[GOG Galaxy] Osiągnięcia w grze się nie pokazują / nie zalicza osiągnięć.

+
Witam!
1. Grając na wersji PC poprzez platformę gog galaxy - podczas gry nie wyświetlają się aktualnie zdobywane osiągnięcia (overlay w ustawieniach dla gier włączony).
2. Nie zalicza niektórych osiągnięć np. zestrzelenie granatu z rewolweru w trakcie lotu (na pewno wykonane kilka razy) lub zaliczenie wszystkich misji w dzielnicy Watson (wszystkie znaczniki zrobione łącznie z prorokiem i odczekaniem czasu, wbity maksymalny poziom reputacji)

Czytałem już dwa podobne tematy, w których użytkownicy nie doczekali się odpowiedzi także jeżeli ktoś ma podobne zagwostki lub znalazł rozwiązanie proszę o pomoc. Wiem, że nie są to "naglące problemy", ale byłoby miło, gdyby działało jak należy. Jeżeli ktoś już ma wszystko zaliczone i wie co mogę robić źle też chętnie o tym przeczytam.

Z góry pozdrawiam i dzięki za pomoc. ;)
 
Chodzi Ci o to okienko wyskakujące w trakcie gry w momencie zdobycia osiągnięcia?

Spróbuj włączyć licznik FPS (CTRL+SHIFT+TAB), jednemu z forumowiczów to pomogło.
 
Cześć jonusiescu.
Dzięki za podpowiedź, przetestuje i zobaczymy czy coś zmieni. Co do zaliczania osiągnięć to u Ciebie wszystko działa? Też grasz na gog-u?
 
U siebie na GOGu zauważyłem że zrobione osiągnięcia czasem pojawiają się z dużym opóźnieniem.
Tzn. zrobiłem w grze osiągnięcie, brak informacji w grze że takie zrobiłem (to co pisałeś w pkt 1.). Przechodzę do okna GOG i w zakładce "Przegląd" nie ma nic. Klikając w zakładkę "Moje postępy" i przeglądając listę widzę że jednak osiągnięcie zostało zaliczone. W zakładce "Przegląd" pojawia ono dopiero po jakimś czasie (czasem po kilku minutach, czasem po restarcie aplikacji, czasem zaraz po wykonaniu synchronizacji).

Nota bene - obecnie zostało mi tylko jedno osiągnięcie do zrobienia - "Rough Landing" z którym jakoś nie mogę sobie poradzić. Lądując oszałamiam co najwyżej przeciwników.
 
Mi zaliczało wszystkie osiągnięcia, ale niektóre z opóźnieniem. Ciekawi mnie tylko, że postęp w osiągnięciach mam nadal na 98%. Ktoś też tak ma?
 
Też mam 98% mimo, że 100% za mną.. zgłoszone.. czekam cierpliwie, aż kiedyś to naprawią ;)
 
Cześć jonusiescu.
Dzięki za podpowiedź, przetestuje i zobaczymy czy coś zmieni. Co do zaliczania osiągnięć to u Ciebie wszystko działa? Też grasz na gog-u?
Tak, gram na gogu i zalicza mi osiągnięcia. Raz chyba tylko mi nie wyskoczyło powiadomienie w trakcie gry, ale pojawiło mi się w historii postępów.
Z granatem zaskoczyło za pierwszym razem. Tak dla pewności, na pewno zestrzeliwałeś je rewolwerem, nie zwykłym pistoletem? Sam się w sumie zastanawiam, czy np. bronie tech się zaliczają... Ja użyłem rewolweru Crash.
 
Niestety, ale pokazywanie osiągnięć podczas rozgrywki dalej nie działa. Używanie skrótu klawiszowego (CTRL+SHIFT+TAB) nic nie uaktywnia. Jedyne co znalazłem to jakieś narzędzie Xbox-Game wbudowane pod WIN10, po uruchomieniu gry i włączeniu tego narzędzia mam sporo różnych okienek w tym dane dotyczące zużycia procesora / karty graficznej / licznik fps (który swoją drogą i tak nie działa :ROFLMAO:),,,
 
Jeśli masz włączony Overlay w GOG Galaxy, CTRL+SHIFT+TAB powinien uaktywnić licznik FPSów w prawym dolnym rogu.

