Xbox series X; Play Station 5 - opinie, wrażenia, oczekiwania, spekulacje.

+

Na czym będziesz grał po debiucie nowej generacji?


  • Total voters
    77
Partia Xboxa series x też została wykupiona . Wszędzie w sklepach czas realizacji do kilkunastu i nawet kilkudziesięciu dni .
 
Partia Xboxa series x też została wykupiona . Wszędzie w sklepach czas realizacji do kilkunastu i nawet kilkudziesięciu dni .
Generacja konsol zasłynie jako generacja widmo.

Ja się nie napalam, zarówno PSX, PS3 jak i PS4, a także PSP gościły u mnie kilka lat po premierze mając świetną bibliotekę tytułów.
 
Generacja konsol zasłynie jako generacja widmo.

Ja się nie napalam, zarówno PSX, PS3 jak i PS4, a także PSP gościły u mnie kilka lat po premierze mając świetną bibliotekę tytułów.
Tak się składa że obecnie wszystkie technologiczne nowości wychodzące to produkty widmo

Playstation5 widmo
RTX 3000 widmo
RX 6000 widmo

Jedynie XSX u nas miał w miarę dostępność i nowe procesory od AMD też całkiem przyzwoita dostępność, ale problem z kupnem jest na wielu płaszczyznach i dotyczy wielu nowych produktów.
Co niejako wiąże się z trudnościami w transporcie z Azji bo tam jest główna produkcja.
 
Last edited:
Co niejako wiąże się z trudnościami w transporcie z Azji bo tam jest główna produkcja.

Wiele czynników na to rzutuje ale też dość istotnym jest... ludzka pazerność (u nas tak zwani "Janusze biznesu" ) - gdzie jednostki wykupują jakiś deficytowy produkt tylko po to aby go sprzedać ze swoją "marżą" (czytaj: haraczem - wystarczy wpisać Play Station 5 w na jakimś serwisie aukcyjnym [tutaj Allegro] aby zobaczyć, że konsolę Sony można jak najbardziej kupić już od... 3 000 PLN do 5 000 PLN, czyli z przebiciem rzędu 50-100% - Niech żyje kapitalizm i wolny rynek! ).

Jeśli do tego dołożymy sytuację ze światową pandemią (która komplikuje dosłownie wszystko) to mamy receptę na "sukces".

P.S. Dodatkowo na runku PC znów bardziej odżywa rak zwany krypto walutą więc tam jest dodatkowo "weselej".
 
Ja mam chrapkę na series x , ale to zaraz trzeba kupić monitor game pass + Drogie gry po 300 zł . Mam zaległości co do gier ponieważ od dwóch lat w nic nie grałem i myślałem aby emeryturę od gier odpuścić bo pojawiło sporo ciekawych gier rdr to bym ograł z dwie części . AC Vallhalla jest ciekawy nawet . No i cyberpunk jeszcze i coś tam by się znalazło . Wsteczna kompatybilność jest dla mnie bardzo interesująca :)
 
@I_w_a_N
Głównym winowajcą jest tutaj tylko i wyłącznie Sony. Nie poradzili sobie z premierą i tyle. Gdyby przygotowali odpowiednią ilość konsol to takie rzeczy o których piszesz w ogóle nie miałby miejsca.

Swoją drogą tak jak napisałeś. Mamy kapitalizm i wolny rynek więc niech każdy robi sobie co chce? Nie jestem po żadnej ze stron. Ani nie sprzedaję ani nie kupuje i nie rozumiem co Cię boli.
 

Po obejrzeniu to mogę powiedzieć że Sony poszło w design priorytetowo, a nie żeby było jak najchłodniej.
Samo wnętrze konsoli zaskakuje wykonaniem (spodziewałem się czegoś bardziej uporządkowanego) niepokoi chłodzenie pamięci czy raczej brak i ich temperatura pod obciążeniem dobijająca do 94 ! stopni ! jak to wpłynie na żywotność można się zastanawiać.

Głośność wypadła bardzo dobrze pod obciążeniem 33-35db, zaskakuje tylko pobór konsoli w idle gdy jesteśmy w menu powiedzmy to ok 100W czyli więcej niż zazwyczaj PC w windows (pod obciążeniem jest dobrze 200-210W)
 
Jeśli myślicie, że biznesmeny z Allegro to szczyty jeśli chodzi o sprzedaż PS5 to przedstawiam wam brytoli sprzedajacych... zdjęcie PS5 w cenie konsoli 🤣
PlayStation 5 zdjęcie konsoli wow.jpg
 
To już jest szczyt januszerstwa :ROFLMAO:
Niezły szok to mnie spotkał jak zobaczyłem ceny na X-kom za autorskie RX 6000, nie dość że ceny z kosmosu, to oczywiście dostawa wkrótce, brak na stanie! :eek: w jakim kraju my żyjemy bo chyba nie w cywilizowanej Europie ?

A z PS5 to niezłe jaja widać boty storpedowały premierę, lepiej niech Sony i sklepy coś z tym zrobią na przyszlość bo na takiej patologii najbardziej traci samo Sony.
 
Gdzieś czytałem, że w UK boty wykupiły przeszło 3 500 (!!!) konsol PS 5 :sad:

I to była jedna "firma", która teraz te konsole Sony odsprzedaje z odpowiednim haraczem.

P.S. Weź teraz kup coś nowego na co jest popyt - twoje szanse graniczą z cudem
 
Ciekawe czy w Polsce są jelenie co kupują takie ,, okazje''
A jakże dziś widziałem na sklepie poszedł RX6800 referent za 3879zł, a i czytałem jak jeden gość z innego forum chwalił się że sprzedał swoją Playstation5 (wystawił z ciekawości, czy będzie zainteresowanie) za 4000zł... 3h i poszło, a do świąt jeszcze trochę czasu, przed świętami to dopiero będzie szał !.

A mówią że kryzys ludzie pieniędzy nie mają.
 
Polska jest krajem 3 świata w takich sprawach. Muszą najpierw nasycić bogate rynki. Nie oczekiwałbym szybciej niż na nowy rok.
 
Top Bottom