Aktualizacja 9.1 i Sezon Gryfa są już dostępne!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Właśnie rozpoczął się Sezon Gryfa, a w grze jest już dostępna aktualizacja 9.1.

Ta aktualizacja przygotowuje grę na nadchodzący WitcherCon, a także poprawia błędy w rozgrywce oraz balans kart ze wszystkich frakcji.

Wszystkie zmiany znajdziecie na liście zmian. Już teraz możecie je również wypróbować w grze!

Sezon gryfa zakończy się 3 sierpnia o godz. 10:00. Poniżej lipcowy rozkład jazdy trybów sezonowych:
  • 06.07-13.07: Banicja
Po wymianie kart wygnaj talie obu graczy. Za każdym razem, gdy jakaś karta pojawi się w dowolnej talii, wygnaj ją.
  • 13.07-20.07: Układ sił
Na początku partii zmień siłę każdej jednostki ze swojej talii początkowej na jej koszt werbunku.
  • 20.07-27.07: Huśtawka
Na koniec tury gracza:

- Zadaj jednostkom gracza o nieparzystej sile 1 pkt obrażeń

- Wzmocnij jednostki gracza o parzystej sile o 1
  • 27.07-03.08: Podmianka
Po 2 turach gracze wymieniają się kartami w swoich rękach.
 
Błąd z Czarodziejką z Dol Blathanna zdaje się być naprawiony, jednak ten odcedzany mag z NG nadal zadaje obrażenia z talii (po umieszczeniu na wierzchu talii w sytuacji gdy na stole nie ma miejsca, by mógł wyskoczyć).
 

gojlad

Forum veteran
Błąd z Czarodziejką z Dol Blathanna zdaje się być naprawiony, jednak ten odcedzany mag z NG nadal zadaje obrażenia z talii (po umieszczeniu na wierzchu talii w sytuacji gdy na stole nie ma miejsca, by mógł wyskoczyć).
A co robiła czarodzienka z dol Blathanna?
 
@gojlad Sęk w tym czego nie robiła - po zagraniu z cmentarza i odczekaniu tury nie można było użyć jej umiejętności rozkazu (o ile nie była wzmocniona, wtedy działała).
 
Czy tylko mnie razi Ivo z Cechu Niedźwiedzia promujący tryb w sezonie Gryfa? I jeszcze ten symbol w lewym górnym rogu :p Pomijam niezredagowane (braki spacji albo dla odmiany podwójne) teksty z drzewek sezonowych.

Tyle dobrze że monety z eventu ładne i memowa brosza ( :D ) Renfri.
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Ta aktualizacja przygotowuje grę na nadchodzący WitcherCon
Ponoć to, co pokazuje się na liście streamów z WitcherCon dotyczące Gwinta to nie jest np. jakieś omówienie / pokazanie rozgrywki czy też rozmowa na temat gry, a jedynie zwykłe wyświetlenie trailera. Po tym widać jak CDPRowi bardzo zależy na promocji ich własnej gry.
 
Ponoć to, co pokazuje się na liście streamów z WitcherCon dotyczące Gwinta to nie jest np. jakieś omówienie / pokazanie rozgrywki czy też rozmowa na temat gry, a jedynie zwykłe wyświetlenie trailera. Po tym widać jak CDPRowi bardzo zależy na promocji ich własnej gry.
Zauważ że głównym tematem WitcherCon był temat Geralta w trylogii CDPR i serialu Netflixa. Omawiali proces powstawania gry / serialu. Poruszali temat co stanowiło największe wyzwanie. Nie było mowy o Gwincie, nie było to tematem przewodnim. Poza tym zauważ że w karcianki gra mniej osób niż w RPG. Tak samo jak nie było mowy o Cyberpunku. W sumie to byłoby dziwne gdyby zaczęli rozmawiać o Cyberpunku tak ni z gruchy ni z pietruchy. Cyberpunk to oddzielny projekt nie powiązany z wiedźminem. Była też wcześniej mowa co będzie głownym tematem WitcherCon, więc dziwię się że niektórzy są zdziwieni że nie było nic na temat Gwinta.
 
Akurat biorąc pod uwagę "niszowośc" Gwinta to nadspodziewanie mocno były akcentowane nawiązania do tej gry w różnej formie. Jest to tytuł, który istnieje już na rynku ładnych parę lat więc wyskakiwanie teraz z tematem jak Filip z konopii poświęcając mu kilkadziesiąt minut konwentu byłoby dość zabawne. Taki Monster Slayer ma zaraz premierę a moim zdaniem ciężej go zapamiętać z tego eventu niż Gwinta.
 
Czy tylko mi nie nalicza kontraktów? Przykładowo nie liczy zwycięstw w sezonie Gryfa. Ciągle jest ta sama liczba.
 
Mi pierwszego dnia wszystkie kontrakty się zaliczały. Teraz pozostał mi już tylko kontrakt z zadaniami dziennymi, który jak widzę zalicza się nawet przy zmianie zadania dziennego na inne.
 
Czy tylko mi nie nalicza kontraktów? Przykładowo nie liczy zwycięstw w sezonie Gryfa. Ciągle jest ta sama liczba.

A jesteś pewien, że grasz tryb standardowy? (ranking, rozgrywka sezonowa lub potyczka)

Zadanie nie zalicza się np. na Drafcie (sprawdziłem, że mi dzisiaj normalnie zalicza kontrakt z wygranymi z sezonu Gryfa)
 
A jesteś pewien, że grasz tryb standardowy? (ranking, rozgrywka sezonowa lub potyczka)

Zadanie nie zalicza się np. na Drafcie (sprawdziłem, że mi dzisiaj normalnie zalicza kontrakt z wygranymi z sezonu Gryfa)
Nie gram od wczoraj, także wiem, że TYLKO przy rozgrywce standardowej się nalicza, a przy innych już nie. Sprawdziłam dzisiaj, naliczyło, co prawda z kilkudniowym opóźnieniem, ale jest już wszystko w porządku.
 
Nie gram od wczoraj, także wiem, że TYLKO przy rozgrywce standardowej się nalicza, a przy innych już nie. Sprawdziłam dzisiaj, naliczyło, co prawda z kilkudniowym opóźnieniem, ale jest już wszystko w porządku.

Chciałem się tylko upewnić, bo czasem można coś przeoczyć i myśleć, że w grze jest błąd. Nie miałem żadnego zamiaru Cię urazić (przepraszam też za użycie formy męskiej, błędnie założyłem) i cieszę się, że już jest wszystko w porządku.

Co do tego opóźnienia, to ostatnio ono występuje w różnych sytuacjach, także przy naliczaniu zadań dziennych (czasem dopiero chwilę później naliczają się karty zagrane w dopiero co ukończonej rozgrywce).
 
Ja bym się chętnie dowiedział jakie błędy zostały naprawione, bo mniemam że żadne. Przypuszczam, że aktualizacja była związana z rekompensatami dla osób, które ucierpiały podczas ostatnich problemów z serwarami.
 
Uwielbiam takie nic nie mówiące informacje o aktualizacji. Coś w stylu: "coś tam poprawiliśmy, ale nie powiemy co, bo byłoby nam głupio, że wciąż robimy takie podstawowe błędy".
 
Top Bottom