Jeśli się nie pojawia, to chyba overlay nie działa jak powinien. Jeszcze dodam od siebie, że mam uaktywnione aktualizacje beta dla galaxy.
 
Hmmm... moja wersja to GOG Galaxy 2.0.36. W ustawieniach - zakładka:
Ogólne - "publiczna beta" - zaznaczone
Powiadomienia - "pulpit i overlay" - zaznaczone dla wszystkich powiadomień
Właściwości gry - zarówno "osiągnięcia" jak i "overlay" zaznaczone

Nie wiem czy są jeszcze jakieś inne ustawienia. W każdym razie dzięki za chęć pomocy :rolleyes:

Znalazłem jeszcze jakieś ustawienie w WIN 10 - Ustawienia -> Skupienie -> dałem na wyłączone -> "gdy gram w grę" i "gdy używam aplikacji w trybie pełnoekranowym" na wyłączone. Jeśli to coś zmieni to dam znać.
 
Kurczę, wygląda na to, że ja mam takie same ustawienia, nie wiem w takim razie w czym leży problem.

Mi na początku nie działał Overlay, dlatego włączyłem kanały beta - ale zrobiłem to po to, by mieć licznik FPSów. Mam stary sprzęt i chciałem zoptymalizować opcje graficzne.

Potem uaktywniła mi się ta opcja (wcześniej było na szaro) i zacząłem mieć działający overlay z licznikiem i osiągnięciami:
2021-01-12_17h43_53.png


Nie wiem co może być przyczyną Twojego problemu, szczególnie, że Ci ogólnie nie zalicza osiągnięć, a nie chodzi tylko o sam komunikat w czasie gry.
 
Masakra moja V nie wyciąga broni palnej, mam w inwertory ofc. nie działa leczenie pod klawiszem x. pisze ze akcja niedozwolona ikony sa na czerwono. nie działa podwójny skok, mogę atakować przeciwników tylko za pomocą cyberdeku, w niektórych misjach wrogowie przestają mnie atakować pomimo trybu walki.(tak jak by moja v byla niewidzialna) próbowałem wyciągać wszystko z ekwipunku wkładać na nowo, wyciągnąłem nawet wszczepy i założyłem ponownie, przywracałem ustawienia domyślne klawiszy. Praktycznie nie mogę grac . Jestem starym graczem nie przeszkadzają mi drobne nie dociągnięcia i nawet te większe, staram się być wyrozumiały. Niestety w tym momencie nie mogę kontynuować rozgrywki przy takim stanie rzeczy. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji ?. uważam ze gra jest świetną mimo błędów. i nie chce sie jej pozbywać. Prosze o pomoc.
 
@arcanahunter - nie ten wątek. to po pierwsze ;)
a po drugie spróbuj to co przeważnie pomaga na błędy - załadować wcześniejszego save'a (nie ostatni ale np przedostatni).
 
Masakra moja V nie wyciąga broni palnej, mam w inwertory ofc. nie działa leczenie pod klawiszem x. pisze ze akcja niedozwolona ikony sa na czerwono. nie działa podwójny skok, mogę atakować przeciwników tylko za pomocą cyberdeku, w niektórych misjach wrogowie przestają mnie atakować pomimo trybu walki.(tak jak by moja v byla niewidzialna) próbowałem wyciągać wszystko z ekwipunku wkładać na nowo, wyciągnąłem nawet wszczepy i założyłem ponownie, przywracałem ustawienia domyślne klawiszy. Praktycznie nie mogę grac . Jestem starym graczem nie przeszkadzają mi drobne nie dociągnięcia i nawet te większe, staram się być wyrozumiały. Niestety w tym momencie nie mogę kontynuować rozgrywki przy takim stanie rzeczy. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji ?. uważam ze gra jest świetną mimo błędów. i nie chce sie jej pozbywać. Prosze o pomoc.

