Ważna informacja dotycząca daty premiery Cyberpunk 2077

+
Nie ma gameplayu na żywo, bo nie było E3 ani gamescomu na których pewnie by go pokazali. Co prawda mogliby "na żywo" ograć na streamie, ale obrali kierunek dzienników developerskich montowanych przed streamami -Nie przepadam też za NCW i czekam wciąż na jakiś zwiastun fabularny z prawdziwego zdarzenia, bo wciąż takiego nie dostaliśmy. Gameplay mi wisi, naoglądałem się dość suchych fragmentów z mechanikami, broniami, pojazdami itd. Chcę w końcu zobaczyć tę ambitniejszą stronę Cyberpunka z rzekomo pochłaniającym scenariuszem, ciekawymi postaciami i dylematami moralnymi. Bo jak na razie wszystkie materiały krzyczą tylko "szczelańsko, palenie miasta i dajcie mie pinionszki i władzę".

Podobno jakiś tam trailer obecnie montują, ale "gameplay trailer" więc pewnie będzie to coś w stylu tego materiału z lektorem z W3.
 
I ciężko to było wrzucić do neta żeby inni też mogli zobaczyć?

To już insza inszość jak projektują marketing. Odnoszę się tylko do tego, że rzekomo nie pokazano gry ogrywanej na żywo. Pokazano i nie tylko w Poznaniu, bo w całej serii targów (np. Niemcy, Japonia).
 
Moim zdaniem błędem jest to, że za wszelką cenę chcą wydać grę w jednym terminie na tyle platform na ile się tylko da. Przez takie coś nadszarpują sobie opinii którą budowali przez lata. Początkowo było mówione, że port na nowe konsole ma zostać wydany pół roku po standardowej premierze a tu się nagle okazuje, że nastąpi to już teraz.
Jeszcze gorzej ma się pewnie sprawa ze zwykłymi PS4 i XBO o ile w przypadku tego pierwszego może nie ma aż takiej tragedii o tyle zapewne w przypadku wersji na XBO musieli nieźle pociąć grę, żeby to było w ogóle grywalne. Nie zdziwię się jak gra będzie tam śmigała w 720p. I głównie z tego właśnie względu nastąpiła pewnie kolejna obsuwa.
Pecetowa wersja z tego co wczoraj pisali, była gotowa na 19 listopada w pełni grywalna. Mogli wydać na pecety w obiecanym terminie a na konsole dwa tygodnie później :LOL:
 
Ale wiele wydawców przecież tak robiła w przeszłości np. stare asasyny. Dobra, nie mamy wpływu na ich decyzje i nie ma co...10.12 będzie za półtora miesiąca
 
A REDzi potwierdzili że to 10 grudnia ma się ukazać ta wersja na nowe konsole, która miała pierwotnie wyjść za pół roku? W sensie ten duży, next-genowy patch. Czy może chodzi o jakąś mniejszą łatkę na start (mimo funkcji wstecznej kompatybilności na nowych konsolach)?
 
Na pewno chodzi o dopracowanie premiery. Gdzie by znaleźli czas w tym chaosie na tak potężna aktualizację nextgenową. Mają konkretny plan wydania gry, dlcków, patchy, ekspansji, multiplayera i się będą tego trzymać.
 
Ale wiele wydawców przecież tak robiła w przeszłości np. stare asasyny. Dobra, nie mamy wpływu na ich decyzje i nie ma co...10.12 będzie za półtora miesiąca
Nad optymalizacją obecnej generacji walczą od początku roku i jak widać nadal jest słabo, bo zmienili termin. Może to czarny scenariusz, ale jak mimo reklam i odpalonego marketingu zmieniają datę to musi być naprawdę grubo z działaniem gry na obecnej generacji konsol. Obawiam się, że te dodatkowe 21 dni może nie wystarczyć. Łącznie od dzisiaj to 42 dni.
(...)Jak już wspomniałem, gra jest gotowa w wersji na PC i działa znakomicie na konsolach nowej generacji; obecnie finalizujemy przystosowywanie jej do możliwości bieżącej generacji konsol.

P12: Moje pytanie nawiązuje do plotek krążących bodajże rok temu, gdy mówiono, że są problemy z optymalizacją gry na Xboksie; jak jednak rozumiem –to zupełnie inna kwestia?MN: To było zupełne kłamstwo; fałszywa plotka. Mogę to jednoznacznie stwierdzić. Obecnie zaś mamy do wykonania zwyczajną pracę –na obu platformach


Zarząd się wypiera, ale moze coś jest na rzeczy.


Uważam, ze będzie przesunięta premiera na 2021.

Zapewnienia Zarządu, że 10.12 to ostateczny termin nie można brać za pewnik. Tak samo mówili o 19 listopada.

Premiera Cyberpunka stała już się memem. Myślę, że nie o taki rozgłos im chodziło.
 
Last edited:
Jeśli premiera miałaby znowu być przesunięta, to chyba już faktycznie tylko z powodu jakiegoś tornado niszczącego tłocznię :D Cokolwiek by się nie działo CDPR będzie chciało dotrzymać tego terminu, bo i tak już wyjątkowo mocno testują cierpliwość graczy i inwestorów. Nawet jeśli teoretycznie styczeń bardziej by im się opłacał niż grudzień (w którym są też święta i byłoby mniej czasu na łatanie ewentualnych niespodziewanych usterek).

