Wiedźmin 1 w RedKit

+
Goospo a bawiłeś się już w Radish ? Wiem , że to raczej nie możliwe przerzucić tego do w3 , ale masz jakieś pomysły ?
Na razie nic w Radish nie robiłem.
Gdybym dopiero teraz zaczynał to pewnie bym pewnie od razu wziął się za Radish zamiast RedKit.
Jednak biorąc pod uwagę że to co obecnie udało mi się zrobić zajęło mi ponad 1,5 roku w silniku z normalnym interfejsem i zestawem narzędzi do scen itp, przeniesienie do Radish (o ile było by na obecną chwilę możliwe) zajęło by mi zbyt dużo czasu.
Nie wspominając już o czasie który najpierw bym musiał spędzić na ogarnięciu narzędzi na wystarczającym poziomie.
Same narzędzia w dużej części bazują z tego co wiem na komendach konsoli lub po prostu są wybierane z listy która nie wygląda poręcznie na dłuższą metę.
Tu dla przykładu 'Storyboard UI':

Świetnie ta karczma wygląda. Kawał dobrej roboty, gratulacje. Czekam na dalsze relacje z postępów. Może jakiś filmik pokazowy na YouTube?
Obecnie chcę jeszcze trochę dopieścić wystrój wnętrza, powstawiać NPC i może kilka dialogów.
Jak już to zrobię, postaram się w ciągu najbliższych tygodni wrzucić jakiś film pokazowy na YT.
 
Na ile ten 1 akt jest zaawansowany ? Robiłeś kryptę jaką była na podgrodziu ??
Na razie nie robiłem żadnych jaskiń ani krypty.
Obecnie chcę się skupić na najbardziej priorytetowych budynkach jak np wnętrze karczmy czy domy głównych postaci u których robimy questy.
W miarę postępu w tworzeniu questów, zajmę się też jaskiniami.
 
Pięknie wygląda ta karczma w twoim modzie Goospo. Myślałem że Wiedźmin 1 miał klimat nie do przebicia ale jednak tobie udało się zrobić jeszcze lepszy klimat. Ale jak patrze na te pustki bez NPC w tej karczmie to zastanawia mnie jak będą wyglądały różne dobrze znane nam postacie jak np. Shani. Bo jestem ciekawy, czy ta nasza rudowłosa przyjaciółka będzie miała model postaci z Wiedźmina 1 czy też może ten z Wiedźmina 3 Serca z Kamienia albo być może będzie całkiem nowy ?
 
też może ten z Wiedźmina 3 Serca z Kamienia albo być może będzie całkiem nowy ?
Ciężko powiedzieć, najłatwiej byłoby po prostu przenieść ten model z W3, ale nie wiem czy Gospo potrafi już przenosić zawartość z W2 do W3. Przy tym trzeba się trochę nachodzić. Poza tym ciekawi mnie jak to będzie z innymi npcami, czy kreator postaci w W2 umożliwia nadanie im takiego wyglądu, by jak najbardziej przypominali swoje odpowiedniki z W1.
 
Jeśli chodzi o import modeli postaci z W3 to z tego co się orientuję, trzeba do każdej postaci ręcznie później ustawiać 'kości' w programie 3D co wprawnemu grafikowi zajmie sporo czasu o czym opowiadają Panowie z 'Pożegnania Białego Wilka' w tym materiale (od ok. 4:00 min) :
Sam znam nieco blendera lecz nigdy nie zajmowałem się modelowaniem postaci więc to by zajęło mi jeszcze więcej czasu.
Obecnie więc, wszystkie postacie są placeholderami.
Starałem się jednak wykorzystać wbudowany kreator postaci na tyle ile to możliwe aby te postacie chociaż lekko upodobnić do ich odpowiedników z W1.
Nie było to jednak zbyt owocne ponieważ ilość elementów do utworzenia każdego z archetypów postaci (citizen_poor, citizen_rich, citizen_poor_woman, elf_poor itd) pozwala na wybór z zaledwie 3-5 typów kubraka, ok 2-3 rodzaje spodni , ok 7 typów twarzy itd...
W miarę postępów nad modem postaram się jednak importować modele aby przynajmniej główni NPC przypominali swoje wersje z pierwszej części gry.
Na obecną chwilę jednak, bardziej dla mnie się liczy wypełnienie świata i przygotowanie questów.
 
Na obecną chwilę jednak, bardziej dla mnie się liczy wypełnienie świata i przygotowanie questów.
I tak trzymać.
Ciekawi mnie jedna rzecz: Z tego co kojarzę, to pierwotnie w W2 Geralt miał mieć możliwość jedzenia i picia, tak jak w pozostałych częściach. Podobne jakieś mechaniki z tych czynności pozostały w kodzie. Byłoby możliwe przywrócenie ich twoim modzie, czy za dużo z tym roboty?
Post automatically merged:

W miarę postępów nad modem postaram się jednak importować modele aby przynajmniej główni NPC przypominali swoje wersje z pierwszej części gry.
W sumie jak teraz o tym pomyślałem, to jedyna postać jaka wymagałaby importu to Shani, a z przedmiotów kurtkę Mantikory. Pozostałe postacie (Jak Zoltan) nie wymagałyby już importu, więc teoetycznie nie powinno być z tym aż tak wiele roboty. Ale to już od ciebie zależy, co będziesz chciał importować.
 
Last edited:
Chętnie zobaczył bym więcej pomieszczeń w twoim wykonaniu bo robisz je idealnie. Może jakieś krypty lub jaskinię, może nawet klasztor wielebnego albo nawet wnętrze domu Harena.
 
