Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
W tym jest jakaś metoda, bo to co z daleka wydaje się jakimś niewyobrażalnym koszmarem w głowie małej dziewczynki, to co podpowiada ci wyobraźnia, z bliska jest tylko facetem w głupawym hełmie
Tylko że te cytaty były z Thanned, gdzie Ciri widziała Cahira raczej już blisko i wyraźnie, bez żadnych zniekształceń wywołanych szokiem i paniką.
 
Ale to nie ma nic wspólnego z wyobraźnią. Zbroja i hełm Cahira były opisywane i wzmiankowane w książkach wiele razy i te opisy nie mają nic wspólnego z tym, co wymyślono w serialu. To nie są błędy i niedokładności tłumaczenia, na które można zrzucić winę za kolor włosów Calanthe, tylko celowo zmieniony wygląd. Na pewno każdy, kto przez chwilę by poszukał informacji w książkach, szybko by się dowiedział, że to skórzano-metalowe? coś nawet nie stało w pobliżu Cahira. To powinna być ciężka, metalowa zbroja z elementami kolczymi i pełnym hełmem zakrywającym twarz.
- Nie uciekniesz mi już, Lwiątko z Cintry - w szparze hełmu płonęły bezlitosne oczy. - Nie tym razem. Tym razem nie masz już dokąd uciekać, szalona panno.
 
Last edited:
Zbroja i hełm Cahira były opisywane i wzmiankowane w książkach wiele razy i te opisy nie mają nic wspólnego z tym, co wymyślono w serialu.
Ja to wiem, ale ciężko zignorować to, że w serialu wygląda inaczej i ta koncepcja trochę się różni. Szczerze mówiąc, gdyby nie powszechne rozbawienie tym jak ta zbroja wygląda, wogóle nie przyszłoby mi to do głowy.
 
Czyli premiera pewnie gdzieś dopiero w pierwszej połowie 2021

Tak w ogóle mam wrażenie, że stalowy miecz wygląda bardziej jak srebrny niż właśnie sam srebrny. Nie dość, że ma runy, to jeszcze ta klinga jakaś taka bardziej elegancka. I jeszcze jelec jest pod większym kątem względem rękojeści, ale to już raczej przyzwyczajenie z gier.
 
Spodziewałem się, że ujawnią S2 po premierze pierwszego sezonu, wtedy informacja miałaby większy zasięg, a tak widzowie będą się dopytywać czy będą kolejne odcinki.
 
Spodziewałem się, że ujawnią S2 po premierze pierwszego sezonu, wtedy informacja miałaby większy zasięg, a tak widzowie będą się dopytywać czy będą kolejne odcinki.
Nieraz się w przypadku tego Wiedźmina miałem okazję się przekonać, że ludzie z Netflixa mistrzami marketingu nie są.
 
Zapowiedź drugiego sezonu zaraz po premierze pierwszego albo nawet tuż przed jest akurat dobrym zabiegiem reklamowym. Sugeruje to potencjalnemu odbiorcy, że to projekt warty obejrzenia już teraz, bo producenci nawet nie czekają na opinie szerszej publiczności tylko już teraz chcą to kontynuować. Znaczy się że dobre.

Dzisiaj jest istne zatrzęsienie potencjalnie ciekawych seriali, ale doba wcale się nie wydłużyła więc trzeba robić ostrą selekcję. Wielu ludzi woli poczekać na 2-3 sezon żeby zobaczyć jakieś konkretniejsze opinie albo boi się że się wciągnie na początku, a potem mu skasują, bo za mało osób obejrzy. Jeśli natomiast już teraz wie, że przynajmniej dwa sezony będą i zaraz po obejrzeniu pierwszego będzie mógł zacząć śledzić doniesienia o drugim to jest większa szansa, że wykupi lub przedłuży subskrypcję już teraz, a nie np. za rok.

U Netflixa (ale nie tylko) to dość powszechna praktyka o czym wielokrotnie wspominałem. Większość ich seriali ma przynajmniej dwa sezony, bo w ten sposób nakręca się zainteresowanie od samego początku zapełniając przy okazji 'ramówkę', a i twórcy mają szansę wyciągnąć wnioski i poprawić to i owo szykując kontynuację. W tradycyjnej telewizji często zdarza się że ciekawy pomysł nie ma szans rozwinąć skrzydeł, bo oglądalność jest niska i serial zostaje skasowany po paru odcinkach.

Prawdziwym testem dla Wiedźmina będzie zapowiedź sezonu trzeciego, bo sezon drugi był niemalże formalnością.
 
6:48
Obawiam się, że serial może stać się multikulturową papką, dziwną hybrydą, gdzie z wielką trudnością czytelnik książek dostrzeże i poczuje klimat prozy AS-a. To najbardziej mnie boli. Cahir jesteś piękny! :giveup:
 
Tak w ogóle mam wrażenie, że stalowy miecz wygląda bardziej jak srebrny niż właśnie sam srebrny. Nie dość, że ma runy, to jeszcze ta klinga jakaś taka bardziej elegancka. I jeszcze jelec jest pod większym kątem względem rękojeści, ale to już raczej przyzwyczajenie z gier.

W książkach srebrny miał krzyżowy jelec, więc tutaj jak najbardziej zgodność. Runami pokryta była czarna pochwa na miecz srebrny (przynajmniej w opowiadaniu "Wiedźmin"), a runy na ostrzu chyba dopiero wzmiankowane są w "Sezonie". Może tam są jakieś runy, tylko nie widać? Nie darłbym szat, gdyby ich w ogóle nie było, ale dziwne, gdyby stalowy je miał, a srebrny nie.
 
Spodziewałem się, że ujawnią S2 po premierze pierwszego sezonu, wtedy informacja miałaby większy zasięg, a tak widzowie będą się dopytywać czy będą kolejne odcinki.
e tam, po premierze popularność serii skoczy o 10000%, a info o 2 sezonie będą jeszcze ogłaszać pierdyliard razy. A że zaczęli kręcić, a to ogłoszenia nowych aktorów itd.
Post automatically merged:

Zdarzało się, w ostatnim czasie chociażby The Boys od Amazon Prime.

Akurat o Netflixa mi chodziło :) No i faktycznie w przypadku the Boys ogłosili to PRZED wypuszczeniem serialu? Bo mi się to info dopiero niedawno o uszy obiło
 
Na reddicie ktoś wrzucił podobny artykuł z wyborczej i tam o tym było. Że widzieli na planie Jaskra podrywajacego na dworze w Cintrze jakieś damy :v
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom