Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Szczerze mówiąc, jedynym content creatorem, jaki zasługuje na cameo w CP2077 to Madqueen. Nie ma chyba nikogo innego, kto z taką pasją i zaangażowaniem podchodziłby do fenomenu jakim jest cyberpunk.
MQ to jest szczególny przypadek (nawet była wczoraj na chacie Tvgry z pytaniami do Pawła Sasko (którego dzień wcześniej wyrzuciła niechcący ze swojego chatu bo myślała że to inny Paweł który pod niego się podszywa, niezły wypadek - zdarza się)
Zasługuje na wyróżnienie zresztą same studio chyba o tym wie, bo nikt nie wyprodukował tyle materiałów co ona (i to jeszcze zanim to było modne) no ale tak to jest jak mamy do czynienia z fanem CP 2020.
 
Czytałem też że Jesse to nie jedyna persona z YT która pojawi się w grze, więc kto wie na kogo jeszcze trafimy, kto sobie zasłużył na gościnny występ ?
Tak. Załapał się jeszcze CohhCarnage
A z polskich to na pewno Rojo.
 
Czytałem też że Jesse to nie jedyna persona z YT która pojawi się w grze, więc kto wie na kogo jeszcze trafimy, kto sobie zasłużył na gościnny występ ?

Z naszych na pewno Rojo, bo się chwalił. Jego wizerunek ozdobi reklamy sieci taksówkarskiej.
 
MQ to jest szczególny przypadek (nawet była wczoraj na chacie Tvgry z pytaniami do Pawła Sasko (którego dzień wcześniej wyrzuciła niechcący ze swojego chatu bo myślała że to inny Paweł który pod niego się podszywa, niezły wypadek - zdarza się).
Aż chciałbym zobaczyć jej reakcję na tę pomyłkę xD Mógłbyś udostępnić link do tego nagrania?
A to, że MQ zasługuje na taki gościnny występ w Cyberpunku to fakt. Gdy się jej materiały porówna do reszty, to jest to niesamowita przepaść. Nawet "reklamy" w jej filmach są całkiem osadzone w tym uniwersum. Z tego co jednak pamiętam, to ona sama może mieć problemy z czerpaniem radości z gry, bo chyba źle znosi widok z pierwszej osoby? Czy Redzi nie zapowiadali czasem jakiejś funkcji wsparcia dla osób wrażliwych na tego typu doznania? Słyszałem, że ostatnie TLOU dostarcza naprawdę sporo narzędzi w tym temacie.
 
Raz, ze Redzi wspominali o dodaniu opcji ułatwiających grę osobom cierpiącym na motion sickness a dwa, MQ łoiła w Dooma aż się kurzyło, wiec z CP nie powinna mieć problemu.
 
Aż chciałbym zobaczyć jej reakcję na tę pomyłkę xD Mógłbyś udostępnić link do tego nagrania?
A to, że MQ zasługuje na taki gościnny występ w Cyberpunku to fakt. Gdy się jej materiały porówna do reszty, to jest to niesamowita przepaść. Nawet "reklamy" w jej filmach są całkiem osadzone w tym uniwersum.
MQ z tego co wiem zawodowo zajmuje się montażem, co sama nie jeden raz przyznawała.

Nie mogę znaleźć zapisu tego live'a z przypadkowym wyrzuceniem Pawła, ale jej mina kiedy uświadomiła sobie że to naprawdę był Paweł Sasko znaczyła więcej niż 1000 słów.
Sam live był dłuższy niż wrzucony na kanał i niestety akurat tego zajścia nie ma tam.

Ps. A już niedługo u niej na kanale materiał o Adamie Smasherze. (może nawet dziś albo jutro)
 
Dobrze że w grze będzie dużo aktywności, bardziej mnie jednak ciekawi jak bardzo dynamiczne one będą, bo statycznie czekające na nas przestępstwa, czy wojny gangów bardziej moim zdaniem szkodzą wczuciu się w świat, niż pomagają to zrobić. Mam nadzieję że tym razem świat będzie żył swoim życiem i zaimplementowano jakieś rozwiązania z tym związane... bo jednak wolałbym by ten młyn się wreszcie spalił, a nie znowu płonął niezależnie czy jestem na początku, czy końcu gry.

możliwe, że zaimplementują jeszcze reakcję NPC-ów na kradzież ich mienia przez gracza, ale


To nie powinno być rozważane, tylko już dodane do gry. System crime w takiej grze nie powinien być jakiś mega trudny do dodania, bo albo postać nas za to atakuje, albo jeśli jest bezbronna, powinna po prostu dzwonić na policję. Oczywiście wymaga to pracy, ale na pewno zwiększa też immersie, tym bardziej że gry sprzed 20 lat to oferowały...
 
Już dawno powinni zrobić tak oczywistą rzecz. W w3 psuje to doświadczenia z gry.
Wystarczy że taki NPC wyciągnie broń i zacznie do nas strzelać, to było by najlepsze wyjście, może to nie USA a wolny stan Kalifornia, ale można założyć że "mój dom moja twierdza" dla niektórych dalej obowiązuje.
 
