Stream charytatywny z okazji Pride Month!

+
Status
Not open for further replies.
Nie sądzę tak, ale ostatnio mocno podpadli społeczności, więc robiąc kontrowersyjną akcję, nie pomagają sobie w odbudowie wizerunku. Nie mam nic do osób LGBT, jak i również mam znajomych, których można do tej grupy zaliczyć i oni też nie angażują się w tego typu akcje, bo po prostu chcą świętego spokoju, według nich "machanie tęczowymi flagami na lewo i prawo im w tym nie pomaga".

To ich wybór, mają do niego prawo. Tak, jak inni mają prawo do mówienia głośno i otwarcie o swojej orientacji, religii czy światopoglądzie, o ile nie łamią prawa.
Sam cel ma wspierać konkretną organizację, która choćby wydaje poradniki dotyczące orzecznictwa w sprawach LGBT (np. problemów dziedziczenia).
Można wesprzeć, ale nikt nie nakazuje wspierać.
 
Last edited:
Nie sądzę tak, ale ostatnio mocno podpadli społeczności, więc robiąc kontrowersyjną akcję, nie pomagają sobie w odbudowie wizerunku. Nie mam nic do osób LGBT, jak i również mam znajomych, których można do tej grupy zaliczyć i oni też nie angażują się w tego typu akcje, bo po prostu chcą świętego spokoju, według nich "machanie tęczowymi flagami na lewo i prawo im w tym nie pomaga".
Nikt nie każe Tobie ani twoim znajomym w tym uczestniczyć, ani płacić pieniędzy.
 
A zaczęło się od tego przez co moim zdaniem gra została w mniejszym lub większym stopniu zmieniona podczas produkcji przez co końcowy produkt był gorszej jakości tzn. w większym stopniu czyli trzeba było od nowa pisać fabułę i postacie lub w mniejszym stopniu gdzie zmiany były kosmetyczne czego nigdy się nie dowiemy.

cp.jpg
 
zaczęło się od tego przez co moim zdaniem gra została w mniejszym lub większym stopniu zmieniona podczas produkcji przez co końcowy produkt był gorszej jakości tzn. w większym stopniu czyli trzeba było od nowa pisać fabułę i postacie lub w mniejszym stopniu gdzie zmiany były kosmetyczne czego nigdy się nie dowiemy.

cp.jpg
Nie wiem o co dokładnie chodzi? O ten plakat? Swoje zdanie na temat marki Wiedźmin czy Sapkowskiego już wypowiedziałem, widać jednak, że niektórzy ludzie nie potrafią się pogodzić z myślą, ze na dzisiejsze standardy wyznaczane chyba przez jakichś internetowych oszołomów to seria Wiedźmin jest "woke", nie mówiąc już o uniwersum Cyberpunka (stworzonym w podobnym czasie co uniwersum Wiedźmina).

Pierwsza lokacja w Wiedźminie 3 opowiada historię, która kręci się wokół historii homoseksualnego związku pomiędzy łowczym (którego spotykamy w grze) ze spadkobiercą majątku ziemskiego. Ojciec spadkobiercy odkrywa ten romans i nie może tego zaakceptować, jego syn zdaje się popełnia, samobójstwo, ojciec popada w alkoholizm, majątek popada w dosłowną ruinę (odwiedzamy zdaje się jego ruiny). Zdaje się, że wątek napadu na osadę, gdzie wymordowano jej mieszkańców też jest połączony z tymi wydarzeniami, ale nie pamiętam tego aż tak dobrze, może coś poplątałem jednak nie wchodząc w szczegóły, w W3 już na samym starcie były wątki związane z lgbt...

