyba na solo z ulicy.
 
Ja bym chciał się dowiedzieć czegoś więcej o mechanikach oraz o tym w jakim stopniu możemy wchodzić w interakcję ze światem i jego mieszkańcami. Opcje dialogowe powiązane z naszą przeszłością to na przykład ciekawy temat, chętnie bym się dowiedział jak jeszcze inaczej otoczenie może reagować na nasze wybory, wygląd czy umiejętności.
Albo czy na przykład takie hakowanie urządzeń można wykorzystać tylko w walce podczas misji, czy może także w codziennych sytuacjach. Choćby po to, by poczuć, że V nie tylko w tym mieście kradnie i zabija, ale też sobie zwyczajnie żyje i jest częścią społeczności.
Może Redzi nam też jeszcze zarysują bardziej te pozostałe dwa środowiska - korporatów i nomadów. Póki co skupiali się bardziej chyba na solo z ulicy.
Mnie bardzo ciekawi czy jako klasa netrunnera będzie możliwość wykonania zadań ze stanowiska do netrunningu w naszej kryjówce. Dam taki przykład:
V na czas pewnego zlecenia ma współpracować z niewielką ekipą. Mają włamać się zarówno poprzez sieć jak i fizycznie do pewnego budynku i wykraść jakieś dane. W przypadku gdy V jest Solosem to ma razem ze wspólnikiem wejść do tego miejsca- przekraść się bądź zrobić sieczkę i szybko uciec z miejsca zdarzenia. Ukraść informacje może tylko netrunner z jakichś tam technicznych względów. V pomaga hakerowi dostać się do segmentu plików z "towarem" ,którego potrzebują (po to tam jest). W przypadku gdy V jest specem od sieci to wybiera czy iść w teren bądź też zaszyć się w kryjówce i całe zadanie wspierać solo w budynku i osobiście ukraść dane. To byłoby bardzo ciekawe i zachęciło by mnie do zastanowienia się nad tą ścieżką rozwoju bohatera.
 
Mnie bardzo ciekawi czy jako klasa netrunnera będzie możliwość wykonania zadań ze stanowiska do netrunningu w naszej kryjówce.

Taka opcja raczej nie istnieje, sieć w 2077 jest tylko małym fragmentem tego co było w 2020, ze względu na liczne ataki itd. każda firma/budynek/ulica ma swoją sieć lokalną do której można się dostać tylko na miejscu. Stara sieć jest teraz miejscem gdzie królują wirusy i liczne AI, zamknięte za "Czarnym Murem" (ten czerwony mur z Deep Dive'a).
 
Taka opcja raczej nie istnieje, sieć w 2077 jest tylko małym fragmentem tego co było w 2020, ze względu na liczne ataki itd. każda firma/budynek/ulica ma swoją sieć lokalną do której można się dostać tylko na miejscu. Stara sieć jest teraz miejscem gdzie królują wirusy i liczne AI, zamknięte za "Czarnym Murem" (ten czerwony mur z Deep Dive'a).
Kurczę no to szkoda, ale z drugiej strony to fajnie że gra jest wierna historii swojego świata. Choć jestem gdzieś tak w 80% pewien ,że będzie taka opcja "walki z fotela". A to dlatego że pamiętam jak na starym demie V i Jackie uzyskiwali wsparcie podczas misji od T-Bug ,która to hakowała elementy otoczenia i dawała info najemnikom mimo tego ,że wcale jej nie było w miejscu akcji. Skoro ona tak mogła to czemu my byśmy nie mogli?
 
Top Bottom