Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Co do klipu, to według mnie okropnie jest to zmontowane. Początek jest spoko (oprócz przeskoku z Jeżem), kiedy widzimy walczących i Geralta, i Jeża (strasznie mi się on podoba, i ruchy i wygląd), a potem dostajemy cztery ujęcia walczącego Geralta po sobie, przy czym brakuje mi w nich płynnych przejść między postawami Geralta w poszczególnych ujęciach. Na pierwszym tnie w dół, na drugim od razu ma miecz w górze i znów tnie w dół. Moim zdaniem lepiej wyglądałoby to, gdyby po walczącym Jeżu dać tylko i wyłącznie długie ujęcie na Geralta, bez tych dodatkowych, krótkich, rwanych ujęć.

Zaniepokoił mnie ten klip, jeśli chodzi o montaż. Bo i początek jest źle sklecony, aż się prosiło o ujęcie ogólne, jak Jeż wstaje, a strażnicy przygotowują się do ataku i ruszają na Geralta i Jeża, i walka jest, na moje oko, bardzo mało płynna.
 
Kiepsko to zmontowane, faktycznie. Niedawno na Corridor Crew był ciekawy materiał, gdzie o realizacji scen akcji i sposobie ich kręcenia, żeby były dobre i czytelne wypowiadał się człowiek w tym się specjalizujący, odpowiadający między innymi za kręcenie i koncepcję ujęć scen akcji w pierwszym Kingsmanie.

Tu jest wszystko na odwrót w stosunku do tego, co opowiadał :)
 
Myślałem, że to tak dziwnie zmontowane tylko na tym udostępnionym fragmencie, ale ponoć w samym serialu jest identycznie..
 
Myślałem, że to tak dziwnie zmontowane tylko na tym udostępnionym fragmencie, ale ponoć w samym serialu jest identycznie

Potwierdzone przez osobę, która dostała screenery, więc tak. Ale podobno lepiej się to prezentuje osadzone w całości sceny. Bardzo chaotyczny ten montaż, za dużo cięć. Mam nadzieję, że nie będzie regułą w scenach walki. Natomiast podoba mi się choreografia, Jeż, Calanthe prezentuje się w tym mini-fragmenciku bardzo dobrze, no i na pewno ostatnie, co można powiedzieć o tej scenie to to, że coś wygląda tu 'tanio'.
 
Prawda, pod względem "taniości" ten krótki klip wygląda bardzo filmowo. Natomiast montaż jest tragiczny, przez co umyka trochę choreografia i tu akurat dodanie kontekstu nie pomoże, scena akcji nie powinna być tak zmontowana i tyle.
 
A co na plus, w odróżnieniu od naszego rodzimego arcydzieła, z miejsca zacząłem kibicować Jeżowi :D No fantastyczny jest. A w kontekście całej opowieści fajnie jest wpierw przestawić go widzom jako kogoś, za kim mogą, a wręcz chcieliby stanąć, tak jak robi to Geralt. Z Vilgefortzem może być podobnie, i oby było.

Nie no nie wierzę, Jeżem się jaram xD Nie wiem czy taki był cel tego klipu, ale jego pierwsza połowa jest świetna, bo jest Jeż xD Druga powinna być świetna, bo jest Geralt, no ale... To tylko jedna scena, jeszcze nie tracę nadziei, szczególnie dla Rzezi w Blaviken.
 
Dusiciel - masażysta dalej w formie jak widzę.
Boziu, ta scena wygląda bardzo kiepsko, nic się nie zmieniło od czasu, gdy pojawiły się pierwsze fragmenty. Nie trzeba fachowca, by poczuć sztuczność i teatralność walki posklejanej z dwusekundowych ujęć, w czasie których Cavill klepie ludzi po pancerzach, a oni od tego tracą przytomność. Wygląda to całkowicie nienaturalnie.
Jeśli czymś takim ludzie się zachwycają, to ja nie wiem, jaki poziom uważają za słaby.
 
Montaż straszny, aż mi się przypomniały druga i trzecia część tranformersów, nie idzie tego ogarnąć..2 sekundowe ujęcia posklejane ze sobą. Wolałbym 1000 razy pojedynek jeden na jednego kręcony jednym ujęciem, sorry ale nie ma się czym zachwycać.
 
Filmy ze świata Pottera ledwo wychodziły na swoje,
Kilkaset milionów i parę filmów miliard na głowę uważasz za: ledwo wychodziły na swoje?
Calanthe prezentuje się w tym mini-fragmenciku bardzo dobrze,
Jezu, ja parsknąłem śmiechem przy tym fragmencie :coolstory:
bandicam 2019-12-04 14-37-39-698.jpg


Reakcja przesadzona i głupia, aż sprawdziłem czy Calanthe w ogóle coś takiego wywrzeszczała w książce. (Okazało się, że prawie, krzyknęła tylko: "Zabijcie go" odnośnie Dunego. Po co to zmieniać na zabijcie ich?)
Sam fragment tyłka nie urywa, choć Duny prezentuje się lepiej niż myślałem.
 