Widać, że część ludzi, żyje już w jakiejś kompletnej bańce, wybiórczej pamięci, odciętej od rzeczywistości, dla nich obsadzanie głównych ról filmowych kobietami to przejaw wciskanego na siłę feminizmu (choć taki Alien powstał przecież na początku lat 80.tych), zatrudnianie do filmów aktorów różnych ras czy narodowości to również nowość i przejaw tzw. poprawności politycznej, choć taka seria Matrix (lata 90.te), jeśli chodzi o rasową różnorodność aktorów tam występujących bije wszystkie dzisiejsze produkcje na głowę... i do tej samej kategorii zaliczają się ludzie, którzy w każdym akcencie lgbt czy to w filmie czy grze widzą nie wiem co... chociaż takie wątki pojawiały się w kinie np. już w latach 60 tych : Lawrence z Arabii. Jakaś propaganda, podprogowy przekaz, lol.

jeśli ktoś teraz będzie próbował tworzyć narrację, że od Cyberpunka CDPR zajął się takimi tematami, a za tym poszedł spadek jakości gier, to ewidentnie nie czytał książek Sapkowskiego i nie grał uważnie w trylogię gier wideo. Nie dość tego tego plakatu użyto jako dowodu na homofobię CDPR. Reasumując : każdy widzi co chce...
 
Tu nie chodzi o to, że akurat takim czy innym tematem się teraz zajęli. Chodzi o to, że na palący główny temat, czyli naprawę gry, spadła zasłona milczenia. Gdyby w zalewie tak potrzebnych informacji, zwłaszcza o tym, co jest aktualnie szykowane, co będzie w pierwszej kolejności naprawione, kiedy przybędzie nowa aktualka, patch, dlc itd. było jeszcze to info o streamie... nie ma problemu.
Ale jeśli jedynym co firma nam serwuje jest info o tym, że większość wybiera Street Kid Lajpath! A potem ten stream, no to wybaczcie....
 
Na pewno będę oglądał strumień Miles'a oraz Moniki z CP'77. To może zespół RED przygotuje jakieś DLC z opcjonalną tęczą ciągnącą się za pojazdami i zestaw poprawek aby uczcić tę okazję? Smutno i beznadziejnie się już robi =[ Dzięki za 1.23 nareszcie coś! (y)
 
Last edited:
Tak o to wlasnie konczy sie moje wspieranie firmy. Jakos poradze sobie bez nastepnych czesci wiedzmina i cyberpunka. Trudno, mam tylko nadzieje ze zdolni i utalentowani develeporzy ktorzy wkladaja w tworzenie gier swoje serce znajda jakies nowe godne miejsce a nie kolejna korporacje idaca w slad za wariatctwem. Get woke, go broke CDPR.
 
No chyba nie bardzo :p mój streaming oglądał bym chyba sam, z drugiego okna przeglądarki.

Z racji małej publiczności wspieram zbiórki na chore dzieci na siepomaga.
To postaraj się bardziej, a nie oczekuj od innych, że będą organizować swoje akcje pod Twoje widzimisię.
 
Tak o to wlasnie konczy sie moje wspieranie firmy. Jakos poradze sobie bez nastepnych czesci wiedzmina i cyberpunka. Trudno, mam tylko nadzieje ze zdolni i utalentowani develeporzy ktorzy wkladaja w tworzenie gier swoje serce znajda jakies nowe godne miejsce a nie kolejna korporacje idaca w slad za wariatctwem. Get woke, go broke CDPR.

Tak sądzę, że utalentowani i zdolni devowie mogą całym sercem wspierać tę akcję.
To nie pierwsza taka akcja.... Nie każdy podziela Twoje poglądy.
 
Prosilbym o nie przekrecanie moich slow. Nie zalezy mi na tym jakie kto ma poglady. Po prostu przestaje wspierac ta firme. Prosze czytac ze zrozumieniem a nie probowac wplywac na opinie innych. Milego dnia zycze i swietlistej przyszlosci pozostajac na tonacym statku jakim jest CDPR.
 
Prosilbym o nie przekrecanie moich slow. Nie zalezy mi na tym jakie kto ma poglady. Po prostu przestaje wspierac ta firme. Prosze czytac ze zrozumieniem a nie probowac wplywac na opinie innych. Milego dnia zycze i swietlistej przyszlosci pozostajac na tonacym statku jakim jest CDPR.

