Xbox series X; Play Station 5 - opinie, wrażenia, oczekiwania, spekulacje.

+

Na czym będziesz grał po debiucie nowej generacji?


  • Total voters
    77
MS: pokażemy konsolę, podamy jej parametry, wymiary, damy jutuberom do rozkręcenia na czynniki pierwsze i omówimy znaczenie, funkcje i filozofię stojącą za każdym elementem składowym. Nie podamy ceny.

Też MS: podamy cenę i powiemy, że jest mała.
 
Tymczasem Sony.


XD

Ja nie wiem, robią z tych cen taką tajemnicę jakby tak co najmniej pichcili lek na raka.
 
Bez napinki oczywiście, po prostu chciałbym wiedzieć na jakich polach wygrywa :)

Choćby tu:

Wartość jaką dostajemy za te parę złotych miesięcznie robi się powoli absurdalna. I co najlepsze obejmuje też wersje usługi na PC.


 
Bez napinki oczywiście, po prostu chciałbym wiedzieć na jakich polach wygrywa :)
Na takich polach że jest konkretny i przejrzysty w przekazie.
Pokazali konsole, ba! dali nawet ją rozebrać !.
Pokazali słabszy model mocniejszy oraz podali cenę, datę premiery a w całym ekosysteme MS gamepass i inne kuszące rzeczy, nawet pomimo slabszego line'upu (wyleciało HALO) to i tak dla przeciętnego konsumenta oferta MS jest bardziej kusząca.

Sony jedzie tylko na marketingu i zapewnieniach jaki to cudowny sprzęt nie będzie.
A jeszcze najważniejsze jak z dostępnością będzie zarówno PS5 jak i XSX, co jak co ale XSS to Microsoft może mocno zamieszać.
 
Bez napinki oczywiście, po prostu chciałbym wiedzieć na jakich polach wygrywa :)
Tak ogólnie to jeżeli chodzi o marketing i podejście do konsumenta to Microsoft niszczy Sony, który tak naprawdę tylko mówi, że będzie super, ale póki co nic nie pokazuje. Widzę, że koledzy wyżej już podali stosowne argumenty, więc nie będę się powtarzał. Co do Game Passa to po dodaniu do tego jeszcze gier od EA to naprawdę oferta robi ogromne wrażenie, a biorąc pod uwagę niską cenę to w ogóle jest już kosmos.
 
Ciekawe co na to Sony? O ile pamiętam to przechwalali się że ich konsola będzie tańsza niż nowy Xbox. Zieloni już podali kwotę, pora na Niebieskich.
 
Ciekawe co na to Sony? O ile pamiętam to przechwalali się że ich konsola będzie tańsza niż nowy Xbox. Zieloni już podali kwotę, pora na Niebieskich.
Będą musieli się ładnie nagimnastykować jeżeli cena będzie większa, gdzie konsola jest słabsza przecież od konkurencji.
 
Sony się doczekało, Microsoft podał cenę i teraz mogą ogłosić swoją, odpowiednio zaniżoną :p Problem jedynie w tym, że tylko jedna wersja ich konsoli będzie tańsza, bo wątpię, że wypuszczą PS5 bez napędu za mniej niż 1350 zł. Microsoft zadbał o to, by mieli ciekawszą alternatywę dla graczy, którzy szukają tańszego sprzętu, mimo że nieco bardziej okrojonego względem "oryginału". Także Sony aż tak dużo na tym polu nie ugra, chyba że stosunek ceny do jakości PS5 będzie tak dobry, że każdy będzie wolał dołożyć więcej kasy niż brać taniuśkiego Series S
 
I tak się to powinno odbywać, o nowym Xboxie wiemy już wszystko, nawet znamy cenę która jest zaskakująco niska. MS od początku grał fair, pokazali konsolę, podali specyfikację, dali ją nawet rozebrać i złożyć. Nie kryją się z niczym. Tymczasem Sony chowa się przed światem jak tylko może, skąpi informacji do niezbędnego minimum. Ja wiem, że mogą ugrać sporo tytułami ekskluzywnymi ale na samym tym daleko nie ujadą, prędzej czy później gracze zaczną dostrzegać potencjał jaki dają konsole konkurencji i zmienią obóz.
Zobaczymy jak Sony odpowie na cenę, bo teraz już nie mają wyjścia i muszą ją w końcu ujawnić. Skoro konsola Sony ma być teoretycznie słabsza to i cena powinna być odpowiednio niska. Jeśli XSX'a MS wycenił na 2249 zł to konsola Sony powinna kosztować poniżej 2000zł :D Zobaczymy, jak to ugryzą. ;)
 
