Pytania do twórców GWINTA

+
Czy wraz z planowaną przebudową nowego sezonu GWENT Masters będzie brana pod uwagę ingerencja w którychś z poniższych mechanizmów gry:
- Przewaga taktyczna,
- Limit kart na ręce,
- Dobór kart w poszczególnych rundach
?
 
Czy można uzyskać informacje odnośnie zagrań/zachowań gry w podanych na tym filmiku sytuacjach?
1. Wilczy Dół anulujący działanie Novigradzkiej Sprawiedliwości (0:08 na filmiku).
2. Czarna Krew niszcząca jednostkę po prawej stronie Mahakamskiego Rogu - według kolejności odpalania się znaczników Krew powinna wziąć pod uwagę jednostkę po lewej stronie (1:18 na filmiku).
3. Wężowa pułapka nie blokuje zyskiwania monet z kart specjalnych (2:36 na filmiku).
4. Podobnie ma się sprawa z Wilczym Dołem (3:00 na filmiku) ; ponoć nie blokuje on efektów rozmieszczenia niektórych kart, choćby Madame Luizy.

Oraz na tym
1. Kapitulacja traktuje tarczę tak, jakby był to pancerz (0:08 na filmiku).
 
1. Czy sekcja talii na playgwent.com otrzyma jakieś usprawnienia typu: możliwość dodawania komentarzy; wyszukiwania talii zawierających konkretne karty (przydatne pod optymalizację niecodziennych talii)?

2. Jaki jest powód wydłużenia sezonu Mahakamskiego? Szykowane ogłoszenie w sprawie e-sportu? Nowy dodatek?

3. Czy punkty nagród/boost do expa będą dostępne jako nagrody (np. na arenie)/ do kupienia w kramie Sklepa?

4. Czy możemy się spodziewać roadmapy na koniec roku?

5. Czy kreator kart (https://gwentcard.online/) zostanie wykorzystany do zorganizowania konkursu/ów na zaprojektowanie kart? Dajmy na to konkretnej frakcji/typu.
 
Czy dodacie jakieś nowe kontrakty kolekcji np:

1. "Czarodziejki Loży" - zbierz karty wszystkich czarodziejek loży. - 5 pk Filippa, Margarita, Sabrina itp....
2. "Wiedzący wie wszystko" - zbierz wszystkie karty "wiedzących" - 2 pk Ida Emean, Avalla'h, Lara Dorren itp....
3. "W drużynie raźniej" - zbierz wszystkie karty z kampanii Geralda - 4 pk Milva, Cahir, Regis itp....
 
Czy biorąc pod uwagę fakt rozdzielenia umiejętności od skórek dowódców i tym samym dostępność umiejętności dla wszystkich graczy (starych i nowych) jest szansa, że od nowego roku stworzycie ciekawsze pojedynki frakcji niż tylko zagraj x kart, wygraj x rund itd? Dacie takie zadania, żeby trzeba było choć troszkę urozmaicić talie a nie grać tymi samymi deckami? Np. (coś w ten deseń):
- wygraj 6 rund grając Czatowniczą zasadzką, mając w talii minimum 8 krasnoludów.
- aktywuj umiejętność Harmonii na 6ciu różnych jednostkach w jednej rundzie, 3 razy.
- zniszcz 4 jednostki w jednej turze, grając Precyzyjnym uderzeniem.

- Wykorzystując Zniewolenie, przechwyć jednostkę z rozkazem i wykorzystaj jego rozkaz.
- Stwórz i zagraj jednostkę o koszcie prowizji minimum 9 wykorzystując Przecherę.
- Utwórz 10 jednostek z przeciwnej frakcji, wykorzystując do tego szpiegów.

- 8 razy stwórz owoc ysgith w jednej rundzie i wygraj mecz.
- Zapełnij cały rząd trutniami cztery razy.
- Spraw aby twoja pierwsza zagrana jednostka, posiadała na koniec rundy siłę minimum 20, wykorzystując Moc Natury i wygraj mecz.

Ja na szybko (w ciągu 15 minut) wymyśliłem po 3 zadania dla trzech różnych frakcji więc podejrzewam, że opracowanie takich 30-50 sensownych zadań dla każdej frakcji to żaden problem a dostarcza wiele satysfakcji. Może zrobicie pulę zadań z pomysłów graczy?

@Alicja. zadałem w tym temacie już dwa dość sensowne pytania, będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi ;)
 
Last edited:
Przepraszam redzi ale może udałoby się dodać 2 nowe frakcje do Gwinta? Byłybyto: Zakon Płonącej Róży gdzie dowódcami by byli: Zygfryd z Denelse, Jakub de Aldersberg, Roderick de Wett oraz Azar Javed. A drugą frakcją byłoby "Toussand" gdzie dowódcami by byli: Anarietta, Syanna, Dettlaff van der Eretein oraz Ukryty. Jak co to pozostawiam taki pomysł.
 
Kolejny filmik z kolejnymi pytaniami o to, czy wszystko działa tak, jak chcieli tego twórcy?


Po kolei:
Zbuffowanie Ożywionej Zbroi pancerzem o 3 nie uaktywnia wrogiego Cahira
Alchemik stworzony z Artoriusa, który wzmocnił go o siłę Zbroi (+15 pkt) nie uaktywnił wrogiego Cahria (tak samo jak Zbroja, która choć nie zmieniła swojej siły uzyskała przecież animację wpierw -15 i następnie +15 pkt); Cahir został wzmocniony tylko o +1 za asymilację.
Ostatni Alchemik robiący teoretycznie 2x +16 (analogicznie jak pogrubienie powyżej) nie uaktywnił naszego nie-Nilfgaardczyka.
 
