Informacja o zamówieniach przedpremierowych złożonych u CDP Sp. z o.o.

+
W Krakowie na przykład wszystkie Wiedźminy imprezę premierową miały w Empiku. Ale czy CDP upadło dlatego że przesunięto premierę Cyberpunka? Serio? Ja myślałem że ta firma po prostu już d dawna słaniała się na nogach.
Zarząd CDP zaprzeczył jakoby opóźnienie premiery Cyberpunka miało wpływ na zwolnienia pracowników.


Zapewnił również, że spółka wcale nie kończy działalności.
 
CDP mówiło ,że premiera CP nie ma większego związku z ich sytuacją.

A co mają mówić?

Fakt, że pewnie sobie nie najlepiej poczynali, ale zapewne CP2077 przelało przysłowiową czarę goryczy i wyszło jak wyszło.
Jakoś nie wierzę w taki zbieg okoliczności.
Post automatically merged:

Czekasz na grę czy na imprezę? :p


Na jedno i drugie :p...

Z Wieśkami to pamiętam było jakieś wydarzenie, bardziej podniosły moment.
Człowiek jechał na premierę, a później zagrać (albo jak w przypadku W3 do paczkomatu na odbiór gry). Działo się.

Stare dobre czasy...
 
Zarząd CDP zaprzeczył jakoby opóźnienie premiery Cyberpunka miało wpływ na zwolnienia pracowników.


Zapewnił również, że spółka wcale nie kończy działalności.
Problem jest taki, że nie wiadomo, czy wierzyć zapewnieniom, czy nie. Przypomnijcie sobie przypadek Neckermann Polska, gdy jednego dnia zapewniali, że w Polsce wszystko jest ok, a dosłownie na drugi dzień się zawinęli. Firmy często stosują strategię "udawajmy tak długo, jak się tylko da, że wszystko jest dobrze".
 
Oczywiste, że przełożenie daty premiery jednego tytułu nie może mieć wpływu na całą firmę.
To jest szerszy temat. W tej firmie jest znacznie więcej problemów, które są nie od dziś. Wystarczy spojrzeć na ich dystrybucję, ceny jakie mają na tle konkurencji, a to pewnie tylko część problemów. Jeśli CDP chce przetrwać to jest potrzebna im mocna restrukturyzacja. To co zaczęło się dziać jest zapewne wynikiem oceny funkcjonowania firmy. Przynajmniej mam taką nadzieję, że nie jest to tylko zwykłe cięcie kadrowe bo w firmie jest kryzys - to po prostu byloby rozwiązanie na krótką metę, które nic nie poprawia.
 
Mam nadzieję , że edycja kolekcjonerska jednak do mnie trafi, mimo tego, że złożyłem zamówienie w CDP.
 
Mam nadzieję , że edycja kolekcjonerska jednak do mnie trafi, mimo tego, że złożyłem zamówienie w CDP.

Przecież napisali (w pierwszym temacie postu), że upadek CDP nie będzie miał wpływu na tych co zamówili kolekcjonerkę (a ta, u nas, była dostępna tylko za pośrednictwem CDP).

Pozostaje im wierzyć.
 
Przecież napisali (w pierwszym temacie postu), że upadek CDP nie będzie miał wpływu na tych co zamówili kolekcjonerkę (a ta, u nas, była dostępna tylko za pośrednictwem CDP).

Pozostaje im wierzyć.

Toteż ja wierzę, ale niepokój jest. Nie chodzi nawet o kasę, ale jeżeli np. zadecydowali by o zwrocie pieniędzy i anulowaniu zamówienia, to o kupieniu edycji kolekcjonerskiej z innego źródła mogę w tej chwili zapomnieć.
 
(...) to o kupieniu edycji kolekcjonerskiej z innego źródła mogę w tej chwili zapomnieć.

Z tym, że jeśli anulowaliby zamówienia EK do CDP, wówczas nigdzie byś tego wydania nie nabył (a przynajmniej nie w Polsce), bo CDP był jedynym dystrybutorem w naszym kraju.
No chyba, że nowy wydawca pokusi się ponowne wydanie EK z nowej puli (ale raczej uwzględni dotychczasowe zamówienia).
 
Pamiętasz byliśmy wtedy pod wpływem mocniejszych trunków xD.

 

Guest 4390247

Guest
Rozpoczęliśmy oficjalną współpracę z Cenega S.A. w zakresie dystrybucji gry Cyberpunk 2077 w Polsce!