Odpowiadając na posty od @geralt.z.rivi.20 i @RemakeRR :
1. Żadnych nowych mechanik nie planuję wprowadzić (przynajmniej na razie). Ostatnio mam mało czasu na pracę nad modem i wdrożenie podstaw takich jak odpowiednio skonfigurowane community, questy itp zajmuje mi mnóstwo czasu.
Myślę nad ograniczeniem medytacji tak aby była możliwa tylko przy ogniskach ale to tworzyło by utrudnienia z używaniem eliksirów więc na razie wszystko związane z mechanikami zostaje tak jak w Wiedźminie 2.

2. Co do importu postaci - tak, głównie chodzi o Shani i Kalksteina. Obecnie Shani ma elfie uszy bo tylko z części appearance'u elfki ze Scoia'tael byłem w stanie ułożyć coś przypominającego Shani. Obecnie za model Kalksteina służy "Tajemniczy Kupiec" bo nie znalazłem kompletnie nic co by przypominało jego wersję z W1.
Tak więc podczas gdy u Shani wystarczy w zasadzie usunąć elfie uszy i będzie względnie ok, Kalkstein będzie musiał być w zasadzie cały zaimportowany od nowa jeśli ma przypominać siebie.
Starałem się żeby poboczne postacie przypominały swoje wersje z pierwszej części jednak Leuvaardena lub Karczmarza Olafa, pomimo podobnego ubioru ciężko będzie rozpoznać od razu.

3. W miarę nauki obsługi RedKit'a bardzo mi się spodobało projektowanie i dekorowanie lokacji więc na pewno wkrótce pojawią się nowe. Jednak tak jak już wspomniałem, obecnie nie mam zbyt dużo wolnego czasu do spędzania nad modem więc na razie skupiam się głównie na karczmie.
Jeśli chodzi o samą karczmę to jest już prawie całkiem wypełniona ludźmi i najprawdopodobniej wyrobię się przed świętami z jakimś krótkim klipem prezentującym jak karczma tętni życiem :)
 
Cześć,
Dziś wracam z krótkim klipem prezentującym wnętrze karczmy wraz z biesiadującymi w niej ludźmi.
Naturalnie, nie jest to finalna wersja i jest kilka rzeczy do poprawienia ale tak z grubsza będzie się prezentować moja wersja karczmy na podgrodziu Wyzimy.
Zapraszam do oglądania:
 
Ładna ta karczma, musisz też zrobić tak by wszystkie te karczmy różniły się od siebie, bo Wiedźminie 1 wszystko było takie monotonne. Najbardziej nudne były jaskinie i krypty, na twoim miejscu zrobiłbym je inaczej niż w pierwszej części.

Co do barghestów powinieneś użyć upiora, bo one były upiorami tyle w postaci przypominającej paskudnego psa, przynajmniej w jakimś stopniu jest to zgodne z fabułą. Nekkery mógłbyś wykorzystać zamiast bloedzuigerów.

Co do Shani i kilku innych postaci to mógłbyś zwrócić się do twórców moda Pożegnanie Białego Wilka, po co sobie robić dodatkową pracę. Mogliby także udostępnić mapę z Kaer Morhen.
 
Last edited:
Facet odtwarza wyłącznie rozdział pierwszy z pierwszego wiedźmina. Ni mniej, ni więcej.

Szkoda, ale rozumiem, że to naturalne ograniczenia, także techniczne. Kto wie może w przyszłości prolog zostanie dodany, bo to raczej nic trudnego w przeciwieństwie do zrobienia Wyzimy.
 
Szybka aktualizacja.
Staram się obecnie przygotować podstawową strukturę questów, tj, gdzie powinny być sceny, triggery, walki itd.
Wraz z tym, staram się przygotować najważniejsze lokacje potrzebne do ukończenia głównych questów.
Prezentuję więc domostwo Harena Brogga w moim wykonaniu.
Nieco różni się od wersji z W1 ale tamta wersja wydawała mi się przesadnie "pusta" dlatego postanowiłem wszystko bardziej ucisnąć.
Zapewne jeszcze trochę będę nad tym pracował ale z grubsza tak to będzie wyglądać.
 
W pierwszej części Wiedźmina wewnętrzne lokacje były przesadnie rozdmuchane ze względu na tryb kamery z lotu ptaka. Pomieszczenia musiały być tak duże żeby kamera nie wychodziła za ściany. Ponieważ w W2 i W3 zrezygnowano z takiego trybu kamery nie widzę sensu kopiować tak nierealnie dużych pomieszczeń. Tym samym kierunek jaki obrałeś przy tworzeniu wnętrz wg mnie jest bardzo dobry.
 
Cześć wszystkim!
Przez długi czas nic tu nie przesyłałem więc postanowiłem wrzucić małą aktualizajcę.
Pracuję obecnie nad projektem krypty będącej częścią questa "Pogrzebane wspomnienia" w którym Mikul zleca nam pozbycie się potworów z owej krypty.
Na pewno jeszcze trochę popracuję nad dopieszczeniem levelu ale tak z grubsza będzie to wyglądać.
Tzymajcie się, bądzcie zdrowi i do następnego ;)
 
Piękna robota jak zwykle. Dałbyś radę nagrać jakiś gameplay z tego lochu? Zamiast Ghuli zamierzasz dać Zgnilce i Pożeracza Zwłok (Na miejscu Ozreela), prawda?
A te kraty w tym lochu to celowa decyzja, czy nie dało się tej lokacji zrobić bez nich?
 
Top Bottom