Wiem że pomyślisz że śmieszne ale

Idź do sexworkerki workera i zapłać za numerek powinno wszystko wrócić do normy
 
Witam ponownie :)

Tak jak pisałem wcześniej:
ustawienie w WIN 10 - Ustawienia -> Skupienie -> dałem na wyłączone -> "gdy gram w grę" i "gdy używam aplikacji w trybie pełnoekranowym" na wyłączone

Osiągnięcia wyświetlają się podczas gry w czasie ich zdobywania. Jeżeli chodzi o ustaweinia GOG-a to wszystko było w porządku. Problem stworzyła funkcja WIN10 :rolleyes:

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Co do "niezaliczania zadań" to zrobiłem też osiągnięcie z rewolwerem - według mnie nie zaliczało go, bo granaty zestrzeliwałem rewolwerem z nałożonym tłumikiem. Kiedy ściągnąłem tłumik osiągnięcie zaliczyłem na pierwszym zestrzelonym granacie.
Wątpliwości mam natomiast do osiągnięcia odnoszącego się do zaliczenia wszystkich zadań w Watson (co już dawno zrobiłem i sprawdziłem mapę z dziesięć razy xD). Jedyne co przychodzi mi na myśl to zaliczenie do końca zadań z cyberpsychozą - brakuje mi jednego - i może to zalicza Watson, bo zadania z Cyberpsychozą daje Regina. Inny problem będzie z tym, że wyczyściłem wszystkie znaczniki z całej mapy, a dalej brakuje jednego cyberpsychopaty... nie wiem czy tutaj się coś nie zbugowało i dlatego nie zalicza pierwszej dzielnicy.

@arcanahunter
co do wyciągania broni / kucania - miałem podobny problem dwa - trzy razy i pomogło wczytanie Save'a lub zapisane/wczytanie gry.
 
Witam ponownie :)

Tak jak pisałem wcześniej:


Osiągnięcia wyświetlają się podczas gry w czasie ich zdobywania. Jeżeli chodzi o ustaweinia GOG-a to wszystko było w porządku. Problem stworzyła funkcja WIN10 :rolleyes:

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Co do "niezaliczania zadań" to zrobiłem też osiągnięcie z rewolwerem - według mnie nie zaliczało go, bo granaty zestrzeliwałem rewolwerem z nałożonym tłumikiem. Kiedy ściągnąłem tłumik osiągnięcie zaliczyłem na pierwszym zestrzelonym granacie.
Wątpliwości mam natomiast do osiągnięcia odnoszącego się do zaliczenia wszystkich zadań w Watson (co już dawno zrobiłem i sprawdziłem mapę z dziesięć razy xD). Jedyne co przychodzi mi na myśl to zaliczenie do końca zadań z cyberpsychozą - brakuje mi jednego - i może to zalicza Watson, bo zadania z Cyberpsychozą daje Regina. Inny problem będzie z tym, że wyczyściłem wszystkie znaczniki z całej mapy, a dalej brakuje jednego cyberpsychopaty... nie wiem czy tutaj się coś nie zbugowało i dlatego nie zalicza pierwszej dzielnicy.

@arcanahunter
co do wyciągania broni / kucania - miałem podobny problem dwa - trzy razy i pomogło wczytanie Save'a lub zapisane/wczytanie gry.
nie pomaga wczytanie save \ zapis odczyt jestem w trakcie reinstalacji
 
Siema. Gdyby ktoś był ciekawy to udało się również zaliczyć trofeum z Watson - nie wiem, w którym momencie, ale na pewno po kilku dniach (zarówno w grze jak i zwykłych xD) przy przeglądaniu mapy magicznie pojawił się nowy znacznik rozboju. Po wyczyszczeniu normalnie zaliczyło osiągnięcie. (y)

Teraz tylko pozostaje wbić gierkę na 100%. Pozdrawiam ;)
 
U mnie jest problem z aczkiem "The quick and the dead". Zabiłem już sam nie wiem ilu przeciwników na ulicy z pomocą sandevistana i kerenzikova, a osiągnięcia mi nie zaliczyło :C Czy to ja robię coś źle czy to kolejny bug do naprawienia?
 
Top Bottom