Szukam moda / Proponuję moda

+
Wracając do mojego poprzedniego posta o mody na twarze Radovida i Filippy, znalazłem je na jakiejś rosyjskiej stronce.
Zostawiam linki, jakby ktoś jeszcze chciał z nich skorzystać:

O! I to jest łeb na karku.

Już sobie pobieram. Dziękować :3
 
Witam, poszukuje modyfikacji, która losuje wszystkie postacie.

Zamiast Yen jest np. Baron itd.

Pozdrawiam
 
Natrafiłem na moda upodobniającego twarz Geralta do tej z jedynki.
bandicam 2020-07-05 16-43-01-130.png

bandicam 2020-07-05 16-51-07-221.png

Włosy mi się nie podobają, pochodzą one z tego moda:https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/4400 Autor chyba próbował zrobić kilka fryzur, w tym ze z dwójki i jedynki, ale moim zdaniem średnio mu to wyszło. Postanowiłem sprawdzić jak ta gęba współgra z włosami z dwójki:
bandicam 2020-07-05 16-07-20-062.png
bandicam 2020-07-05 16-07-37-574.png

Nie wiem co o tym sądzić.
I jeszcze jedno: Jakiś człowiek okazał się na tyle szalony, by zrobić moda podmieniającego Triss na tą Netflixa:
bandicam 2020-07-05 16-47-38-805.png

Przepraszam bardzo, ale co trzeba mieć w głowie, by upodabniać Triss do tego tej ciemnej matrony, skoro można mieć taką:
bandicam 2020-06-16 16-27-54-832.png

A komentarze w dyskusji tego moda są jeszcze lepsze. Ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać.
 
Okazało się, że oprócz moda zmieniającego twarze Radovida i Filippy na te z W2, jest jeszcze taki sam z Ves.
bandicam 2020-07-10 20-20-21-909.png

Dla porównania:
bandicam 2020-07-10 20-21-01-690.png

Co prawda ta zmodowana Ves wciąż nie ma takich ciemnoniebieskich oczu i ciemnoblond włosów jak w dwójce, ale moim zdaniem i tak prezentuje się lepiej niż niż vanilliowa.
Zostawiam linka:
 
Last edited:
Ogrywam jedynkę na modach i ostatnio przyszło mi do głowy parę modów, jakie można by zrobić do trójki:
https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/4149 Mod dający możliwość ubioru Vesemira, Eskela i Lamberta w inne wiedźmińskie pancerze. Taki mod istnieje, tyle że po patchu 1.32 coś się w nim zrąbało i teraz pancerze w grze są koloru czerwonego. Autor chyba nie ma ochoty nic z tym zrobić, więc dobrze by było, gdyby ktoś to naprawił, i przy okazji dodał możliwość wyboru do pancerzy z innych szkół (Kota,Gryfa,Niedźwiedzia itd)
Sugerując się wypowiedzią Patrola, życzyłbym moda, który podmienił model medalionu wilka z Dzikiego Gonu na ten z dwójki, bo zrobienie od nowego modelu medalionu, przypominającego ten z jedynki raczej nie wchodzi w grę.
Wygląda na to, że coś takiego już istnieje, nie wiem tylko, czy ten mod już jest, czy wciąż ktoś nad nim pracuje.
bandicam 2020-07-19 14-14-29-028.png

Zastanawiałem się jeszcze, czy skoro da się przenieść modele postaci z W3 do W2 i na odwrót, to czy dało by się zamienić model Vesemira z W3 na ten z W2. Choć zapewne będzie z tym sporo roboty, to i tak tak mod byłby lepszy niż ten, który lekko zmieni mu rysy twarzy.
 
Last edited:
Medalion jest na 99% z tego moda, bo sam go używam.


Niestety zmienia medalion tylko Geraltowi.

Medalionu z W1 nie trzeba by tworzyć od nowa, bo można z W1 wyciągać modele. W PBW używamy modelu z HUDa oraz ze sceny seksu z Addą, jest on bardzo wysokiej jakości, ktoś ogarniający materiały do W3 powinien być w stanie go zaimportować i dopasować tekstury i parametry.

Ciekawi mnie za to miecz z W1 na plecach Geralta na wstawionym wyżej screenie, bo nie mam pojęcia z którego moda pochodzi :D
 
Ciekawi mnie za to miecz z W1 na plecach Geralta na wstawionym wyżej screenie, bo nie mam pojęcia z którego moda pochodzi :D
Miecz jest od tego samego autora co mod z koszulą Geralta. Napisał, że jak go skończy to udostępni na Nexusie.
 
https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/4585 Wiedźmin 3 właśnie dostał moda, który dodaje nowego questa. Nie licząc przeróbki prologu i ulepszonych zadań z DLC o zbrojach(polecam) jest jedyny taki mod do Wiedźmina. Nie to nic nadzwyczajnego, ale biorąc pod uwagę to jakie narzędzia moderskie dostała trójka to nic dziwnego, że coś takiego powstało 5 lat po premierze(chociaż i tak autor chyba korzystał z narzędzi wyciągniętych przez jednego z użytkowników). Z tego co zobaczyłem to jest to zlepek scen i dialogów z różnych questów, ale jest też kilka nowych(jeżeli można to tak nazwać).
 
Bardzo mi się podobają takie mody, gdzie twórca wykorzystuje to co zrobili deweloperzy i tworzy z tego nowa zawartość.. Modowane questy zawsze mi sie kojarzą z brakiem dubbingu, a tutaj można nawet nie zauważyć zmodowanej zawartości. Pytanko jak tam z tłumaczeniem będzie.
 
Pytanko jak tam z tłumaczeniem będzie.
Oprócz opisu questa, nowego listu i chyba z 5-10 linii dialogowych całość jest po polsku, bo i tak mod wykorzystuje większość dialogów z innych questów, więc jeżeli ktoś będzie robił spolszczenie to nie będzie miał dużo pracy. Poprzednie mody na questy ktoś przetłumaczył, więc jest szansa, że i ten doczeka się tłumaczenia.
 
Wyszedł świetny mod, który umożliwia noszenie mieczy przy pasie i na krzyż na plecach :D
View attachment 11055866
Początkowo się cieszyłem, dopóki nie włączyłem opcji moda, i nie dość że ma od cholery jak dla mnie zbędnych ustawień, to w dodatku ich zmienianie absolutnie niczego nie zmienia.
View attachment 11055872
View attachment 11055875View attachment 11055878
Bez względu na to co zrobię, pozycja i miejsce mieczy pozostaje te same, mim że opcja Enable changes jest włączona. Czy znajdzie się tu ktoś bardziej ogarnięty ode mnie który wytłumaczy mi co robię źle? Od autora i nexusowego forum raczej się niczego nie dowiem.
Jak dobrze zrozumiałem autora to zaleca on po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian wył i następnie włączyć enable changes zatwierdzając zmiany. Pisze też, że niektore opcje się wykluczają i nie mogą być równocześnie włączone.
 
Niedawno na Nexusie pojawił się mod podmieniający oświetlenie na to z W2:
Czegoś takiego się nie spodziewałem, przecież oświetlenie z W2 było chyba najbardziej krytykowaną rzeczą w tej grze, jeśli chodzi o stronę techniczną.

Screeny, zwłaszcza te z Kaer Morhen przywodzą mi na myśl efekt obiektywu porządnie wysmarowanego mydłem. Są też nieco prześwietlone a w cieniach widać zielony / niebieski tint, ale autor osiągnął swój cel zdecydowanie, bo wygląda to niemal identycznie jak W2 :) Jestem pełen podziwu, ale z drugiej strony nie wiem, ile ludzi chciałoby sobie tak downgrade'ować grafikę :shrug:
 
Czegoś takiego się nie spodziewałem, przecież oświetlenie z W2 było chyba najbardziej krytykowaną rzeczą w tej grze, jeśli chodzi o stronę techniczną.

Screeny, zwłaszcza te z Kaer Morhen przywodzą mi na myśl efekt obiektywu porządnie wysmarowanego mydłem. Są też nieco prześwietlone a w cieniach widać zielony / niebieski tint, ale autor osiągnął swój cel zdecydowanie, bo wygląda to niemal identycznie jak W2 :) Jestem pełen podziwu, ale z drugiej strony nie wiem, ile ludzi chciałoby sobie tak downgrade'ować grafikę :shrug:

Kwestia gustu moim zdaniem. W2 ma swoją tożsamość, przez nadużywany bloom i DoF nieco baśniową, w stylu starych filmów czy teledysków. I choć wolę trójkę, to byłbym w pełni ukontentowany, gdyby w W3 znalazły się lokacje i w obecnym stylu graficznym, i te bardziej w stylu W2 (na przykład Wyspa Mgieł mogłaby być zaprojektowana bardziej w stylu dwójkowym, obecna przypomina mi zwykłą noc w Velen).

Co do moda i jego mankamentów, może autor zbierze feedback i poprawi co nieco, ciężko jest ustawiać parametry w obecnym edytorze i łatwo jakiś przeoczyć, ustawianie plików z oświetleniem w W3 to hobby dla wytrwałych :D Essenthy'emu, autorowi STLM, zajęło 3 duże aktualizacje, plus kilka pomniejszych, i bodajże srogo ponad rok pracy by mod wyglądał i działał tak jak powinien.
 
Jak dobrze zrozumiałem autora to zaleca on po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian wył i następnie włączyć enable changes zatwierdzając zmiany. Pisze też, że niektore opcje się wykluczają i nie mogą być równocześnie włączone.
No to plecie bzdury bo zupełnie nic to nie daje. Nie wiem czy nie ogarniam czegoś, czy mam coś popsute, w każdym razie nie wierzę, że nie mógł zrobić tych opcji w bardziej przejrzysty, prosty sposób (Choćby bez tej opcji enable changes) albo jaśniej wytłumaczyć jak to działa, choćby na filmie, faktem jest, że te opcje u mnie zupełnie nic nie zmieniają.
Czegoś takiego się nie spodziewałem, przecież oświetlenie z W2 było chyba najbardziej krytykowaną rzeczą w tej grze, jeśli chodzi o stronę techniczną.
Jestem pełen podziwu, ale z drugiej strony nie wiem, ile ludzi chciałoby sobie tak downgrade'ować grafikę
No to jestem w mniejszości, bo mi oświetlenie W2 bardzo mi się podobało, szczególnie las w Flotsam, czy rejony wokół Vergen. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale wiele obiektów w Dzikim Gonie głównie miecze, pancerze, skały wydawały mi się dziwnie sztuczne, jakby plastikowe, z dwójkowym oświetleniem prezentują się o wiele bardziej "twardo" i realnie. Nawet trójkowa roślinność lepiej wypada przy dwójkowym oświetleniu.
Screeny, zwłaszcza te z Kaer Morhen przywodzą mi na myśl efekt obiektywu porządnie wysmarowanego mydłem. Są też nieco prześwietlone a w cieniach widać zielony / niebieski tint,
Ta, daleko temu modowi daleko do ideału, a jeszcze gorzej jest w np. w wnętrzach pomieszczeń, gdzie lampy się świecą jak refektory a na Wyspie Mgieł jest ciemno jak w rzyci. Mam nadzieję, że tak jak pisze Patrol, facet jeszcze nad tym popracuje, już zdążył zrobić oddzielne oświetlenie dla Tousaint.
 
Witam, poszukuję moda podmieniającego teksturę Aerondight'a na wzór W1, który jest kompatybilny z W3 EE. Ktoś napotkał takiego moda?
 
Witam, poszukuję moda podmieniającego teksturę Aerondight'a na wzór W1, który jest kompatybilny z W3 EE. Ktoś napotkał takiego moda?
Korzystam z tego, ale nie wiem czy jest kompatybilny z EE.
Jest jeszcze taki:
 
Top Bottom