GWINT: Cena Władzy | Przewrót na Thanedd | Zapowiedź

+
Nie jestem w stanie ocenić kart pod względem mechanicznym. Wizualnie jednak zupełnie nie pasują do stylu "Gwinta".
 
No dobra zaczyna mnie martwić strona wizualna tego dodatku. Karty są właściwie kopiowane. Nie chodzi mi tyle o wersję damską-męską (Gerhart-Tissaia, Istred-Letishia itd.) ale o rozmieszczenie obiektów. Dla mnie są bardzo podobne geometrycznie. Może się mylę ale według mnie jest narzucony jakiś ogólny surowy wzorzec. Tak jak pisze @MegaStorm szczególnie obie karty praktyk niezbyt pasują do Gwinta. Swoim design bardzo przypominają mi karty z konkurencyjnego HSa a konkretnie rozszerzenia scholomancjum które wyszło jakiś czas temu. Jeszcze wspomnę o tle za postaciami które w tym dodatku naprawdę sprawia wrażenie najprostszego zapychacza. W "pan lusterko" Mieliśmy my tam estereggi tu nic takiego nie zauważyłem. Nie podoba mi się to.
 
Zaraz się okaże że północny wiatr i Xavier będą w każdej talii poza syndykatem
Post automatically merged:

Tym sposobem w 3 rundzie Uzurpator nie będzie aktywatorem scenariusza.
Ale będzie nią


Polecam jej twittera bo kolejny raz rozpisuje dokładnie jak karty będą działać więc

1 - Tesaia aktywuje rozkazy tylko kiedy jest zagrana a więc sporo słabiej niż zakładałem
2 - Dvinmeandra będzie albo aktywować drugi raz 3 rozdział Scenariusza lub pozwoli ci przeskoczyć z drugiego czy pierwszego na trzeci Więc nie jest do końca tak jak pisałeś
 
Last edited:
Gwoli ścisłości, Żą nie jest kobietą. Co więcej, Jean to nie żeńskie imię ;)
Dzięki za sprostowanie - po prostu zakładałem ,że na twiterze niekoniecznie się pisze pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem
 
2 - Dvinmeandra będzie albo aktywować drugi raz 3 rozdział Scenariusza lub pozwoli ci przeskoczyć z drugiego czy pierwszego na trzeci Więc nie jest do końca tak jak pisałeś
To kłóci się z tym co było mówione na prezentacji kart. Ryan Schou powiedział że to działa dopiero po pełnym wykorzystaniu scenariusza. Poza tym kłóci się też z logiką gry. Dany rozdział scenariusza aktywujesz zagrywając kartę z danej kategorii. Moim zdaniem Dvimeandra pozwala ci jeszcze raz ostatni rozdział scenariusza aktywować, jednakże musisz mieć aktywator. Dwimveandra nie może sama z siebie aktywować ostatni rozdział scenariusza, tylko odświeży go do ostatniego kroku.

Zresztą tutaj masz omówienie tego problemu. W 8:25 minucie omówienia kart.
 
Last edited:
To kłóci się z tym co było mówione na prezentacji kart
Przy pierwszym dodatku chyba też było tak ,że na prezentacji powiedziano inaczej niż potem karta działała. Przy pierwszym dodatku to co napisano na tym twiterze sprawdzało się w grze więc jeśli opis karty jest aktywuje ostatni rozdział to oznacza ,że aktywuje jeśli nie był zagrany lub odświeża jeśli już zagrany był... I moim zdaniem tak to działa - nie jest potrzebny żadny aktywator tzn nawet jeśli zmieciesz Świdrem wszystkich arystokratow to i tak możesz odświeżyć 3 rozdział
 
więc jeśli opis karty jest aktywuje ostatni rozdział to oznacza ,że aktywuje jeśli nie był zagrany lub odświeża jeśli już zagrany był... I moim zdaniem tak to działa - nie jest potrzebny żadny aktywator tzn nawet jeśli zmieciesz Świdrem wszystkich arystokratow to i tak możesz odświeżyć 3 rozdział
Tyle że opis karty mówi co innego. Zobacz
Dvimveandra.png
Set oznacza ustawienie scenariusza na ostatni rozdział. Nawet zakładając że możesz przeskoczyć o 1 rozdział i mieć jeden aktywator mniej na ręce to i tak Dwimveadra nie aktywuje ci scenariusza, tylko ustawi go na ostatni rozdział. A angielskim opisom kart można wierzyć bardziej niż polskim. Wiemy to wszyscy z doświadczenia.
 
Gwoli ścisłości, Żą nie jest kobietą. Co więcej, Jean to nie żeńskie imię ;)

Powiedz to Jean Grey.

