Search results

+
  1. Y

Gry komputerowe

Mam nadzieję, że to naprawdę KDC 2, a nie jakaś poboczna, mała gierka :D. Czas najwyższy ;).
  2. Y

Pixel Heaven 7-9 czerwca 2024 Warszawa

Mogliby by już zrobić KDC 2, bo ta cisza przeciąga się od lat ;). Swego czasu postać Vavry była dość kontrowersyjna w mediach, ale obecnie to już chyba mało kto o tym pamięta.
  3. Y

Gry komputerowe

Według howlongtobeat.com MQ to ok. 20h, a MQ + zadania poboczne to ok. 36,5h. To dość przeciętne, tj. standardowe wyniki. Ani dużo, ani mało. Niektórzy w taką grę będą grali 100+h, inni sobie zakończą na tych 30-40h. Sporo zależy od stylu. Znany YT-ber - Quaz - niedawno informował, że spędził w...
  4. Y

Gry komputerowe

Co ciekawe, w tym zakresie są sprzeczne informacje. Niektórzy twierdzą, że była wzmianka w review guide. Inni wskazują, że w review guide, który dostali, nikt o tym nie wspominał. Gra ma też szereg innych problemów, w tym z optymalizacją. Biorąc pod uwagę taką sobie jakość grafiki, w grze AAA...
  5. Y

Gry komputerowe

Cieszę się, że akurat pod tym względem nie mam sobie nic do zarzucenia. Nigdy nie kupiłem śmieci w postaci skórek czy dodatkowych przedmiotów Jak gdzieś były za darmo, to mogłem aktywować (za darmo to uczciwa cena), ale płacić za to, ugh, nie. Dlatego właśnie, drodzy użytkownicy, muszę...
  6. Y

Gry komputerowe

Na całe szczęście branża nie jest jednolita. Jest w niej dużo miejsca na różne typy gier i dopóki są chętni gracze, to będzie tak dalej. Dobitnie ukazała to rewolucja Kickstarterowo-crowdfundingowa kilka lat temu, za sprawą której dostaliśmy odrodzenie izometrycznych cRPGów (Pillarsy...
  7. Y

Gry komputerowe

Todd Howard teraz pewnie patrzy na stan branży i pluje sobie w brodę, mówiąc: "Cholera, mogłem brać więcej za te zbroje dla konia".
  8. Y

Gry komputerowe

Nie wyróżnię się, bo też skupiam się na grach singlowych bez mikropłatności. Unikam gier typu live-service, a praktyki związane z mikrotransakcjami są moim zdaniem szkodliwe dla branży. Ostatnia aferka z Dragon's Dogma 2 pokazuje też, jakie triki są teraz stosowane celem wykorzystania systemu mt...
  9. Y

Gry komputerowe

No to przypomniałem sobie ;). Powrót do tej gry sprawił mi sporo frajdy. Zabawne jest to, że jej wady są oczywiste. Nie jest wcale mocno zabugowana (nie miałem żadnego crasha, ani problemu z ukończeniem którejkolwiek misji), ale ograniczenia i uproszczenia gameplayowe są widoczne na każdym...
  10. Y

Gry komputerowe

Ktoś grał w Horizon Forbidden West na PC? Przeglądałem recenzje i gameplaye. Generalnie dominują opinie, że jeżeli chodzi o jakość samego portu to jest bardzo dobrze. Gra wygląda fenomenalnie i chodzi dobrze. Oczywiście sama gra wciąż może się nie podobać, ale nie z powodu jakiejś technicznej...
  11. Y

JK Rowling - o Potterze i nie tylko

Baju baju o rychłym upadku PC gamingu powtarza się cyklicznie co kilka lat. Ja takie teksty słyszałem już w gimnazjum, potem co i rusz ktoś to powtarzał. Spokojnie dałoby się z tego zrobić mema i chyba tak należy to traktować. W ogóle bardzo mylne okazało się przeświadczenie, że tylko konsole...
  12. Y

Saga Baldur's Gate

Zdecydowanie jestem zainteresowany D:OS 3, ale miną długie lata, zanim ten projekt ujrzy światło dzienne. Nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, zapewne mówimy zatem o perspektywie czasowej 2028-2030. Przygnębiający jest zatem fakt, że BG3 nie otrzyma żadnego dodatku, bo to straszne...
  13. Y

Ja jak słyszę "live service" to robię NOPE. Zero zainteresowania. Rozumiem, dlaczego niektóre studia tak lgną do tego typu gier - widzą potencjał na ogromne zyski. Jeden udały strzał w grach-żywego-serwisu i będą ustawieni. Tyle że to rynek trudny i pełen ryzyka. Można rzec: high risk, high...
  14. Y

Gry komputerowe

To jest plus GOGa - gdy udostępniana jest tam gra, to generalnie działa na nowych systemach także wtedy, gdy to staroć. Mało kto będzie się bawił w instalowanie starszego systemu operacyjnego czy jakieś tryby kompatybilności tylko po to, by zagrać w dany tytuł, także to jest istotne wg mnie dla...
  15. Y

Gry komputerowe

ALPHA PROTOCOL jest znowu legalnie dostępny dzięki GOG-owi :). Z uwagi na kwestie licencyjne, parę lat temu gra została zdjęta ze wszystkich sklepów, więc bez opierania się na własnej, starej kopii lub bez piracenia była niedostępna.
  16. Y

https://www.eurogamer.pl/chcialbym-zeby-hogwarts-legacy-2-bylo-gra-usluga?fbclid=IwAR01dePo4mILZ8bnODULrRYb-PAm7UCieGZ3mNzBTEXXuaO7eWUVXKGqjmE Przyznaję, że prawie się zakrztusiłem wodą, gdy przeczytałem nagłówek. Po lekturze tekstu wcale nie było lepiej :D.
  17. Y

Gry komputerowe

Ode mnie leci polecajka gry taktycznej w uniwersum Warhammer 40k, która nazywa się Warhammer 40,000: Chaos Gate - Daemonhunters. Gra została wydana w 2022 roku, więc nie jest za stara. Nabyłem ją przy okazji na jakiejś promocji parę miesięcy temu, ale nie miałem czasu zagrać. Obecnie jestem...
  18. Y

Gry komputerowe

Jeżeli chodzi o zwiastun Thorgala, muzyka bardzo przyjemna na dla ucha, natomiast wizualnie to taka bardzo typowa CGI zajawka wyglądająca jak miliony innych tytułów fantasy. Podchodzę do tematu bardzo neutralnie, nie mam żadnego związku emocjonalnego z oryginałem. Bez jakiegoś gameplayu to...
  19. Y

Gry komputerowe

Jeżeli porównywać grę do DE, to podobne są ogólny sposób prezentacji gry z trybem izometrycznym, spora ilość dialogów oraz setting inny niż typowy w grach (mimo iż ze sobą nie mają oczywiście nic wspólnego). Różnic jest jednak sporo, także jeżeli ktoś się odbił od DE to niekoniecznie tak będzie...
  20. Y

Gry komputerowe

Ja jestem trochę dalej i po prologu gra się bardziej otwiera. Lokacje robią się bardziej rozbudowane i mamy większą swobodę poruszania się. Natrafiamy też na różne zadania poboczne. Ogólnie jest to "większa" gra niż sprawiała wrażenie w prologu. Klimat od początku jest ciekawy, a z czasem robi...
Top Bottom