Zmiana daty premiery gry Cyberpunk 2077

+
Status
Not open for further replies.
Z pewnością może czuć się zawiedziony ktoś, kto kupił akcje CDR z myślą o realizacji zysków niedługo po kwietniowej premierze i od tego uzależnił swoje kolejne plany.

PTai3s3.jpg


Cholibka, nie sądziłem że ktoś się domyśli. Przejrzałeś mnie!
 
Tak trochę OT, ale fascynuje mnie to, ze polskie forum jest ogólnie bardzo pozytywnie nastawione do CP2077, natomiast na anglojęzycznym praktycznie nie da się napisać nic pozytywnego, bo tam rządzi grupa kilku malkontentów, którzy każdą dyskusję przeradzają w narzekanie, jaki to CP2077 będzie ciulowy.
 
@doktor_fleck może to agenci wrogich sił, na takiej samej zasadzie, jak firmy kupują odpowiednie wpisy w internecie zachwalające ich produkty lub krytykujące produkty konkurencji.
 
Last edited by a moderator:
@doktor_fleck może to agenci wrogich sił, na takiej samej zasadzie, jak firmy kupują odpowiednie wpisy w internecie zachwalające ich produkty lub krytykujące produkty konkurencji.

Nie, wydaje mi się że to ludzie, którzy po prostu nie potrafią zaakceptować faktu, że CP2077 nie będzie taką grą, jaką sobie wyobrazili że będzie. Niestety, od miesięcy nie są wstanie zaakceptować tego faktu, co powoduje że anglojęzyczne forum jest jednym wielkim toksycznym basenem bezsensownego hejtu.
 
@Hurtownik okej, napiszę Ci jak było. Tak naprawdę to ja stoję za przesunięciem premiery CP2077. Zrobiłem to, by w momencie tąpnięcia akcji wykupić ich najwięcej, a potem sprzedać z zyskiem. Czysta spekulacja. Te wpisy tutaj na forum to udawane niezadowolenie, żeby odsunąć od siebie podejrzenia. Nie mogę zdradzić sposobu, w jaki sposób wpłynąłem na Zarząd Spółki. Na szybko wymyślili, że praca nad bugami się przeciągnęła, a ja zarobiłem miliony. A teraz koniec offtopu, shall we?
 

Pan Borys sugeruje, że przesunięcie premiery jest związanie z działaniem gry na pierwszej generacji Xbox One.

Jeżeli to prawda to teraz zagwozdka i pytanie. Czy "optymalizacja" czytaj downgrade grafiki będzie na wszystkich platformach, bo gra ma wyglądać wszędzie podobnie czy tylko na Xbox:think:?
 
Dwa pytanie: czy pan Borys powołuje się na jakieś "insider info" czy tak sobie gdyba po prostu? Pytam, bo przyznam się, że nie oglądałem. Nie lubię tych panów, nie przekonują mnie i nie będę nabijać im wyświetleń. I drugie - dlaczego pierwsza generacja konsoli miała by mieć wpływ na cokolwiek, skoro CDPR podkreślał od dawna, ze celują w generację obecną?
 
Pierwsza wersja Xboxa One (czyli ta gruba) to również obecna generacja. Jeśli gra wychodzi konsolę tej firmy to musi działać zarówno na grubasie jak i na S oraz X podobnie jak w przypadku konsoli Sony zarówno na grubasie jak i Slim oraz Pro.
 
Pierwsza wersja Xboxa One (czyli ta gruba) to również obecna generacja. Jeśli gra wychodzi konsolę tej firmy to musi działać zarówno na grubasie jak i na S oraz X podobnie jak w przypadku konsoli Sony zarówno na grubasie jak i Slim oraz Pro.

Ok - wyszła na jaw moja nieznajomość konsoli. :facepalm:

Mimo wszystko jak na razie nie zamierzam popadać w paranoję i dawać posłuchu teoriom spiskowym. Oficjalne info CDPR jest takie, ze CP2077 działa (w domyśle na wszystkich platformach) a przesuniecie konieczne jest aby grę "odrobaczyć".
 
Zrobić sztucznie skalowanie do 360p i po problemie niech nikt nie wymaga nie wiadomo czego na sprzęcie który dzisiaj można kupić za kilka stówek.
 
Cyberpunk już dostępny. 😉 Swoją drogą z tyłu pudełka napis informujący o premierze 16 kwietnia..
 

Attachments

  • 20200123_095314.jpg
    20200123_095314.jpg
    919.6 KB · Views: 87
To tylko zestaw przedsprzedażowy, taka forma pre ordera tylko w formie fizycznej, który gwarantuje ci że będzie dla ciebie kopia na premierę w cenie pomniejszonej o cenę tegoż pudełka przedsprzedażowego. Ktoś dał ciała, że nie zmienili daty jeśli dalej jest tam mowa o kwietniu.
 