Przecież przestałeś wspierać z określonego powodu i sam ujawniasz swoje poglądy, nie rozumiem więc Twoich zarzutów.
Mój statek nie ma nic wspólnego z CDPR. Gram sobie w ich niezłe gry i nie mam zamiaru z nich rezygnować, bo dają mi masę czystej frajdy.

Wszystkiego dobrego, bez ironii.
 
Jeśli wam się nie podoba polityka firmy, to przestańcie kupować jej produkty. Ba, możecie ją nawet bojkotować.
Dla Redów to żadna strata. Dochody z homofobicznej Polski, to dla nich ledwie 3% ze sprzedaży z całego świata.
Nie zdziwiłabym się, gdyby śmieszyły ich wasze wypowiedzi i wielkie deklaracje, że więcej nie kupicie ich gier.
 
Niestety gospodarczo i społecznie jesteśmy około 20-30 lat za zachodem. I nie da się tego przeskoczyć, a próba dokonania tego konczy sie tym ze sami zainteresowani odcinają sie od takich organizacji i akcji.
Wiem offtopic polityczno światopoglądowy jak wiele tutaj. O samym pride month dodam, że to jest biznes nic więcej.
 
Last edited:
Firma taka jak CDPR robi takie akcje na jakie ma ochotę jej kierownictwo, czy to z własnej inicjatywy czy pod naciskiem działu PR, i nic nam do tego. Szkoda, że razem z tą akcją nie idą konkrety związane z główną(?) działalnością firmy, czyli grami.
No cóż znak czasów, "korpo" rządzi się swoimi prawami. Płynięcie pod prąd w tej branży mogą uprawiać li tylko... odważni.
 
Osoby, które bezpośrednio takie akcje dotyczą, nie chcą mieć z nimi nic do czynienia i nie chcą być z nimi kojarzone. Nie wiem kto i jaki ma interes, aby takie ruchy promować. Nie było w Polsce żadnych problemów z przemocą względem tych mniejszości, dopóki temat ten był w mediach pomijany. Homoseksualiści byli wśród nas zawsze i nie było z tym większego problemu. Obecnie ktoś z marginesu stara się być głośniejszy od ogółu i to właśnie skutkuje sprzeciwem dużej części społeczeństwa. Noszenie koszulek z hasłem KONSTYTUCJA wtedy, kiedy jest to wygodne. Natomiast fakt, że nasz Ustawa Zasadnicza jasno, precyzyjnie i jednoznacznie określa instytucję małżeństwa jest dla nich niewygodny i w tym ustępie już się w ty koszulki nie odziewają.
Obecnej sytuacji nie są winne mniejszości, tylko ci, którzy na ich karkach próbują się wypromować.
Wiem, że ten post łamie regulamin, ale robią to również wszystkie poprzednie posty - włącznie z otwierającym tą dyskusję.
 
Osoby, które bezpośrednio takie akcje dotyczą, nie chcą mieć z nimi nic do czynienia i nie chcą być z nimi kojarzone. Nie wiem kto i jaki ma interes, aby takie ruchy promować. Nie było w Polsce żadnych problemów z przemocą względem tych mniejszości, dopóki temat ten był w mediach pomijany. Homoseksualiści byli wśród nas zawsze i nie było z tym większego problemu. Obecnie ktoś z marginesu stara się być głośniejszy od ogółu i to właśnie skutkuje sprzeciwem dużej części społeczeństwa. Noszenie koszulek z hasłem KONSTYTUCJA wtedy, kiedy jest to wygodne. Natomiast fakt, że nasz Ustawa Zasadnicza jasno, precyzyjnie i jednoznacznie określa instytucję małżeństwa jest dla nich niewygodny i w tym ustępie już się w ty koszulki nie odziewają.
Obecnej sytuacji nie są winne mniejszości, tylko ci, którzy na ich karkach próbują się wypromować.
Wiem, że ten post łamie regulamin, ale robią to również wszystkie poprzednie posty - włącznie z otwierającym tą dyskusję.
Co wolno wojewodzie...
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom