Assassin's Creed

+
Warto jeszcze wspomnieć, że oprócz serialu aktorskiego od razu szykowane są dwie animacje. Wpisuje się to w nowy trend na Netflixie gdzie platforma z góry planuje większe uniwersum złożone z kilku zróżnicowanych projektów. Jestem ciekaw co im z tego wyjdzie, bo Assassin's Creed to wdzięczna marka do takiej adaptacji, a to że raz się nie udało wcale temu nie zaprzecza.

Choć tak po prawdzie były też udane projekty w tym naprawdę fajny mini serial pełniący rolę wprowadzenia do Assassin's Creed II. Jeśli ktoś nie oglądał to warto rzucić okiem, jest dostępny całkowicie za darmo.
 
Choć tak po prawdzie były też udane projekty w tym naprawdę fajny mini serial pełniący rolę wprowadzenia do Assassin's Creed II. Jeśli ktoś nie oglądał to warto rzucić okiem, jest dostępny całkowicie za darmo.

Jedno proste pytanie - GDZIE?
 

Benchmark z AC Valhalla na 1080 GTX z "prawie" 1080p bo to 2560x1440 (przy skali 0.7)
Słabo coś to wygląda chyba gołe 6rdzeni niedomaga albo coś innego ciągnie w dół (może wolny ram?)
 


Ściąga do Valhalli, co ile zabiera.
 
Pojawiły się pierwsze recenzje Assassin's Creed Valhalla i z tego co wyczytałem jest naprawdę dobrze. Obawiałem się tej gry, ale znając życie skończy się tak, że jutro będę już biegał po Norwegii... :think:
 
Pojawiły się pierwsze recenzje Assassin's Creed Valhalla i z tego co wyczytałem jest naprawdę dobrze. Obawiałem się tej gry, ale znając życie skończy się tak, że jutro będę już biegał po Norwegii... :think:
Z tego co czytam opinie są podzielone. Fani Odysei mówią, że gra jest rozległa i świeża z uwagi na setting, antyfani zaś, że rozwleczona i płaska. A że zaliczam się do tych drugich, to może kiedyś, przy okazji...
 
Wprawdzie gra oficjalnie debiutuje jutro, więc możliwy jest jakiś patch optymalizujący na premierę, jednak na tą chwilę AC:V zarzyna w wymaksowanym 4K system z 3090 i 10900K.

 
Wprawdzie gra oficjalnie debiutuje jutro, więc możliwy jest jakiś patch optymalizujący na premierę, jednak na tą chwilę AC:V zarzyna w wymaksowanym 4K system z 3090 i 10900K.
Jednak patrząc na test wydajności wykonany przez nich na gamegpu.com to widać że nowy AC: Valhalla wyjątkowo lubi się z kartami AMD, dlatego jestem ciekaw wydajności na nowych kartach.

Ludzie którzy już grają donoszą o tym że samo obniżanie detali niewiele daje w grze jeśli idzie o zysk do wydajności i na dziś na 3090 w 4K/60 to można zapomnieć, chyba że 6900XT coś zmieni, wcale bym się nie zdziwił bo na XSX podobno chodzi elegancko.
 
Recenzje są dość pozytywne. Chwalony jest główny wątek, klimat, postacie, dialogi, czyli rzeczy za które obrywało się odyssey. Główne minusy to optymalizacja i dużo bugów. Czekam na 24 i będzie grane.
 
Recenzje są dość pozytywne. Chwalony jest główny wątek, klimat, postacie, dialogi, czyli rzeczy za które obrywało się odyssey. Główne minusy to optymalizacja i dużo bugów. Czekam na 24 i będzie grane.

A ja czekam na wyprzedaż ze wszystkimi DLC - I tak nie mam czasu grac, to i rok czekania mnie nie martwi.
 
Czy ktoś orientuje się czy będzie wersja z fizycznym nośnikiem w sklepach (internetowych), czy pozostaje tylko wersja cyfrowa?
 
Zagrałem pare min , ale grę wywala co chwila do windowsa. Póki co ciężko zagrać, ale zobaczymy jak dolaczy reszta świata po 24
 
Jeśli wierzyć tym, co już grają, nowy AC ma problemy z utrzymaniem 60 klatek w każdej rozdzielczości powyżej 1080p, a w FHD poziom ten jest osiągalny w ustawieniach high na takich kartach jak RTX 2080Ti/3070.
Z kolei RX 580, a więc najpopularniejsze obok GTX'a 1060 gpu na rynku, z uwagi na najlepszy współczynnik perf/$, nie jest w stanie osiągnąć stałych 60 klatek w 720p/medium.
Tak, ja wiem, że to wynik kiepskiej optymalizacji i w ogóle patche wyjdą, będzie lepiej. Prawda, ale mimo wszystko jak się patrzy na wydajność w najnowszych grach ciężko nie dojść do wniosku, że pececiarze płacą krocie, za coś, co tak naprawdę jest warte ułamek żądanej kwoty, a ceny premium są już nawet na sprzęt budżetowy.
I żeby nie było, to jest głównie nasza, graczy wina, sami na to pozwoliliśmy.
Nie zmienia to faktu, że przeciętny gamingowy blaszak nie jest gotów na nową generację, a przy panującej drożyźnie, to się nie zmieni. Wydaje się też, że dzisiaj składanie nowego PC zwyczajnie nie ma sensu, no chyba, że jest się gotowym naprawdę sporo wyłożyć. Jednak nawet w takim wypadku finalny efekt okazuje się raczej mizerny względem poniesionych kosztów.
Jasne, Ubi dało ciała, jak zwykle zresztą. Ten ich Anvil od samego początku, to jest AC III nadawał się w zasadzie do kosza, ale wymagania względem gier zaraz wyraźnie wzrosną, już to robią, a perf/$ w zasadzie stoi w miejscu. Cytując klasyka, to jest, urwał, dramat.
 
Zaskakują tak pozytywne recenzje, bo na każdym gameplayu gra prezentowała się absolutnie nieciekawie. Można było powiedzieć o niej co najwyżej, że jest reteksturą Odyssey. A graficznie wyglądała gorzej niż Origins i Odyssey.
 
Jeśli wierzyć tym, co już grają, nowy AC ma problemy z utrzymaniem 60 klatek w każdej rozdzielczości powyżej 1080p, a w FHD poziom ten jest osiągalny w ustawieniach high na takich kartach jak RTX 2080Ti/3070.
Z kolei RX 580, a więc najpopularniejsze obok GTX'a 1060 gpu na rynku, z uwagi na najlepszy współczynnik perf/$, nie jest w stanie osiągnąć stałych 60 klatek w 720p/medium.
Tak, ja wiem, że to wynik kiepskiej optymalizacji i w ogóle patche wyjdą, będzie lepiej. Prawda, ale mimo wszystko jak się patrzy na wydajność w najnowszych grach ciężko nie dojść do wniosku, że pececiarze płacą krocie, za coś, co tak naprawdę jest warte ułamek żądanej kwoty, a ceny premium są już nawet na sprzęt budżetowy.
I żeby nie było, to jest głównie nasza, graczy wina, sami na to pozwoliliśmy.
Nie zmienia to faktu, że przeciętny gamingowy blaszak nie jest gotów na nową generację, a przy panującej drożyźnie, to się nie zmieni. Wydaje się też, że dzisiaj składanie nowego PC zwyczajnie nie ma sensu, no chyba, że jest się gotowym naprawdę sporo wyłożyć. Jednak nawet w takim wypadku finalny efekt okazuje się raczej mizerny względem poniesionych kosztów.
Jasne, Ubi dało ciała, jak zwykle zresztą. Ten ich Anvil od samego początku, to jest AC III nadawał się w zasadzie do kosza, ale wymagania względem gier zaraz wyraźnie wzrosną, już to robią, a perf/$ w zasadzie stoi w miejscu. Cytując klasyka, to jest, urwał, dramat.
Ale to Ubisoft jedyna firma która narzeka na konsole z powodu optymalizacji którą muszą na nie robić(w tym roku czytałem gdzieś wywiad z którymś z ich głównych szefów gdzie mówił coś w stylu że ma nadzieję iż gaming na konsolach pójdzie w stronę stremowania a także że zrobienie gry w 4k powyżej 60 fps na nadchodzącej generacji nie będzie możliwe. Moim zdaniem będzie to trudne ale kilka tytułów do 4k i 120fps od Sony i MS powinno doczłapać pod koniec generacji) by utrzymać to minimum standardu który na danej generacji panuje. A w już właściwie obecnej będą mieli mocno pod górkę bo standardem będzie rozdziałka powyżej 1080 i 60 klatek. Narzeka na platformy na których to oni muszą dopasować się do gracza a nie gracz do nich. Na PC wydadzą grę i "no radźcie sobie nasz udział się kończy" chcesz przyjemnie zagrać to sobie coś dokup. Z takimi zdolnościami aż dziwne że nie pośredniczą w sprzedaży ramów kart itd nie dość że zaoszczędzili by na optymalizacji to jeszcze zarobili by na jej braku ;)
 
Top Bottom