To tylko zestaw przedsprzedażowy, taka forma pre ordera tylko w formie fizycznej, który gwarantuje ci że będzie dla ciebie kopia na premierę w cenie pomniejszonej o cenę tegoż pudełka przedsprzedażowego. Ktoś dał ciała, że nie zmienili daty jeśli dalej jest tam mowa o kwietniu.
Wiem, wiem, wrzuciłem w formie ciekawostki😉.
Daty nie da rady zmienić, bo jest wydrukowana na pudełku, także gotowe były jeszcze przed ogłoszeniem obsuwy.
 
Co imo tylko potwierdza, że w chwili ogłoszenia data była pewnikiem i nikt nie zaplanował tak przemyślnej akcji marketingowej ani też nie zamierzał zawieść graczy...
 
Czy to nie było oczywiste? :)

To nie jest rezultat perfidii, tylko kiepskiej organizacji i planowania pracy, ewentualnie jak ktoś woli dyplomatyczne określenia przeszacowania swoich możliwości. Jak jakieś 90% obsuw na całym świecie, gdzie wytwarzająca coś firma nie dostarczy zgodnie z zapewnieniem produktu na czas.
 

Pan Borys sugeruje, że przesunięcie premiery jest związanie z działaniem gry na pierwszej generacji Xbox One.

Jeżeli to prawda to teraz zagwozdka i pytanie. Czy "optymalizacja" czytaj downgrade grafiki będzie na wszystkich platformach, bo gra ma wyglądać wszędzie podobnie czy tylko na Xbox:think:?

Cory Barlog (ten od God Of War) na ćwierkaczu odniósł się do tej pogłoski:


Ergo, kwestia "kiepskiego chodzenia" na Xbonie (jeśli jest prawdziwa) nie ma związku z obsuwą. To musiałoby być coś fundamentalnie poważniejszego niż optymalizacja.
 
W CDPR widać sporą presję. Aby wyrobić się w terminie zwiększają swoje siły o firmy specjalizujące się w optymalizacji i w przenoszeniu gry na Xboxa.
 
Cory Barlog (ten od God Of War) na ćwierkaczu odniósł się do tej pogłoski:


Ergo, kwestia "kiepskiego chodzenia" na Xbonie (jeśli jest prawdziwa) nie ma związku z obsuwą. To musiałoby być coś fundamentalnie poważniejszego niż optymalizacja.

Ok, ale p. Cory Barlog mówi z własnego doświadczenia. Nie powołuje się na kontakty z CDPR.

Przeciek Borysa odnosi się tylko, że na starszym Xbox One gra chodzi słabo w przeciwieństwie do nowszych modeli. Wiec ewentualny problem dotyczy części konsol MS.

Ja uważam, że coś jest na rzeczy. Nie ma oficjalnego dementi tylko lakoniczne i ogólne PR stwierdzenia na discordzie od pani Lilayah.
Gdyby nie przecieki, nieważne czy kontrolowane czy nie nic byśmy się nie dowiedzieli.

Fakt jest jeden, brak systematycznych komunikatów powoduje, że pojawiają się takie informacje. Gra jest popularna to każda z takich wiadomości urasta do olbrzymich rozmiarów.

Nie mamy na to wpływu, wiec trzymajmy kciuki za CDPR i czekajmy aż Dział Marketingu zacznie coś pokazywać.
 
Philipp Weber, Starszy Projektant Zadań do Cyberpunka, skomentował pogłoski o przyczynach opóźnienia na zagranicznym forum.

Cory Barlog trafił w samo sedno. Oczywiście, optymalizujemy grę na Xboxa One, ale tak samo optymalizujemy ją na PlayStation oraz PC-ty, ponieważ w trakcie produkcji gier zawsze się tak robi na ostatniej prostej. W czasie jej tworzenia, wiele rzeczy jest niezoptymalizowanych, jako że gra przechodzi przez nieustanne zmiany i nie jest jeszcze skończona.
Proste wyjaśnienia w stylu "Opóźnili grę z powodu X" robią za ciekawą plotkę, ale nie mają w sobie wiele prawdy. Powodów takiego opóźnienia zawsze jest wiele. Jednym z nich, o czym mogę osobiście zaświadczyć, jest po prostu potrzeba naprawiania błędów, tak aby gra działała jak najlepiej. Nie stoją za tym żadne ukryte motywy, a zwyczajna chęć dostarczenia jeszcze lepszej gry.

Philipp skomentował sprawę również na redditcie, gdzie pod jednym z postów związanych z tą plotką w żartobliwy sposób dał do zrozumienia, żeby nie pokładać w niej wiary.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom