Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Bo DDR3 to już zabytek, stąd ta cena :coolstory: ...

A tak na poważnie - i tak do nowego GPU (aby wycisnąć z niego drzemiący w nim potencjał) będziesz potrzebował nowego CPU, a nowe procesory nie są przystosowane do obsługi DDR3, więc problem niejako sam się rozwiązuje :p ...

Bo tak czy inaczej będziesz musiał kupić nową płytę, procesor... no i oczywiście RAM DDR4.

Poczekaj jednak na premierę nowego sprzętu od AMD, bo jak nawet nie zamierzasz kupować nowości (wiadomo - tanio raczej nie będzie) to ceny poprzedniej generacji/rodziny powinny nieco spaść :).
 
No dobrze, ale mój 4690K + 8 GB + GTX 970 dałoby radę w CP2077, w co wątpiłem. Jako, że miałem dość pokaźne wydatki w tym roku, a jeszcze czeka mnie wymiana tel (kupuję wysoką półkę) to na PC koszt przerzucę na 2021. Podejrzewam, że 16GB RAMu pomoże i gra będzie działać lepiej niż przy 8 GB.
 
Ja tam platformę mam dosyć starą z wyjątkiem RTX-a 2070S, którego kupiłem tylko dlatego, że szlag mi trafił poprzednią kartę. Zagram sobie w takich detalach w jakich zagram, 60 fps-ów też mi nie jest niezbędne. Jak tu czytam, że niektórzy nie celują w nic poniżej 3080, to się bardzo cieszę, że ja nie mam obsesji na punkcie 4K i 60 fps-ów minimum :ROFLMAO:. Nie wyobrażam sobie zapłacenia 3,5 tysiąca za samą kartę.
 
No wiesz, przy zarobkach 20 tyś miesięcznie to bez problemu wydasz 3.5 tyś na kartę :D Do tego 7 tyś na pozostałe podzespoły, by tak naprawdę ta karta rozwinęła skrzydła i nie była blokowana przez marnego Ryzena 5 ;)

1.5 tyś chciałem wydać na Ryzena 7 - najpierw 3700X, teraz 3800X, ale obecnie czekam na nowe

DDR4 tylko 32 GB - mam na oku w przyzwoitej cenie, widzę, że pamięci tanieją

Płyta główna - tu mam dylemat czy iść w B450 czy już dalej np. B550 czy nawet X570
 

Tak patrzę na ten materiał i można wysnuć kilka wniosków

- 3080 to jest idealna karta do 2560x1440/144 lub 3440x1440/144 (UW)

- Dziki Gon jak widać stary ale jary dobrze zoptymalizowany, dobrze się skaluje z nowszym sprzętem !(oby CP miał taką samą skalowalność)

- miano gier z najgorszą optymalizacją (w tym zestawieniu) wygrywa EA
Star Wars nowe to jakaś padlina optymalizacji 30% utylizacji CPU 60% GPU coś mocno nie teges, kolega z mocnym kompem miał podobne cyrki. (NFS też nie lepszy, no patologia! wydajnościowa patrząc po OSD)

- Capcom jak widać daję radę i silnik pięknie się skaluje, przy takiej oprawie - super optymalizacja !

@Karesh Tanieją pamięci to fakt, jak teraz patrzę na ceny to trochę mi smutno jak pomyśle sobie ile za swoje G. Skille dałem 2x16GB .. khee. khee 1200 ..! gdzie teraz bym miał co najmniej za 300zł taniej, ale wtedy było coś zupełnie odwrotnego nie było pamięci zupełnie na rynku, braki, tydzień czasu szukałem ! a reszta leżała i się kurzyła.

Jeżeli czekasz na nowe ZENki to z płyt tylko B550/X570 ale najlepiej będzie B550 na proline zawsze mają super ceny na mobasy.
Taki Tomahawk B550 za 725 to bardzo już spoko cena za taką solidną płytę.
 
Last edited:
@froget67 32GB, jakie taktowanie pamięci? Bo widzę, że są oferty za 550 zł za 32 GB ale 2666 MHz

No i właśnie dochodzimy do ceny 725 to 2x więcej niż B450 ;)
 
@froget67 32GB, jakie taktowanie pamięci? Bo widzę, że są oferty za 550 zł za 32 GB ale 2666 MHz

No i właśnie dochodzimy do ceny 725 to 2x więcej niż B450 ;)
Dokładny model to F4-3200C14D-32GTZ dzisiaj już chyba niedostępne, a jeśli są to w jakiś absurdalnych cenach, czekałem na wersje Neo pamiętam ale się nie doczekałem, a trafiły się te które chodzą elegancko,

Niby 2x więcej za B550 ale nowe przyszłe ZEN oficjalnie nie banglają pod starsze płyty niż B550/X570 więc zależy od producenta już czy będzie działać czy nie, samo AMD nie gwarantuje tego.

Chociaż z drugiej strony B550 miały nie obsługiwać pierwszej generacji procesorów, a część płyt normalnie odpala bez problemu takiego R5 1600 mimo że oficjalnie to brak obsługi, ale wszystko zależy od producenta płyty.
 
