Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Czy Pan Maciej Makuła ma jakieś zatargi z CDP? Nie przyjęli Go do firmy jak ubiegał się o pracę, czy coś? Bo to jest niesamowite, że można aż tak bardzo narzekać i to w tak mało inteligentny sposób.


Narzekanie dla samego narzekania, ziewanie co chwila to naprawdę bardzo profesjonalne podejście, ale najbardziej rozbawiło mnie jak powiedział, że tworzenie własnoręcznie śmieci przez Redów to wstyd :) podejrzewam że ulubionymi grami Pana Macieja w takim razie są Assassin's Creedy?
 


Nie widziałem wcześniej tego shoota
 
Jakoś inaczej tu wygląda, ale to może kwestia mimiki...

Btw kiedy premiera książki o CP2077 w Polsce? I czemu kraj, w którym powstaje gra jest na końcu?:/
 
Btw kiedy premiera książki o CP2077 w Polsce? I czemu kraj, w którym powstaje gra jest na końcu?:/
U nas książka ma premierę 14 października. Nie wiem dlaczego tak późno, szczególnie, że jak sam zauważyłeś jest to rodzima produkcja.
 
U nas książka ma premierę 14 października. Nie wiem dlaczego tak późno, szczególnie, że jak sam zauważyłeś jest to rodzima produkcja.

Podejrzewam, że to kwestia tłumaczenia bo książka jest od Dark Horse (jeżeli mnie pamięć nie myli), chociaż rzeczywiście mogli ją wydać trochę wcześniej
 
Można stwierdzić, że Cyberpunk2077 to powoli nie tylko marka związana z grą lecz coś więcej. Element popkultury, którym nasiakają inne branże. Jestem trochę pod wrażeniem tego wszystkiego, choć denerwuje mnie fakt że nie mogę jeszcze zagrać, czy też to że nie mogę mieć książki o świecie Cyberpunka, tak jak niektórzy za granicą.

Adidas wprowadza buty cyberpunk 2077

A propos, tutaj jest bardzo ciekawe spostrzeżenie.
 
Im więcej oglądam gameplayu z cyberpunka tym bardziej mi to przypomina wieśka 3. Chodzi tu głównie o animacje ( czasami bardzo sztywną) postaci npc i mimikę twarzy. Widać ,że red engine 4 nie różni się jakoś bardzo od red engine 3. Nawet na tych nowym trailerach nadal widać dużo bugów i glitchy. Pierwszy patch w dniu premiery będzie na pewno duży.
 
Pierwszy patch w dniu premiery będzie na pewno duży.
Niekoniecznie, może być bardzo mały i bardzo skuteczny, jeżeli powiedzmy będą tylko poprawki w kodzie bez wymiany meshów i innych takich cięższych elementów to może ważyć bardzo mało, co pokazują poprawki do Horizona na PC, poprawki w kodzie i patche drobne po 1.5MB-1.8MB ale działają, poprawiają.
 
No... zawsze można pójść w ślady Bethesdy i wydać day one patch większy od samej gry :coolstory: (patrz - Fallout 76 :p ).
 
Mnie jakoś potencjalny patch na premierę nie specjalnie będzie przejmować. Najważniejsze, by gra od pierwszego dnia była jak najbardziej dopracowana i jak najmniej zbugowana. Jeśli patch będzie liczyć nawet 20 GB - nie ma dla mnie problemu. Ludzie i tak o tym zapomną, jeśli sama gra będzie sztosem.

Generalnie te 70 GB to bardzo mało mi się wydaje jak na grę z tak ogromną skalą i z tyloma detalami. Może faktycznie zostawili sobie jakiś zapas na patcha.
 
Mnie jakoś potencjalny patch na premierę nie specjalnie będzie przejmować. Najważniejsze, by gra od pierwszego dnia była jak najbardziej dopracowana i jak najmniej zbugowana. Jeśli patch będzie liczyć nawet 20 GB - nie ma dla mnie problemu. Ludzie i tak o tym zapomną, jeśli sama gra będzie sztosem.

Generalnie te 70 GB to bardzo mało mi się wydaje jak na grę z tak ogromną skalą i z tyloma detalami. Może faktycznie zostawili sobie jakiś zapas na patcha.

Dużo zależy od metod kompresji plików, bo najwięcej miejsca zawsze zajmują assety. Może wykupili licencję albo opracowali w silniku metodę kompresji na tyle dobrą by oszczędzić miejsce na dysku, albo te assety nie mają aż tak dużo detali jak się wydaje.
 
Przecież wszelkich materiałów było już tyle, że mi się powoli już nowych nie chce oglądać. Pod kamieniem żyjesz?:p
W sumie to można powiedzieć jeszcze dwa miesiące, a my już tyle dostaliśmy chociaż fakt zamiast NCW i pół odcinka marketngowego bełkota, to wolałbym dostał suchy gameplay jakiś króciutki quest na 15min niczym nie zmącony, bez komentarza developera NIC ! po prostu gameplay (tylko tyle i AŻ tyle)
 
Top Bottom