[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
Ja mam zaznaczonych 5 kontraktów i mogę je zmieniać. Normalnie zaznaczam i odznaczam w panelu Kontrakty - Śledzone albo daje śledź jak znajdę jakiś kontrakt. Oto dowód:
 

Attachments

  • Kontrakty.png
    Kontrakty.png
    1.9 MB · Views: 34
@Reunion33: Tak, "walczę" ze wsparciem Gwinta m.in. i z takim podobnym problemem już przez pół roku. W moim przypadku mogę zaznaczyć co najwyżej 3 kontrakty, 4-ty i 5-ty jest "odklikowany" i (jak szybko wyjdę z profilu po takim kliknięciu) pojawia się szybko znikający komunikat o błędzie. Wsparcie cały czas mi odpisuje, przez pół roku, że "pracują nad rozwiązaniami" moich problemów - to jest jakaś niedorzeczna kpina.

Co do przyczyny akurat tego błędu: przypuszczam, że miałem zaznaczone jakieś kontrakty z Areny, które zostały ukryte i teraz nie mogę ich odkliknąć (bo ich nie widzę), ale blokują mi miejsce na liście - czy może nasuwają Ci się podobne wnioski?

@Iorweth15: Z ciekawości zapytam: co się dzieje jak próbujesz zaznaczyć 6-ty?
 
Last edited:
Udało mi się złapać ten komunikat o błędzie - przy próbie zaznaczenia 4-tego kontraktu mam to:

 
Co do przyczyny akturat tego błędu: przypuszczam, że miałem zaznaczone jakieś kontrakty z Areny, które zostały ukryte i teraz nie mogę ich odkliknąć (bo ich nie widzę), ale blokują mi miejsce na liście - czy może nasuwają Ci się podobne wnioski?

To całkiem możliwe. Pamiętam, że gdy pojawiły się komunikaty o usunięciu Areny, zaznaczałem tam sporo kontraktów, by śledzić, i mieć ich jak najwięcej zaliczonych przed zamknięciem. Nie zwróciłem uwagi od kiedy dokładnie ograniczyło mi możliwość do zaznaczania tylko jednego, ale przypuszczam że masz rację.
Po raz kolejny udowadnia do dyletanctwo Redów, skoro w dość prosty sposób można było do tego dojść, a oni albo nie potrafią, albo nie wiedzą jak ten problem w tej chwili rozwiązać od strony technicznej.

Dzięki za potwierdzenie, że przynajmniej problem nie leży tylko u mnie, ale pojawia się i u innych.
 
@Lexor U mnie odkąd pamietam to mogę zaznaczyć jedynie 4 kontrakty do śledzenia. 5 zawsze „odklikowuje”, nawet teraz sprawdziłem. Co ciekawe w Arenę nie grałem praktycznie w ogóle, wiec chyba to nie o to chodzi.
 
Od kiedy pojawiły się kontrakty, wiele kart i liderów zmieniło swe działanie. Nasuwa się więc pytanie, czy jakieś pomniejsze kontrakty Redzi też nie usunęli po drodze, i czy to mogło by mieć wpływ na to, że Patryczeks ma jeden mniej niż powinno się mieć dostępny. (Jeśli nie zaznaczał na pewno niczego związanego z Areną).
 
@Reunion33: W dużej mierze zależy to od tego w jaki sposób były rozwiązywane problemy z kontraktami związanymi ze zmianami.

Dla przykładu: czym innym jest zmiana nazwy i opisu kontraktu z zachowaniem jego postępu, a czym innym jest ukrycie starego kontraktu i utworzenie nowego z przeniesieniem dotychczasowego postępu.

Ponieważ wszystko to, co do tej pory się zdarza z grą i jej aktualizacjami, mocno wskazuje na to, że w kodzie gry panuje niezły bałagan, to obie przedstawione przeze mnie opcje są możliwe: pierwsza wydaje się być łatwiejszą do zrealizowania, ale druga nie może być wykluczana, bo mogła być sytuacja, że stary kontrakt był jakoś "zakodowany na sztywno" i taka jego "prosta zmiana" mogła nieść ze sobą jakieś inne konsekwencje, w związku z którymi "wygodniej" było utworzyć nowy.
 
Last edited:
Przypuszczalnie została odkryta przyczyna pojawiania się dużych wizerunków kart na środku ekranu podczas rozgrywki: ponoć jest to jakoś powiązane z wcześniejszym oglądaniem kart-nagród znajdujących się w tabelce podróży i ktoś, kto chce tego błędu uniknąć, powinien po obejrzeniu takiej karty przeklikać zaznaczenie na np. nagrodę z punktami nagród.
 
Czy ktoś z Was ma ostatnio taki dziwny błąd ,że jak rywal podda grę albo utraci połączenie albo po prostu zrezygnuje z gry jak wysoko przegrywa co sytem odbierze jako utrata połączenia to nie zalicza wam zwycięstwa do zadania dziennego. Rankingowo wygraną mi zalicza ale do dziennego już nie
 
Gra na pewno nie zalicza do dziennych zwycięstw sytuacji, gdy pojedynek kończy się tuż po jego rozpoczęciu, bez zagrywania kart. Jeśli chodzi o inne przypadki, to nie wiem, bo wówczas nie zwracałem na tą zależność uwagi.
 
Co do dziwnych smaczkow - jesli przy pelnym stole ustawimy maga zabojce na szczyt talii to mag na stol rzecz jasna nie wyskoczy aczkolwiek zada obrazenia 'z decku' :)
 
Ja miałem dziwną(?) sytuację: przeciwnik ściągnął mi magicznym wstrząsem Donimira i zablokował liderem Roche'a, ja od razu ściągnąłem blokadę mahakamskim dwójniakiem i... wrócił liderowi przeciwnika ładunek. Śmiem wątpić, że odbyło się tu wszystko prawidłowo.
 
Czyli twierdzisz, że na pewno nie zaznaczyłeś jednego kontraktu związanego z Areną?
Nie zaznaczałem, na 99% jestem pewien. W trybie Areny zagrałem kilka „paktów” pod sam koniec jej istnienia, głównie dlatego, że nigdy nie grałem i chciałem Areny „posmakować” oraz po to, by sobie screeny na pamiątkę porobić. Z tego co sprawdziłem to wszystkie kontrakty jakie mam zdobyłem jednego dnia (11.09), wiec musiałem ją kilka razy wtedy ukończyć. Potem rozpocząłem kolejną arenę 26.09, a kończyłem ją w nocy z 2/3 listopada, tuż przed zamknięciem Areny. Na 99% nie jest to problem kontraktów z Areny w moim przypadku.
Edit:
Pogrzebałem w moich screenach i na 100% po zamknięciu Areny był problem z kontraktami. Arenę zamknięto 3.11, wtedy też rozpoczęła się podróż Alzura i zakończył sezon kota. I co ciekawe nie wbiłem pro ranka w sezonie kota, a 3.11 dostałem tytuł „Zerrikański tygrys” za ukończenie sezonu kota na poziomie pro rank. Coś w tym jest
 
Last edited:
Czy ktoś z Was ma ostatnio taki dziwny błąd ,że jak rywal podda grę albo utraci połączenie albo po prostu zrezygnuje z gry jak wysoko przegrywa co sytem odbierze jako utrata połączenia to nie zalicza wam zwycięstwa do zadania dziennego. Rankingowo wygraną mi zalicza ale do dziennego już nie
Rozegrałem przed chwilą nierankigowy mecz mając dziennie zadanie "wygraj kilka rozgrywek" - przeciwnik poddał grę w R2, a ja w zadaniu dostałem +1.
 
Rozegrałem przed chwilą nierankigowy mecz mając dziennie zadanie "wygraj kilka rozgrywek" - przeciwnik poddał grę w R2, a ja w zadaniu dostałem +1.
Bo teraz to działa ale miałem 2 dni kiedy mi nie zaliczało poddanych walk albo takich przerwanych przez brak połączenia..
 
Top Bottom