[UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

+
Bez obaw to statyści 3 planu xd xd


nie skomentuje ostatnich doniesień. Również wracam do kisniecia
 
Średniowieczni kitowcy atakują. Nie wiem kto im te maski wymyślił :giveup:
Spokojnie to są na pewno maski chroniące przed covid, a co za tym ich na ujęciach nie będzie.:giveup:
A tak na poważnie to jak patrzę na te zbroje, to dla mnie wyglądają bardzo kiczowato. :cry:
 
To jest po prostu kolejny z przykładów obrazujących jak Amerykanie widzą fantasy i jakie klisze sobie nakładają. Ten serial jest ich pełen. Milvę zapewne wsadzą w pancerne bikini.
 
Last edited:
Milvę zapewne wsadzą w pancerne bikini.
To będzie Netflixowa Milva:
bandicam 2021-02-19 12-27-51-597.png
 
Moim zdaniem wątek Yennefer wniósł sporo do opowieści.

Jestem ciekaw więc co takiego wniósł pościg z odcinka czwartego. Yennefer już dojrzała czarodziejka nie była w stanie pokonać zabójcy na zlecenie ze zdolnościami magicznymi. Parę odcinków później w pojedynkę niszczy armię Nilfgaardu. No i potem ten monolog na temat kobiet. Ja to rozumiem serio ale akurat czarodziejki w świecie Wiedźmina to chyba najbardziej niezależna grupa kobiet. Mają zabezpieczenie finansowe, bo mogą oferować usługi magiczne, większość facetów im nie podskoczy bo potrafią się obronić. I serio ta Yennefer narzeka jak to ciężko i źle być kobietą?

Już nie wspomnę o tym wątku gdzie Aretuza wybierała która adeptka pójdzie do którego królewstwa jako doradca. Serio co się stało, że nagle wszystkie czarodziejki z rocznika Yennefer włącznie z nią, zostają wysyłane jako doradczynie królewskie? Nie wiem dotychczasowe magiczki na dworach królewskich poumierały? Same zrezygnowały równocześnie, w każdym królestwie? Gdzie są w ogóle młodsze lub starsze dziewczyny od Yennefer, one nie będą brane pod uwagę, czy te doradczynie są zmieniane co rok.

A to tylko kropla w morzu błędów tego serialu i tak dość nieistotna. Dialogi które przeczą same sobie jeszcze w tym samym odcinku albo odcinek później, magia traktowana tylko jako sposób popchnięcia fabuły bo jakichś prostych zasad tutaj nie ma (ot choćby Myszowór który mógłby teleportować Ciri z oblężonej Cintry ale tego nie robi). O geografii już nawet nie wspominam, tutaj twórcy sami sobie strzelili w stopę udostępniając interaktywną mape gdzie ktoś średnio rozgarnięty może zobaczyć że taka bitwa o Sodden nie ma kompletnie sensu skoro Nilfgaardczycy byli od paru już odcinków na północy.
 
Zaczął się marzec, co oznacza, że wkrótce zdjęcia do 2 sezonu się skończą, a Netflix będzie mógł zacząć postprodukcję, która pewnie potrwa tyle co poprzednia (6-7 miesięcy) przez co premiera będzie jakoś na Październik/Listopad. Poza tym Redańscy informują, że nakręcona została jakaś wielka bitwa z udziałem Scoia'tael. Poza tym na planie znowu Istredd, jakieś sceny kręcone z Fennem i Codringherem, i jakieś egzotyczne zwierzęta przywieziono na plan (Boa dusiciele, skorpiony, pytony).
 
Miałem nadzieję na propozycje dotyczące występu pytonów i skorpionów, a tu nic. Może chociaż kawaleria Wiewiórek na skorpionach gigantach?
 
Miałem nadzieję na propozycje dotyczące występu pytonów i skorpionów, a tu nic. Może chociaż kawaleria Wiewiórek na skorpionach gigantach?
Normalnie to bym podejrzewał pustynię Korath ale sezon drugi tak daleko jeszcze nie zawędruje, nawet nie dojdzie fabularnie do Thanedd choć byłby to dobry finał sezonu (bo jednak w Krwi Elfów za dużo się nie dzieje, z drugiej strony Czas Pogardy się kończy akcją ze Szczurami, więc Thanedd jest akurat).

Jakbym miał strzelać to matka Nenneke będzie zamieniać niegrzeczne kapłanki w jakieś zwierzęta za kare. Yennefer przypomni sobie akcję z węgorzami i to doprowadzi do ich konfilktu. No a pytony i skorpiony będą wpasowywać się w klimat gdzie znajdować się będzie Świątynia Melitele. :)
 
Dla odmiany zarzucę czymś bardziej prawdopodobnym :) Te wunsze i skorpiony będą pewnie elementem scenografii na jakimś targu / rynku, może atrakcją do oglądania jak ten "bazyliszek" w Gors Velen. Wielbłądy tam mieli więc mogą być i zaklinacze węży xD Wspomniane szczury i kurczaki też się wpisują w te miejskie klimaty.
 
Takie egzotyczne zwierzęta jednak bardziej mi do fragmentów z Gors Velen pasują, a jeśli finałem S2 będzie Thanedd to szansa na Gors Velen w jakiejś formie jest. Może sceny z Fabio nie wyrzucą :p
 
a jeśli finałem S2 będzie Thanedd to szansa na Gors Velen w jakiejś formie jest.
Zastanawiam się jak, skoro w serialu Gors Velen nie istnieje, chyba że mówisz o tej twierdzy koło wieży.
Edit.
Ma się pojawić jakaś Nilfgaardzka twierdza.
 
Zastanawiam się jak, skoro w serialu Gors Velen nie istnieje, chyba że mówisz o tej twierdzy koło wieży.
Przy okazji teasera do S1 podejrzewałem że najwyżej postawią Gors Velen dalej od Thanedd, mimo że okolica wtedy wyglądała jak kompletne pustkowie. Nie takie rzeczy już robiono w serialach i uniwersach filmowych.

BTW. Wiem że team marketingowy zdaje się często nie mieć zbyt dobrej "komunikacji" z producentami i scenarzystami serialu, ale na oficjalnej serialowej mapie Gors Velen istnieje.
 
Thanedd, którego próżno szukać w serialu, jak widać również istnieje. Chyba że za Thanedd uznano gołą skałę z wyrastającą z niej wieżą.
 
Istnieje w takiej formie, jaką sobie wymyślili. Można więc Thanedd nazwać ten cypel ze szkołą i wyspę z wieżą :p Sodden też nie przypominało niczym tego książkowego, ale "było"
 
Top Bottom