Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Ale z tym projektem musi być źle skoro 4 obsuwa jest możliwa.
Wydaje mi się, że nigdy tak liczny zespół nie musiał pracować nad tak złożonym projektem w trybie zdalnym.
Również moim zdaniem gdyby z projektem było tragicznie, premierę przełożyli by najzwyczajniej w świecie od razu na 2021 rok a nie bawili się w przesuwanie 2 miesiące a później 21 dni.
 
Yep. Dochodzi kwestia marketingu, bo już wydali astronomiczne kwoty na bannery, billboardy itd. A do premiery wciąż miesiąc (pewnie to wszystko zaklepano gdy jeszcze listopad był aktualny). Jeśli przełożą premierę na styczeń to ta reklama trochę na nic. Jeśli jest faktycznie źle z grą na jakichś wersjach to IMO raczej zacisną zęby i dowiozą to co im się uda na tego 10 grudnia. Ale lepiej żeby było dobrze, bo potem święta i nie będzie miał kto łatać aż do stycznia :)
 
Mocno mnie dziwi fakt, że od 2018 roku była mowa, jakoby gra pisana była pod obecną generację konsol. Jakim cudem więc mają teraz tak duży problem, żeby to ogarnąć? Gdzieś czytałem w nieoficjalnych przeciekach, że grę robili cały czas na PC i obudzili się z ręką w nocniku z buildem na podstawowe konsole. Pewnie przesadzili ze skalą/ambicją i to dlatego szczególnie na xbox one z wolną pamięcią 8 GB DDR3 i tylko 32 MB szybkiej pamięci ESRAM mają poważny problem uzyskać zadowalający poziom klatek... Trochę to śmiesznie brzmi, jak przez 5 lat wszyscy kojarzyli grę z hasłem "coming when its ready" i kiedy nareszcie pojawia się data premiery, to na logikę biorąc odniosłem wrażenie, że rzeczywiście gra jest gotowa, a tu komedia z 3 obsuwami, w tym jedną po ogłoszeniu statusu gold. Po tej premierze muszą naprawdę zastanowić się nad zarządzaniem a w szczególności zdolnością planowania tego biznesu, bo granica między szacunkiem a szyderą zbliża się coraz bardziej. Nie zmienia to faktu, że nie mogę się doczekać, kiedy już w CP2077 zagram, ale nawet będąc ich wielkim fanem zaczynam kręcić głową z politowaniem.
 
Mocno mnie dziwi fakt, że od 2018 roku była mowa, jakoby gra pisana była pod obecną generację konsol. Jakim cudem więc mają teraz tak duży problem, żeby to ogarnąć?
Widocznie jest to po prostu tak czasochłonne by dobrze zoptymalizować tę grę pod stare konsole i nieważne czy produkcja trwa od 2 czy od 4 lat, podejrzewam że pewne "kwiatki" wychodzą w dużych ilościach krótko przed premierą, kiedy testuje się grę do upadłego pod wieloma kątami. Musiało się okazać że w finalnej wersji gry w niektórych momentach / sytuacjach konsole niedomagają i teraz przy tym dłubią.
 
W zwiastunach pojawiły się przecież rakiety wracające na ziemię, zupełnie jak w falconach. Zresztą podobny zabieg był już w Westworld.
 
żona Elona podkłada głos pod ważną postać z cyberpunka 2020. Na pewno Redzi coś jeszcze z nim wymyślili nawet jeśli to tylko jakiś samochód itp.
 
W zwiastunach pojawiły się przecież rakiety wracające na ziemię, zupełnie jak w falconach.
żona Elona podkłada głos pod ważną postać z cyberpunka 2020.
No to liczę, że takich smaczków będzie jak najwięcej.
W ogóle Cyberpunk ma duże pole do popisu w kwestii takich spójnych ze światem gry ester eggów - jednak zawsze istnieje granica, która mogłaby zamienić to w groteskę.
Fajnym puszczeniem oka jest chociażby umieszczenie youtubera na banerach reklamowych.
 
Last edited:
A czy czasem w podręcznikach do 2020 nie było wzmianki o jakimś Elonie, który zorganizował pierwszą misję kolonizacyjną na Księżyc/Marsa?
 
W ogóle Cyberpunk ma duże pole do popisu w kwestii takich spójnych ze światem gry ester eggów - jednak zawsze istnieje granica, która mogłaby zamienić to w groteskę.
No właśnie po ilości tego, co już wiemy, boję się, że ta granica została już dawno przekroczona.
 

NCW 5 zaplanowane na 19 listopada
Normalnie zastanawia mnie jakie to wszystko jest powiązane ze sobą jeżeli idzie o Hardware i wydarzenia około cyberpunkowe.
Premiera gry tuż po premierze next-genów i nowych grafik,
Teraz NCW dzień po premierze 6800/6800XT ... no to oczekuje oficjalnych wymagań co do CP2077 z RT i oczywiście potwierdzenie w wymaganiach zarówno kart zielonych jak i czerwonych
 
Top Bottom