To wygląda tak, jakby Geralt tych strażników tak tylko muskał mieczem, a oni tracili równowagę na sam widok ostrza. Sam montaż też nienaturalny. Ale mimo wszystko miałem jakąś satysfakcję z oglądania walczących razem Geralta i Jeża (ten zresztą wygląda bardzo w porządku).
 
Kilkaset milionów i parę filmów miliard na głowę uważasz za: ledwo wychodziły na swoje?

Jezu, ja parsknąłem śmiechem przy tym fragmencie :coolstory:
View attachment 11022689

Reakcja przesadzona i głupia, aż sprawdziłem czy Calanthe w ogóle coś takiego wywrzeszczała w książce. (Okazało się, że prawie, krzyknęła tylko: "Zabijcie go" odnośnie Dunego. Po co to zmieniać na zabijcie ich?)
Sam fragment tyłka nie urywa, choć Duny prezentuje się lepiej niż myślałem.
Pamiętam dialog już po tej całej awanturze z Pavettą . Calanthe mówi do Geralta -" Wiesz , że przez chwilę chciałam cię zabić ? " Coś takiego .
 
Ja kilka razy przewijałem początek z leżącym Jeżem, bo w chwili przesuwania ręką po stylisku pojawia się ten metaliczny dźwięk, który robi wszędzie za cokolwiek związanego z mieczem. I tak oglądam to i oglądam, ale ile razy bym nie oglądał, to wychodzi mi, że po prostu wstawili ten dźwięk zupełnie po nic, czyli dla efektu. I zaczynam coraz bardziej wątpić, że podobne dźwiękowe dziwactwa były właściwie tylko dla trailerów, bo chyba zagoszczą i w samym serialu.
 
Ja przyznam dalej nie mogę uwierzyć, że to jest klip w formie dokładnie takiej, jak z serialu. Wygląda, jak sklejka z YT z np. fragmentów zwiastuna i dawno czegoś podobnie zmontowanego nie widziałem. Może to jednak nie jest ostateczna wersja?
 
Akurat reakcję Calanthe jak najbardziej rozumiem, tam już coś zaszło, Geralt z jej pionka stał się jej przeciwnikiem i obrońcą Jeża. Myślę, że gdyby ktoś mi wywinął taki numer, a byłbym koronowaną głową, która nie jest przyzwyczajona do takich akcji to byłbym niemiłosiernie zdenerwowany.
 
Na tym etapie powinna być ostateczna, bo w screenerach jest tak samo a gdyby screenery były niedokończone, to ponoć recenzenci by dostali o tym informację. W ogóle dziwne że na poprzednich pokazach, comic-conach nikt nie zwrócił na to uwagi, a pokazywali dokładnie ten sam fragment (tylko że dłuższy)

W ogóle Kimmel niezłe głupstwo palnął, że niby kojarzy te książki ze swojego dzieciństwa, nieźle.
Ktoś na reddicie skomentował, że pewnie przed programem sprawdził sobie na szybko kiedy te książki wyszły, ale nie zadał sobie trudu by sprawdzić gdzie i w jakim języku :p
Post automatically merged:

Z reddita:

"I wasn’t at the screening, but apparently they showed two trailers, one for episode 2, which was indeed very focused on Yen. I didn’t hear a lot of details about it, except that Tissaia is in it, participating in Yen’s transformation, as it was expected.
The other trailer was for the whole season. Apparently it features Jaskier (and seen properly this time) and dwarves! This is likely to be our final trailer of the show, let’s hope that Netflix releases it, sooner will be better :D"

Raczej wypuszczą ten trailer do sieci, nie wiem czy zadawaliby sobie trud montować zwiastun tylko dla niewielkiej publiczności na eventach. Chyba że to była tylko prosta kompilacja fragmentów z całego sezonu.
 
Last edited:
Czyli jednak chyba ma być ten final trailer. No to pozostaje czekać do 7 grudnia.
Akurat reakcję Calanthe jak najbardziej rozumiem, tam już coś zaszło, Geralt z jej pionka stał się jej przeciwnikiem i obrońcą Jeża. Myślę, że gdyby ktoś mi wywinął taki numer, a byłbym koronowaną głową, która nie jest przyzwyczajona do takich akcji to byłbym niemiłosiernie zdenerwowany.
Jasne, po prostu dla mnie wyglądało to bardzo głupio w wykonaniu tej aktorki.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom