Aktualizacja 1.2

+
I FOUGH THE LAW

Jadać jako pasażer z detektywem, jestem obserwatorem rozjeżdżania NPC oraz dziwnych glitchy graficznych przy podjeżdżaniu pod pasy, co chwila auto tez staje w miejscu :( wiele naprawili i znowu więcej popsuli, ale nie to o co ludzie prosili, troche to nie tak miało być ze strony CDP RED :/

Juz nawet nie chce mi się grać dalej i czekać na nowe patcze, gra straciła sens, może za rok się coś poprawi
 
Last edited by a moderator:
1617050450256.png

Tyle w temacie...
 
Niestety są problemy i braki:

- nadal brak statystyk broni przy zajętych slotach modyfikacji. One się chyba nie mieszczą na ekranie
- brak cen sprzedaży broni w skrzynkach i u handlarzy

Z gatunku życzeń, ale sensownych i tych prostszych do realizacji:
- czemu nie można wytwarzać nadal na raz kilku komponentów?
- więcej schematów ubrań
- możliwości dokupienia, dorabiania slotów

Z plusów
- działa żwawiej
- brak migoczących tekstur
- jakby nieco lepiej graficznie, ale to może być złudzenie
- legendarne ciuchy w sklepach (ale nie te co trzeba i drogie)
- ceny alkoholu i żywności poszły w górę, warto sprzedawać
- ładne ikony granatów

Testy powierzchowne, bo fabułę mam za sobą, a nie chcę na razie zaczynać nowego przejścia. Jeszcze nie teraz...

I takie pytanie dodatkowe, choć może nie tu na to miejsce. Miał ktoś problem z tym, że nagle karta zaczynała mu chodzić niczym suszarka po pewnym czasie gry? Potem znowu cisza, potem znowu suszarka. Tak mam tylko w CP i jeszcze jednej grze z bety. Zastanawiam się, czy to wina karty, czy gry.
 
Last edited:
w patch notes jest napisane ze dodaliście możliwość tworzenia wielu przedmiotów na raz niestety nie ma tej opcji czy trzeba ja jakoś odblokować czy coś ?
 
w patch notes jest napisane ze dodaliście możliwość tworzenia wielu przedmiotów na raz niestety nie ma tej opcji czy trzeba ja jakoś odblokować czy coś ?

Dotyczy to granatów ..... Szkoda, że nie modów ubraniowych, o tych samych parametrach ...

----------------------------

1.
Zagubiony punkt szybkiej podróży "Kabuki: Market" wciąż istnieje!
Nie ma go na mapie, a jest na zachód od punktu "Pershing St." w Watson.
Działa, jest fajny, taki schowany lekko w uliczce, przy rogu Knall i Dark Ave, wyświetla się na minimapie, ale nie na mapie głównej ... blisko od niego do sklepu DED ZED, 125m ... Mi nie przeszkadza :)
Ale o co kaman ? :)

2.
Punkt szybkiej podróży w Metro w Rondzie przy Araska Tower nie zaznacza się na mapie - tak jak i wcześniej.
Też w sumie bez znaczenia, kto wie, ten trafi.

3.
Wszczepy od Fingersa są u Victora, przynajmniej te do skakania - jak ktoś Fingersowi dał w pysk, to ma szanse na zakupy ...
 
Last edited:
Mam to samo - wypłaszcza się na stracie (zaraz po odpaleniu z GOG'a) :(...

P.S. Weryfikacja plików gry nic nie daje, a sterowniki do karty są w najnowszej wersji, więc u mnie lipa.
Mi się też już nie chce z tym bawić. Trzeba pewnie poczekać z pół roku, może dłużej. Cdpr boleśnie odczuje tą wpadke. Szkoda bo W3 to majstersztyk i wszyscy oczekiwali takiej jakości po Cyberpunku.
 
4 miesiące od premiery, patch notes na ponad 500 pozycji i nie wiem czy jest to chociaż promil tego co jeszcze trzeba w tej grze zrobić ale wątpię żeby nadawała się do czegokolwiek. Jak wcześniej bardzo chwaliłem tą grę, spędziłem w niej przez cały grudzień 108 godzin, przeszedłem główny wątek i część zadań pobocznych ale ponowne przejście zostawiłem sobie na patch 1.2. Niestety jestem bardzo rozczarowany bo symulacja samochodów na drogach jest nietknięta, nadal ni z gruchy, ni z pietruchy zatrzymują się na środku autostrady żeby po chwili ruszyć dalej. Inne samochody potrafią spawnować się przed nami i w naszym polu widzenia, w oddali nadal widać te ochydne modele 2D. Zrobiłem jedno zadanie poboczne i już po wypełnieniu warunku (po odprowadzeniu uratowanej osoby do podstawionego transportu) gość strzelał do mnie z budynku przez ścianę :cry: :oops: Ja gdy w tym momencie na to wszystko patrzę rysuje mi się jeden w miarę prawdopodobny scenariusz. W pewnym momencie produkcji, gdzieś po 5 latach ktoś w CDPR zorientował się że wcale prace nie zmierzają ku końcowi i nie wiadomo czy pomoże jeszcze z 10 lat. Nic na daną chwilę po 5 latach nie było zrobione od A do Z, w każdym miejscu rozgardiasz. Były dwa rozwiązania, albo przesuwać datę premiery w nieskończoność i może ukończyć ją gdzieś koło 2077 roku albo dać dojść do głosu marketingowcom, sklecić przez 2 kolejne lata wszystko co do tej pory powstało w jedno, wypuścić grę i potem przez kolejne 2-3 lata łatać. Wybrano opcję z marketingiem, od razu ruszyła akcja z budowaniem ostrego hypu na CP2077, zatrudnienie Reeves'a tak żeby każdy się zajarał. Wykalkulowali że jak dobrze nakręcą hype na grę to przy zwrotach na poziomie 10-15 procent i tak będą na maxa zarobienie. Piszę o tym z przykrością bo bardzo mi się na początku spodobała ta gra ale niestety uważam że jej najbliższy rok z patchami średnio pomoże. Dowodem na moje słowa jest patch 1.2, 2 miesiące pracy (od 1.1), ponad 500 pozycji poprawionych a gra i tak działa źle. A oni już mają listę DLC i niektóre nawet PŁATNE (!!!)
 
No niestety na starszej generacji oprawa wizualna nic sie nie zmienila. Szkoda ze tak oszukali graczy mowiac ze gra jest na starych konsolach dobra.
 
Ten patch to jakaś kpina. Samochody gliczują się w taki sam sposób jak przed patchem ... kierowcy to nadal idioci nie potrafią ominąć pozastawianego pojazdu, albo cały ruch po prostu stoi. Lewitujące przedmioty to dalej norma :/ 33GB i nic nowego, do tego doszły jeszcze problemy z wydajnością :/ jakiś dramat. Kupiłem grę na premierę, grałem cały czas z myślą... spoko poprawią bedzie lepiej, ponad miesiać czekania dłużej na patch 1.2 i znowu kicha. CDPR dostajecie -10 do zaufania. Naprawcie w końcu tą grę!!!
 

Attachments

  • obraz_2021-03-29_234109.png
    obraz_2021-03-29_234109.png
    3.3 MB · Views: 159
  • porazka.png
    porazka.png
    4.4 MB · Views: 142
No niestety na starszej generacji oprawa wizualna nic sie nie zmienila. Szkoda ze tak oszukali graczy mowiac ze gra jest na starych konsolach dobra.

Patrzyłem na stream Bartosza @Bartosh (https://www.youtube.com/watch?v=vFwXjVvGESU) i na PS4 slim gra działa płynnie, w bardziej zabudowanych lokalizacjach ilość klatek spadała do około 20 klatek/s, doczytywanie tekstur i obiektów 3d działa znacznie lepiej (momentami dalej widać na krótki czas modele i tekstury niskiej jakosci). Tylko przy auto-zapisie była krótka pauza.
 
Na najsłabszych maszynach nie ma co liczyć, że będzie szybciej...
Ale generalnie dużo poprawek, dobra robota, czekamy na 1.3
 
może mi ktoś wyjaśnić gdzie jest niby zaznaczona opcja bo za cholerę nie wiem
 

Attachments

  • cyber.jpg
    cyber.jpg
    847.1 KB · Views: 144
Jeżeli ktoś ma taką ochotę, żeby podzielić się swoimi błędami/uwagami po patchu 1.2 to proszę pisać mi na priv. Będę zbierał dane i po przeanalizowaniu prześlę dalej. Tak wiem, dziwny jestem, ale obecnie w dobie studiowania online przynajmniej tak mogę się zająć czymś pożytecznym:shrug:
 
Ok byle do przodu, ale w kwesti pojazdów (sugestia) błagam ogarnijcie te dźwieki czemu auta npc brzmią inaczej niż jak wsiądzie w nie gracz i to lepiej :c przykłady: rayfield caliburn i mizutani shion bo reszta jest do zniesienia chociaż w kusanagim tez bym zmienił ale czemu caliburn brzmi jak odkurzacz kiedy ma świetny dźwiek tylko kiedy npc nim jedzie lub jak sie go dopiero przywołuje na v .
 
Ok, to tak, wersja PC. Przeinstalowałem CP, uruchomiłem nową grę. Glitchy jakby mniej.
Plusy:
- Jackie już mi do windy przez drzwi nie wszedł.
- Tekstury doczytują się szybciej
- Płynniejsza rozgrywka, choć tutaj poczekam do dalszych etapów.
- Zdecydowanie lepsze prowadzenie pojazdów
- V w mieszkaniu nie jest już łysy

Minusy:
- Gra zmienia mi nasycenie kolorów na pulpicie po zakończeniu rozgrywki, opcje w apce AMD od tego wyłączone.
- w prologu w czasie powrotu do mieszkania V, Jackie nadal nie potrafi skręcić kierownicy ;-)
- poprawcie tą animację kładzenia się spać, małe, ale wkurza (albo przekręćcie wyrko żeby V kładł głowę na poduchę.
- wywaliło mnie raz przy ładowaniu prologu.

Najważniejszy minus dla mnie:
- Mam monitor Ultra Wide 2560x1080 i nadal do kroćset mam ucięty interfejs w photomode. Myszka dochodzi do 16:9 i dalej jak niewidzialna ściana.
- oprócz tego zdarza się, że po wyjściu z photo mode mam 2 piękne czarne pasy, brak połowy interfejsu i 16:9

Ogólnie, jest nieźle, ilość poprawek przytłacza, kolejne patche będą pewnie mniejsze, ale jeszcze sporo pracy przed wami. Powodzenia CDP Red
 
Czy wy się dobrze czujecie? Dziękujecie za naprawienie (podobno) gry, którą kupiliście? Stan idealny powinniście dostać po zakupie, a nie po kilku miesiącach. Jeśli to za trudne, to wyjaśnię na przykładzie. Przyszedł do was sprzedawca dywanów. Sprzedał wam jeden za sporo kasy. Okazało się, że dywan ma wielką dziurę na środku. Po pół roku wpadł ponownie i wam tę dziurę zaszył, a teraz wniebowzięci jesteście i dziękujecie mu zeszycie dywanu? Dziękowanie jest żenujące, czy jednak nie?
A czego się spodziewać skoro lwia część użytkowników, patrzy na tą firmę jak w obrazek zbawiciela.

PS: Nawet jak napisali że dodali w końcu suwak do craftingu, to i tak go nie dodali, no bo po co?
Tak jak myślałem, nie ma sensu ściągać gry i patcha, bo to nadal nic nie dało.
Ale hej, może za 2 lata w końcu im się uda.
 
Last edited by a moderator:
Na razie to zauważyłem brak fajnego speedglitcha (ten z kataną dający ok 500 mil na godzinę), który był że tak powiem często bardzo przydatny.
Miasto wieje jeszcze większą pustką...
Za to w grę już nie idzie pograć z dedykowanego zewnętrznego dysku 4TB Game Drive podpiętego przez USB 3.0 pod PS5.
Gra po chwili jazdy autostradą nie daje rady z doładowywaniem miasta i zwyczajnie auto zapada się pod teksture, której nie wczytało i Dupa Lipa... HDR na konsolach PS nadal w tej grze nie istnieje... Dead zone gałek nadal nie działa w menusach... To chyba najłatwiej było naprawić a nie potrafili tego zrobić przez tyle miesięcy od wydania tego bubla...

Już nawet nie miałem siły sprawdzać, czy gra po ok godzinie dwóch się wykrzaczy. Może jak skopiuję na SSD PS5 to pogram dłużej. Na dysku mechanicznym nie idzie grać.
Na PS4 PRO z pojedynczym dyskiem mechanicznym to nawet nie podchodzę skoro PS5 nie daje rady.
 
Top Bottom