@froget67 to teraz wszystko zależy od nowych procesorów AMD i ich cen. Czy będzie coś za ~1500 zł czy raczej iść w stronę 3700X lub 3800X. Zobaczymy ;)
 
@froget67 to teraz wszystko zależy od nowych procesorów AMD i ich cen. Czy będzie coś za ~1500 zł czy raczej iść w stronę 3700X lub 3800X. Zobaczymy ;)
No ja bym zaczekał na nową serie na ZEN3, bo jednak zapowiadany wzrost IPC 15-20% będzie dużym wsparciem dla 3080, tak na dobrą sprawę to każdy procesor obecnie w jakimś stopniu hamuje 3080, nawet 10900K (a podany tu 3700X tym bardziej)
 
Last edited:
No ja bym zaczekał na nową serie na ZEN3, bo jednak zapowiadany wzrost IPC 15-20% będzie dużym wsparciem dla 3080, tak na dobrą sprawę to każdy procesor obecnie w jakimś stopniu hamuje 3080, nawet 10900K (a podany tu 3700X tym bardziej)

Własnie widziałem przecieki pokazujące benchmarki 3090 i wygląda na to, ze ta karta nie ma specjalnie racji bytu. Karta jest od 10% do 20% szybsza od 3090, co wg. mnie nie usprawiedliwia w żaden sposób jej wysokiej ceny. W tym przypadku widać jeszcze wyraźniej problem niewydolności obecnej generacji CPU. Najśmieszniejsze jest to, ze 3090 prawdopodobnie będzie za mocna nawet dla topowych Zen 3.
 
Z trochę innej beczki mam pytanie. Czy ktoś tu dysponuje fotelem firmy Diablo? Konkretnie chodzi mi o model X-Ray. I czy mógłby się podzielić opinią na temat jakości wykonania no i wygody oczywiście ;)? Konkretnie chodzi mi o ten https://diablochairs.com/3645-fotel-gamingowy-diablo-x-ray-czarno-szary-xl . Wyczaiłem też coś takiego https://gamvis.pl/p/fotel-gamingowy-gamvis-expert-czarno-szary-materialowy/ . Ktoś, coś?
Ja bym brał ten pierwszy . Mam 185cm wzrostu:) jednak w takiej cenie i tylko eco skóra ?
 
Ja się jeszcze zastanawiam nad wymianą monitora pod CP2077.
Obecnie gram na tym: https://www.x-kom.pl/p/361250-monitor-led-24-lg-24mp59g.html

Myślę o czymś z HDR, rozmiarem 27-30'' w rozdzielczości 1080p, ewentualnie 2K.
Zastanawiam się nad taka opcją: https://www.x-kom.pl/p/519761-monitor-led-27-lg-27gl650f-b-hdr10.html

Chciałbym wydać nie więcej niż 1.5K.

Może ktoś coś doradzi? No i jak to jest z tym HDR w grach? Faktycznie robi widoczną różnicę? Może wypowie się ktoś, kto się ostatnio na to przesiadał?
 
Ja się jeszcze zastanawiam nad wymianą monitora pod CP2077.
Obecnie gram na tym: https://www.x-kom.pl/p/361250-monitor-led-24-lg-24mp59g.html

Myślę o czymś z HDR, rozmiarem 27-30'' w rozdzielczości 1080p, ewentualnie 2K.
Zastanawiam się nad taka opcją: https://www.x-kom.pl/p/519761-monitor-led-27-lg-27gl650f-b-hdr10.html

Chciałbym wydać nie więcej niż 1.5K.

Może ktoś coś doradzi? No i jak to jest z tym HDR w grach? Faktycznie robi widoczną różnicę? Może wypowie się ktoś, kto się ostatnio na to przesiadał?

Nie lepiej wybrać coś, co wspiera minimum 1440p?
 
Ja się jeszcze zastanawiam nad wymianą monitora pod CP2077.
Obecnie gram na tym: https://www.x-kom.pl/p/361250-monitor-led-24-lg-24mp59g.html

Myślę o czymś z HDR, rozmiarem 27-30'' w rozdzielczości 1080p, ewentualnie 2K.
Zastanawiam się nad taka opcją: https://www.x-kom.pl/p/519761-monitor-led-27-lg-27gl650f-b-hdr10.html

Chciałbym wydać nie więcej niż 1.5K.

Może ktoś coś doradzi? No i jak to jest z tym HDR w grach? Faktycznie robi widoczną różnicę? Może wypowie się ktoś, kto się ostatnio na to przesiadał?
Znalazłem coś lepszego . Ten nadawał by się na nową generację konsol . Jak się zdecyduje kupić konsolę to właśnie bym takiego brał :) Na pc też jak znalazł
 
Ja bym brał ten pierwszy . Mam 185cm wzrostu:) jednak w takiej cenie i tylko eco skóra ?

Za prawdziwą skórę, to wg mnie trzeba minimum półtora wyłożyć teraz :ROFLMAO:. Wziąłem jednak ten drugi, tylko w skórze (eco). Zobaczę, jak mi nie przypasuje, to odeślę, a zawsze to dwie stówki taniej :)
 
Ciekawe rzeczy się dzieją na rynku



Co prawda to tylko na podstawie bazy danych Passmark, ale trend widać i jakieś przełożenie może mieć, no to teraz niech dają zestawienie PRO/serwery, bo tam prawdziwa kasa leży.
 
Last edited:
Top Bottom