Skoro konsola Sony ma być teoretycznie słabsza to i cena powinna być odpowiednio niska. Jeśli XSX'a MS wycenił na 2249 zł to konsola Sony powinna kosztować poniżej 2000zł :D Zobaczymy, jak to ugryzą. ;)
Sony najzwyczajniej na to nie stać, aby była tańsza, a potencjalnie w produkcji może być droższa niż XSX.
Szybszy SSD to podobno najdroższy komponent w konsoli, droższy niż APU, dodatkowo do kosztów trzeba doliczyć rozbudowany kontroler który zajmuje się dyskiem, to wszystko kosztuje dużo.

Oznacza to potencjalnie że PS5 może być i delikatnie droższe od XSX, zapewne Sony będzie to reklamować iż ich konsola jest bardziej zaawansowana technicznie od konkurencji a taki "boski" dysk kosztuje.

Ciekawe czy w dłuższej perspektywie ten dysk nie wyjdzie jak Cell dla Sony czyli gwóźdź do finansów Sony.
 
Jeśli obiecali że PS5 będzie tańsze, to pewnie będzie tańsze. Gdyby się z tego wycofali to byłby to podwójny cios :p Oczywiście będą przez to stratni na początku sprzedaży, ale z tego co słyszałem nie byłby to pierwszy raz, kiedy zaniżyliby cenę by więcej ugrać na dłuższą metę.

Co do strategii marketingowej Sony to mają taką przewagę, że Microsoft odkrył już (chyba) wszystkie karty, hype będzie z czasem tylko malał. Jeśli Sony dobrze to rozegra to gracze zapomną o Xboxach i aż do premiery będą skupiać uwagę na promocji PS5.
 
Jeśli obiecali że PS5 będzie tańsze, to pewnie będzie tańsze. Gdyby się z tego wycofali to byłby to podwójny cios :p Oczywiście będą przez to stratni na początku sprzedaży, ale z tego co słyszałem nie byłby to pierwszy raz, kiedy zaniżyliby cenę by więcej ugrać na dłuższą metę.

Tyle że podobno przy okazji sprzedaży PS3 ze stratą o mały włos poszli z torbami i nie chcą się ładować w tego typu sytuację drugi raz.
 
@Nars

Microsoft zapowiedział zacieśnienie współpracy z Electronic Arts. Usługa EA Play będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Xbox Game Pass Ultimate na konsolach oraz subskrybentów Xbox Game Pass na PC bez żadnych dodatkowych kosztów!

a później dodali:

Już za tydzień (17.09) Xbox Game Pass na PC wyjdzie z fazy betatestów, co za tym idzie cena miesięcznego abonamentu zostanie zwiększona. Do tej pory za 30 dni dostępu do usługi polskim graczom przyszło płacić 18,99 zł. Od 17 września miesiąc Xbox Game Pass na PC będzie kosztował 40 zł.


Bez dodatkowych kosztów, ale drożej 2x hłe, hłe:giveup:
PS. Ogólnie to mam w nosie te wojenki konsolowe, bo jestem graczem w 95% PC-towym
 
Z PS4 nie robili tego samego?

Gdzieś czytałem, że PS4 nie było sprzedawane ze stratą, być może po kosztach, ale ze stratą? Raczej nie.
Tym razem jednak Sony może nie mieć wyboru, no bo jak? Postanowią sprzedawać wyraźnie słabszą konsolę (i wątpię by najbardziej magiczny dysk potrafił tę różnicę zniwelować), z gpu o mocy 9TFLOPS wykręcone na 10, co pewnie odbije się na kulturze pracy i stabilności, za 100$ więcej? Znaczy mogą, jeśli chcą. Powodzenia, przyda się.
Najpewniej jednak dostosują cenę do konkurencji. No chyba, że są aż tak pewni siebie.
 
Z tego co pamiętam to Sony chwaliło się ze Playstation4 sprzedawane jest z zyskiem .. od dnia premiery !
Zysk na premierze symboliczny bliski zeru, ale nic nie dokładali, a porównując do PS3 no to jest wielka różnica.
 
Top Bottom