Moje pytanie do twórców: kiedy CDPR zacznie brać swoich klientów na poważnie i odpowie na ich pytania?

Ostatnia Wasza wypowiedź w temacie miała miejsce ponad dwa miesiące temu. Skoro nikomu z Was nie chce się odpowiadać na zadane pytania to ja mogę "oficjalnie" na część z nich (np. na pytania o sposoby działania kart, czy o informacje których nie ma na forum, ale które przewinęły się na reddicie) zacząć odpowiadać, bo serio żal patrzeć ile niektórzy ludzie czekają. Jeśli dostanę wolną rękę (i dostęp do informacji - może być razem z NDA jeśli będziecie chcieli) to mogę próbować odpowiadać i na pozostałe pytania.

Czy teraz, gdy do gry napływaja nowi gracze związani z premierą Waszego produktu na iOS, chcecie ich zniechęcić? Zależy mi na tym by Gwint się rozwijał, jednak nie rozwinie się bez dobrego kontaktu graczy z twórcami, a jego brak wpływa niekorzystnie na opinie o grze.
 
Cześć

Czasem wchodze na twitcha i np dziś wieczorem ze smutkiem oglądam statystyki :

- gwent - 1000 widzow
- heartstone 53000

Zastanawia mnie co jest problemem, że ludzie nie oglądają/nie chca streamowac... Na pewno nie piękna oprawa graficzna i fantastyczna wersja mobilna :) Co zatem ? Moim zdaniem problem jest z grywalnością i balansem oraz dużym progiem wejścia dla nowych graczy... w heartstone jakoś ta rozgrywka bardziej się klei strategie można konsekwentnie realizować i są one prostsze niż w gwincie a zarazem fun to play. Moim zdaniem kluczem sukcesu 1 gwinta zarówno w wiedźminie 3 jak i w zamknietej becie (wersja z 3 row) była prostota, której teraz moim zdaniem nie ma i gra jest strasznie przeładowana skomplikowanymi combo. Kilku moich znajomych z którymi rozmawiałem a grało w zamkniętą betę zniechęca właśnie to że trzeba się od nowa nauczyć dużo rzeczy, żeby coś ugrać w tej grze... A tak prosta czynność jak złożenie samemu decku jest teraz problemem(chyba ze to netdeck ;) (rozw z il srebrnych/zlotych/brazowych kart bylo mniej optymalne, ale prostsze) Syndykat jest wg mnie zdecydowanie najsilniejszy(fajne strategie z coinami) a królestwa północy maja jedyna grywalna strategie - engines... Nilfgard asymilacja potwory won krwi, Scoia tel harmonia i w zasadzie tyle... Czy planujecie coś zrobić w tym względzie by gwent był bardziej grywalny/fun to play/mial wiecej strategii niż obecnie ? (może przyłożenie się bardziej doinnych frakcji i przeprojektowanie ich poswiecajac tyle czasu co syndykatowi ;) Odpowiedzią na moje ostatnie pytanie na tym forum był iron judgement, więc pozostaje mieć nadzieje, że rozważycie rady i pytania :D Pozdrawiam :)
 
Last edited:
Przepraszam redzi ale może udałoby się dodać 2 nowe frakcje do Gwinta? Byłybyto: Zakon Płonącej Róży gdzie dowódcami by byli: Zygfryd z Denelse, Jakub de Aldersberg, Roderick de Wett oraz Azar Javed. A drugą frakcją byłoby "Toussand" gdzie dowódcami by byli: Anarietta, Syanna, Dettlaff van der Eretein oraz Ukryty. Jak co to pozostawiam taki pomysł.

Hej, na chwilę obecną nie planujemy nowej frakcji ale dzięki za sugestię :)
 
Dzień dobry.
Kiedy możemy spodziewać się roadmapy/informacji na temat przyszłości naszej gry oraz kwestii esportu (Gwent Masters) ?

pozdrawiam serdecznie
 
Kto był takim śmieszkiem i umieścił pierwotnie (na Reddicie) podpis pod postacią prezentującą zapowiedź roadmapy?

Bez tytułu.png

Obecnie już go nie uświadczymy ale od czego jest print screen, w internecie nic nie ginie :coolstory:
 
Do kiedy dokładnie trwa specjalny tryb areny? Bo jak zwykle nie ma gdzie sprawdzić, trzeba sobie z kalendarzyka wyliczać.
 
Cześć,

Jest szansa na wdrożenie sprawiedliwego tasowania kart przed rundą 1. Tu dokładniej opisałem sam algorytm:


Pzdr
 
Moje gratulacje, znowu minęły dwa miesiące od ostatniej odpowiedzi CDPR w tym temacie.

Pytanie: czy są jakieś plany aby dać graczom możliwość dalszego grania w Gwinta po zamknięciu głównych serwerów gry?
 
Z racji, że posty są kasowane - te bez pytań, to:
PYTANIE: Czy CDPR zamierza odpowiadać na pytania zadawane w tym temacie, na tym forum? Oczywiście pytania dot. Gwinta.
 
Ten przystojny jegomość z Reddita to przed czy pokoniunkcyjne stworzenie?

image_widget_5y91gbtbg3d41.jpg


Poprzednią razą był tak zaprezentowany Hot Milf :sneaky:
 
Top Bottom