To kłóci się z tym co było mówione na prezentacji kart. Ryan Schou powiedział że to działa dopiero po pełnym wykorzystaniu scenariusza. Poza tym kłóci się też z logiką gry. Dany rozdział scenariusza aktywujesz zagrywając kartę z danej kategorii. Moim zdaniem Dvimeandra pozwala ci jeszcze raz ostatni rozdział scenariusza aktywować, jednakże musisz mieć aktywator. Dwimveandra nie może sama z siebie aktywować ostatni rozdział scenariusza, tylko odświeży go do ostatniego kroku.

Zresztą tutaj masz omówienie tego problemu. W 8:25 minucie omówienia kart.

Źle to rozumiesz. Dvimeandra ustawia scenariusz na 3 rozdziale. Nieistotne, czy scenariusz już był cały rozegrany, czy nie został rozpoczęty. Ustawia go na ostatnim etapie po wejściu i tyle.
 
Przecież w poście jak to mówi Przyjacie "Żą" :D macie wyraźnie napisane, że ona nie aktywuje scenariusza, co najwyżej może przeskoczyć 1 rozdział co w większości przypadków nie będzie wcale opłacalne.
 
Tyle że opis karty mówi co innego. ZobaczView attachment 11237995Set oznacza ustawienie scenariusza na ostatni rozdział. Nawet zakładając że możesz przeskoczyć o 1 rozdział i mieć jeden aktywator mniej na ręce to i tak Dwimveadra nie aktywuje ci scenariusza, tylko ustawi go na ostatni rozdział. A angielskim opisom kart można wierzyć bardziej niż polskim. Wiemy to wszyscy z doświadczenia.
xD Dopiero teraz zobaczyłem ten art. W ogóle nie pasuje to stylistyki gwinta.
Post automatically merged:

Gwoli ścisłości, Żą nie jest kobietą. Co więcej, Jean to nie żeńskie imię ;)
Rysy twarzy ma bardzo kobiece.
 
Last edited by a moderator:
Przecież w poście jak to mówi Przyjacie "Żą" :D macie wyraźnie napisane, że ona nie aktywuje scenariusza, co najwyżej może przeskoczyć 1 rozdział co w większości przypadków nie będzie wcale opłacalne.
Jeśli interpretacja ejst taka ,że ta karta tylko ustawia 3 rozdział i potrzeba do niego karty która to aktywuje to w tej formie ona grana nie będzie poza rojem Elfów gdzie da po prostu kolejną zaczepkę w przypadku zagrania kolejnego Elfa. W każdej innej frakcji jej nie widzę ( może jeszcze w Skellige by miala sens bo jednak aktywacja rozkazu daje dodatkowe punkty)

Ale graficznie te karty są jakieś płaskie... Dziwnie to wygląda zwłaszcza po niezłym graficznie pierwszym dodatku
 
Ale graficznie te karty są jakieś płaskie... Dziwnie to wygląda zwłaszcza po niezłym graficznie pierwszym dodatku
Tak jak pisałem mi te karty KP może ewentualnie poza Tissaia zdecydowanie bardziej pasują do HSa. Co do poprzedniej części faktycznie było lepiej. Jednak zwróć uwagę że już tam w tle pojawiało się sporo mgły i szarości. Dodając do tego "artykuł" o projektowaniu kart który pojawił się na forum i mówił między innymi w jakich wypadkach i po co najczęściej stosuje się te efekty. Możemy chyba otrzymać pewien obraz jak wygląda to na chwilę obecną.
 
Trochę taki bajkowy styl jak Toussaint.
Post automatically merged:

1626864790757.png
 
Last edited:
Karta ma potencjał ale za 12 werbunku nie będzie grana.
Chodziło mi raczej o sam art ale fakt nie doprecyzowałem.
Jeśli chodzi o umiejętność to mi się podoba aczkolwiek no zobaczymy jak to będzie z tą prowizją. Mamy silniczek nakładający status czyli Emhyra, mamy Fergusa nakładającego do 3 statusów szpiega i na chwilę obecną 4 kary brązowe które nakładają szpiega. Więc fakt faktem Tera może mieć całkiem fajny wybór. Wsparcie dla szpiegów i asymilki zawsze mile widziane.

Dla tych co książki czytali. W karcie Terranovy w lewym górnym rogu mamy skrzydło sowy czyli Filipy.
 
Last edited:
Witam! szybkie pytanko, dlaczego po wbiciu pierwszy raz rangi pro w moim profilu w grze nadal widnieje oznaczenie "najwyższa ranga 1"?
Co mam jeszcze zrobić aby tam widniało upragnione 0?
 
Top Bottom