Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Jeśli zostawili sobie furtkę do rozwijania gry na nextgeny i PC, to nie, bo natrzepią kasy na starych konsolach. Pamiętamy jak dużo lepiej wyglądało Krew i Wino względem podstawki. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podrasować Cyberpunka z kolejnymi patchami, dać lepsze tekstury czy zagęścić miasto NPCami.
 
Dlaczego? Robili tą grę z myślą o tych konsolach. To nigdy nie miał być next gen. Zresztą jak zapowiadali CP2077 to nawet PS4 i XONE jeszcze nie było. Poza tym byliby głupi gdyby rezygnowali z ok. 160 mln posiadaczy PS4 czy XONE.
Dlatego bo przez te konsole była obsuwa z 19.11 na 10.12 z powodu słabego działania na nich. Tym samym nie wiem czemu uważasz, że robili grę z myślą o konsolach PS4/xone skoro tylko na nich źle działała.
 
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podrasować Cyberpunka z kolejnymi patchami, dać lepsze tekstury czy zagęścić miasto NPCami.
No to next-geny dostaną patcha, ale kilka miesięcy po premierze.

Dlatego bo przez te konsole była obsuwa z 19.11 na 10.12 z powodu słabego działania na nich.
A to akurat nieoficjalne info i domysły graczy. Wątpię by tworząc CP2077 przez kilka lat na te konsole (gra miała pierwotnie wyjść grubo przed premierą next-genów) nagle się obudzili w ostatniej chwili, że gra słabo działa na 8-letnich konsolach. Tym bardziej, że teraz jest info, iż działa zaskakująco dobrze. A może ostatnia obsuwa nastąpiła, bo Redzi chcieli by gra jak najlepiej wyglądała na nowym sprzęcie? Albo mieli problemy z Google Stadia? Albo chcieli dopracować grę ogólnie, pozbywając się jak największej ilości bugów?
 
Orientuje się ktoś jak będzie wyglądała instalacja?
Czy będzie płytka i z niej większa część gry się zainstaluje a reszta aktualizacja?
Czy płytka to tylko bajer a 90 GB i tak z neta będzie trzeba pobierać
 
A to akurat nieoficjalne info i domysły graczy. Wątpię by tworząc CP2077 przez kilka lat na te konsole (gra miała pierwotnie wyjść grubo przed premierą next-genów) nagle się obudzili w ostatniej chwili, że gra słabo działa na 8-letnich konsolach. Tym bardziej, że teraz jest info, iż działa zaskakująco dobrze. A może ostatnia obsuwa nastąpiła, bo Redzi chcieli by gra jak najlepiej wyglądała na nowym sprzęcie? Albo mieli problemy z Google Stadia? Albo chcieli dopracować grę ogólnie, pozbywając się jak największej ilości bugów?
To są właśnie takie plotki, jakoś w to nie wierzę, wersja z tego leaku nie miała w bugów, tylko jakiś problem z cieniami i wgrywaniem modeli, więc raczej to była kwestia właśnie jakichś ogólnych ustawień na których działała a nie samej gry.
Tak naprawdę przyczyn przesunięcia mogą dziesiątki i niekoniecznie związanych z bugami, ale w sumie, jak pomyśleć, jeśli tłumaczyć przesunięcia premiery to chyba "są bugi" jest najwygodniejszym wytłumaczeniem i nie rodzi dalszych pytań.
 
A ta Stadia w ogóle jeszcze działa czy już dołączyła do dziesiątek innych upadłych projektów gugla? Nie zagłębiałem się w to nadmiernie, ale dość dawno widziałem, że zainteresowanie jest bliskie zerowemu. Tak więc się zastanawiam, czy redzi po prostu nie robią konwersji na coś, co nawet nie wyjdzie poza fazę testów.
 
Orientuje się ktoś jak będzie wyglądała instalacja?
Czy będzie płytka i z niej większa część gry się zainstaluje a reszta aktualizacja?
Czy płytka to tylko bajer a 90 GB i tak z neta będzie trzeba pobierać
Ale chodzi Ci o wersję na PC czy konsole? Bo ta pierwsza w ogóle nie będzie posiadała płyt, jedynie kod do pobrania gry przez GOGa, Steama albo Epic. A na konsolach na płycie chyba będzie jakieś 70 GB, nie wiadomo ile wyniesie day one patch.
 
Mały offtop: Kopyr próbuje piwo wypuszczone przez kooperację Run The Jewels z polskim browarem Inne Beczki jako promocja Cyberpunka. Podobno bardzo dobre :)
Od 10:56.

 
Ooo a miał nie pić już piw, a przynajmniej nagrywać tego

Wiem do czego nawiązujesz, ale nie chodziło o nagrywanie tylko o pojawianie się na imprezach piwnych typu WFP etc. Ale chyba z tego co pamiętam to też się pojawił po jakimś czasie :D Tak czy siak ja tam Go lubię. Ale to już mocny offtop, więc ćśśś.
 
Też go lubię i swego czasu oglądałem , ale juz koniec offtopu! Obiecuję! :). To co? 12 dni zostało. Chyba czas kupić grę, bo już nie przełożą terminu...
 
Ale chodzi Ci o wersję na PC czy konsole? Bo ta pierwsza w ogóle nie będzie posiadała płyt, jedynie kod do pobrania gry przez GOGa, Steama albo Epic. A na konsolach na płycie chyba będzie jakieś 70 GB, nie wiadomo ile wyniesie day one patch.
Czyli jeśli zamówiłem wersie pudełkową na PC to i tak wszystkie pliki gry będę musiał pobrać? :/
 
Przynajmniej GOG ma pliki instalacyjne jako alternatywę, więc można u znajomego pobrać jak masz słabszego neta i skopiować na nośnik.
 
Zabawne, że doczekaliśmy czasów, gdzie CP wejdzie na trochę lepszy pendrive :D
Pamiętam jak odwiedzał mnie brat z dyskietką (info dla młodych, standardowa dyskietka miła pojemność 1,44mb, była równie głośna jak i awaryjna) i przynosił jakieś gry i tapety
 
Witam wszystkich i mam małe pytanie.
Czy ktoś wie jak wyglądać będzie sytuacja z możliwością przedpremierowego pobrania gry na PC kiedy zamówiło się kolekcjonerkę? Zgodnie z wiadomościami, które otrzymałem po tym jak CDP ogłosił upadłość powinienem otrzymać paczkę w dni premiery. Czy to oznacza, że nie ma opcji otrzymać wcześniej kodu aby móc wykonać preload? Przy moim połączeniu w środku lasu będę pobierał przez 2 dni :/
Pytanie w sumie rozszerza się do każdego preordera w pudełku.
 
Wydania pudełkowe mają kod w środku, więc tak, pobierzesz dopiero w dniu premiery. Ewentualnie jak masz ciśnienie to weź pendrive i u kolegi - jak masz :)
 
Top Bottom