Pre-order Edycji Standardowej jest prowadzony na stronie www.cyberpunk.net/pl/pl/pre-order
Wszystko super, że Cenega jest wydawcą, ale kiedy pojawi się te "więcej szczegółów" odnośnie zamówień złożonych w CDP? Do września to zdążą przeprowadzić całą procedurę likwidacyjną spółki i wykreślić z KRS, a mamy jednozdaniowe "zapewnienie", że zamówienia zostaną zrealizowane. Trochę słabo. Zamówiłem kolekcjonerkę, opłaciłem i zostało nie czekanie na premierę, ale na to czy stracę pieniądze, czy nie. Raczej nie jestem też jedyną osoba z takimi wątpliwościami. Tak jeszcze dodam, że Cyberpunk 2077 to gra, na którą czekam zdecydowanie najbardziej w tym roku stąd moje obawy.
 
Last edited by a moderator:

Vattier

CD PROJEKT RED
Wszystko super, że Cenega jest wydawcą, ale kiedy pojawi się te "więcej szczegółów" odnośnie zamówień złożonych w CDP? Do września to zdążą przeprowadzić całą procedurę likwidacyjną spółki i wykreślić z KRS, a mamy jednozdaniowe "zapewnienie", że zamówienia zostaną zrealizowane. Trochę słabo. Zamówiłem kolekcjonerkę, opłaciłem i zostało nie czekanie na premierę, ale na to czy stracę pieniądze, czy nie. Raczej nie jestem też jedyną osoba z takimi wątpliwościami. Tak jeszcze dodam, że Cyberpunk 2077 to gra, na którą czekam zdecydowanie najbardziej w tym roku stąd moje obawy.

Wszystkie złożone zamówienia zostaną zrealizowane.

Cenega będzie kontynuować zbieranie zamówień na standardową wersję gry w sieciach sprzedaży i sklepach online. Natomiast zamówienia przedpremierowe, które zostały złożone na Edycję Kolekcjonerską gry zostaną zrealizowane bezpośrednio przez CD PROJEKT S.A.
 

Guest 4390247

Guest
Wszystkie złożone zamówienia zostaną zrealizowane.

Cenega będzie kontynuować zbieranie zamówień na standardową wersję gry w sieciach sprzedaży i sklepach online. Natomiast zamówienia przedpremierowe, które zostały złożone na Edycję Kolekcjonerską gry zostaną zrealizowane bezpośrednio przez CD PROJEKT S.A.
Dziękuję za szybką odpowiedź. W takim razie czekam z niecierpliwością na premierę i przesyłkę :)
 
A co z zamówieniami na edycję standardową? Kto będzie je realizował, Cenega czy CD PROJEKT RED? Naprawdę tak ciężko byłoby wysłać @ z informacjami do bazy klientów, którzy zakupili preordery w CDP?
 
A co z zamówieniami na edycję standardową? Kto będzie je realizował, Cenega czy CD PROJEKT RED? Naprawdę tak ciężko byłoby wysłać @ z informacjami do bazy klientów, którzy zakupili preordery w CDP?
A czy to ważne....kto zamówił ten dostanie, a kto zamówił po tym fakcie to będzie miał oznaczenie Cenegi. Jaka to różnica XDDD
 
A czy to ważne....kto zamówił ten dostanie, a kto zamówił po tym fakcie to będzie miał oznaczenie Cenegi. Jaka to różnica XDDD
Choćby dlatego aby wiedzieć do kogo się zgłaszać jak jednak zamówienie we wrześniu nie przyjdzie. Miało być rozwinięcie komunikatu a nadal jedyne co jest to zdanie, że zamówienia będą realizowane. Klienci nawet nie mają potwierdzenia, że Redzi lub Cenega mają dane z zamówień, bo nikt z klientów nie otrzymał informacji o przekazaniu ich danych przez CDP innemu podmiotowi, co przecież bez zgody klientów byłoby niezgodne z prawem. Więc istnieje obawa, że nikt tych danych nie przekazał, a co za tym idzie nie ma jak zrealizować zamówień.
 
Choćby dlatego aby wiedzieć do kogo się zgłaszać jak jednak zamówienie we wrześniu nie przyjdzie. Miało być rozwinięcie komunikatu a nadal jedyne co jest to zdanie, że zamówienia będą realizowane. Klienci nawet nie mają potwierdzenia, że Redzi lub Cenega mają dane z zamówień, bo nikt z klientów nie otrzymał informacji o przekazaniu ich danych przez CDP innemu podmiotowi, co przecież bez zgody klientów byłoby niezgodne z prawem. Więc istnieje obawa, że nikt tych danych nie przekazał, a co za tym idzie nie ma jak zrealizować zamówień.

Wciąż nie widzę problemu :p Kto zamówił ten dostanie. Gdyby istniało ryzyko braku zamówionej gry to można się martwić lecz takiego ryzyka nie ma. Ale jak ktoś lubi doszukiwać się dziury w całym to cóż xD
 
Top Bottom