Trochę dziwna sprawa, bo z jednej strony reakcja policji na przestępstwa ma być ostra i zdecydowana, a z drugiej dopiero rozważają to czy handlarz na bazarze się wkurzy jak mu zwiniemy towar z lady? :sneaky:
 
Trochę dziwna sprawa, bo z jednej strony reakcja policji na przestępstwa ma być ostra i zdecydowana, a z drugiej dopiero rozważają to czy handlarz na bazarze się wkurzy jak mu zwiniemy towar z lady? :sneaky:

Reakcja na "prawdziwe" przestępstwo - czyli zabójstwo. NCPD raczej nie ściga drobnych złodziejaszków.
 
Znalezione na rpgcodex. Lista aktywności. Nie chce mi się tego tłumaczyć.
From a Polish source. Side missions/services/people to interact with:

-medics
-netrunners
-martial arts instructors
-ripperdocs
-techies
-sex workers
-You can go to a bar, have a drink


Map markers that are main/side quests or activities:

-Gun for Hire
-Search and Recover
-Thievery
-Agent Saboteur
-SOS Merc Needed
-Special Delivery
-Traveling Vendor
-Convoy.


You can get jobs from fixers or help NCPD so you will find following markers:

-Fixer
-Client
-NCPD Scanner Hustles
-Assault in Progress
-Suspected Organized Crime Action
-Illegal Entry
-Reported Crime
-Cyber Psycho Sighting
-Suspected Smuggling Activity
 
Wystarczy że taki NPC wyciągnie broń i zacznie do nas strzelać, to było by najlepsze wyjście, może to nie USA a wolny stan Kalifornia, ale można założyć że "mój dom moja twierdza" dla niektórych dalej obowiązuje.
W w3 tłumaczono sobie to tak, że ludzie baliby się atakować Geralta. Tutaj V wygląda jak każdy, więc takie rozwiązanie w pełni kupuję.
 
Jedno jest pewne memami to CP2077 może tylko zyskać, jak nie Judy to z innej strony

 
Redzi za bardzo skupiają się na odgrywanych scenach i cinematikach a za mało na otwartym świecie typu sandbox. Na przykład te wojny gangów. Czy oni będą walczyć cały czas w pewnych miejscach czy dopiero jak gracz się pojawi? Narazie otwarty świat wygląda tak,że tylko jedziesz z zadania do zadania a mało jest tego życia ludzi niezależne od ciebie. Bardzo to wszystko oskryptowane.
 
Redzi za bardzo skupiają się na odgrywanych scenach i cinematikach a za mało na otwartym świecie typu sandbox. Na przykład te wojny gangów. Czy oni będą walczyć cały czas w pewnych miejscach czy dopiero jak gracz się pojawi? Narazie otwarty świat wygląda tak,że tylko jedziesz z zadania do zadania a mało jest tego życia ludzi niezależne od ciebie. Bardzo to wszystko oskryptowane.
No ale ten otwarty świat to ma raczej właśnie służyć jako takie tło do opowiadania historii. W Wiedźminie 3 też tak było. Takie ich podejście do tworzenia gier, dlatego też nie ma co liczyć na typowe piaskownice od Rockstara czy Bethesdy (chociaż nie wiem, czy taki właśnie kierunek miałeś na myśli). Z drugiej strony Night City powinno być pełne życia, inaczej ucierpi na tym jego autentyczność. Spodziewam się tu niestety pewnych uproszczeń. Jeśli jednak ta "iluzja" żyjącego tłumu będzie dobrze ukryta i będzie spełniać swoje zadanie, to ja nie będę tego roztrząsać. Nieczęsto mam raczej skłonności do "psucia gier", sprawdzania do jakiego stopnia mechanizmy starają się udawać rzeczywistość itp. Między innymi z tego powodu, że wolę nie psuć sobie immersji.
 
No ale ten otwarty świat to ma raczej właśnie służyć jako takie tło do opowiadania historii. W Wiedźminie 3 też tak było. Takie ich podejście do tworzenia gier, dlatego też nie ma co liczyć na typowe piaskownice od Rockstara czy Bethesdy (chociaż nie wiem, czy taki właśnie kierunek miałeś na myśli). Z drugiej strony Night City powinno być pełne życia, inaczej ucierpi na tym jego autentyczność. Spodziewam się tu niestety pewnych uproszczeń. Jeśli jednak ta "iluzja" żyjącego tłumu będzie dobrze ukryta i będzie spełniać swoje zadanie, to ja nie będę tego roztrząsać. Nieczęsto mam raczej skłonności do "psucia gier", sprawdzania do jakiego stopnia mechanizmy starają się udawać rzeczywistość itp. Między innymi z tego powodu, że wolę nie psuć sobie immersji.
Brak ruchu drogowego to kolejny minus. Mam nadzieje,że to nie zabieg typowo pod gameplay. Ulice wydają się strasznie wąskie. Nie dodają więcej pojazdów aby nie blokować gracza??
 
Brak ruchu drogowego to kolejny minus. Mam nadzieje,że to nie zabieg typowo pod gameplay. Ulice wydają się strasznie wąskie. Nie dodają więcej pojazdów aby nie blokować gracza??
UV z Gry Online wspominał, że to nieco właśnie może wynikać z konstrukcji miasta, w samym NC nie ma na drogach aż tyle miejsca, żeby się jakoś specjalnie po nich rozpychać wozem. Ale nie przesadzajmy, że tego ruchu w ogóle nie ma. Na trailerze i fragmentach gameplaya widać auta. Podejrzewam, że to będzie jak z ruchem pieszych - w pewnym miejscach aut będzie mniej, a w innych więcej.
 
Last edited:
Top Bottom