Na tym etapie powinni wiedzieć z czym dadzą radę, a z czym nie. Gdyby się spodziewali, że te 21 dodatkowych dni to za mało, to dowaliliby większą obsuwę -Na styczeń właśnie bądź luty. Lepsza taka jedna duża obsuwa niż dwie mniejsze, gdzie ludzie dopiero obrzucaliby łajnem studio za skrajny nieprofesjonalizm.
 
Last edited:
Szkoda, że pecety nie są najważniejszą platformą na kluczowych rynkach, bo mogliby wydać najpierw na PC skoro ta wersja jest gotowa, a potem na konsole. Niestety bardzo często bywało w drugą stroną, tj. pecetowcy musieli poczekać na swoją wersję (gry Rockstara, większość Asasynów itd.).
 
Last edited:
Jeśli premiera miałaby znowu być przesunięta, to chyba już faktycznie tylko z powodu jakiegoś tornado niszczącego tłocznię :D

Przecież żadnego tłoczenia płyt z grą nie będzie tak, czy siak :p. W pudełkach przecież też będzie tylko kod do pobrania cyfrowej kopii :p.
 
W sumie to będzie ciekawe. Niech ci którzy kupią fizyczną kopię zobaczą w jakim stanie była gra gdy ogłosili status GOLD, bez pobierania Day One Patcha.
 
Last edited:
Moja wersja jest taka, że na prawdę im niewiele zabrakło, a jednocześnie nie chcieli dopuścić do takiej sytuacji, że na jednej z konsol gra będzie mało satysfakcjonująca i dopiero łatką za 3 tygodnie mogliby to naprawić. Po prostu tego nie chcą i stąd 21 dni , a nie 2 m-c. Aczkolwiek nie wierzę w to co mówią prezesi, bo już trzeci raz zapewniają, że na pewno dowiozą...
 
Na konsole raczej nadal się tłoczy, czyż nie?
Tylko edycja PC ma zawierać "puste" pudełko.

Szkoda, że pecety nie są najważniejszą platformą na kluczowych rynkach, bo mogliby wydać najpierw na PC skoro ta wersja jest gotowa, a potem na konsole. Niestety bardzo często bywało w drugą stroną, tj. pecetowcy musieli poczekać na swoją wersję (gry Rockstara, większość Asasynów itd.).
Wydaje mi się, że ze względu na spoilery - wysyp gameplayów, letsplayów itp.

Chociaż gdyby CP okazał się grą nie spełniającą oczekiwań, rozczarowanie graczy PC mogłoby spowodować ograniczenie zainteresowania wśród posiadaczy konsol...
 
Chociaż gdyby CP okazał się grą nie spełniającą oczekiwań, rozczarowanie graczy PC mogłoby spowodować ograniczenie zainteresowania wśród posiadaczy konsol...

Coś w tym jest. Do tego mam wrażenie, że zwykle to gracze PC są bardziej wymagającymi odbiorcami skłonnymi do wystwienia mniej pochlebnych opinii niż gracze konsolowi.

Bo jak na razie wszystkie materiały krzyczą tylko "szczelańsko, palenie miasta i dajcie mie pinionszki i władzę".

Przez taki właśnie marketing gra w moich oczach traci swoją mroczną stronę. Trochę to takie tanie i głupkowate wszystko, zwłaszcza w porównaniu do Wiedźmina. O ile pamięć mnie nie myli miała to być produkcja dojrzała więc mam nadzieję, że reklamowana rozwałka i wożeniem się wypasionymi furami nie są sednem tej gry.
 
Last edited:
Przez taki właśnie marketing gra w moich oczach traci swoją mroczną stronę. Trochę to takie tanie i głupkowate wszystko, zwłaszcza w porównaniu do Wiedźmina. O ile pamięć mnie nie myli miała to być produkcja dojrzała więc mam nadzieję, że reklamowana rozwałka i wożeniem się wypasionymi furami nie są sednem tej gry.
Tą mroczną stroną i złożoną fabułą, to póki co chwalą się chyba jedynie w twittach. W tych NC Wire pojawiają się co prawda jakieś fabularne wstawki, ale nie ma tego dużo. Ostatnim takim materiałem, który był skoncentrowany głównie na historii i bohaterach, był cinematic z 2019 roku. Ale i on został zdominowały przez Keanu.
Na pewno Redom trudniej rozreklamować tę stronę gry niż w takim Wiedźminie 3. Tam postacie były już znane i lubiane, wystarczyło je pokazać w zwiastunie, by wzbudzić u graczy emocje. W Cyberpunku pewnie trudno pokazać coś konkretnego bez pokazywania spoilerów.

btw
https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/jlaj97
 
Last edited:
Mi osobiście ten grudzień coś śmierdzi...

Sądzę, że RED'zi zrobią wszystko aby wydać grę w tym roku, ale pewnie nie kalendarzowym, a fiskalnym spółki.

 
Top Bottom