Search results

+
  1. enotsen

    Forumowa filmówka

    O roku ów! kto ciebie widział ... Jasna cholera, a więc pozostaje jedynie powtórzyć za generałem Cambronne jego słynne zawołanie spod Waterloo MERDE! Czekam na pełną wersję, bo nie zdzierżę takiej profanacji (może będzie lepsza).
  2. enotsen

    Forumowa filmówka

    Vive L'Empereur!
  3. enotsen

    Forumowa filmówka

    O aktorach Szanowni Panowie rozprawiają ... Ot, pozwolę sobie na mała krotochwilę w wykonaniu mistrza:
  4. enotsen

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Ponieważ ten serial to absolutne dno i cytując ulubionego autora Samsona Miodka - Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate! To ja powtórzę za św. Janem - Beati, aui non viderunt et crediderunt czyli Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli.
  5. enotsen

    Forumowa filmówka

    Nie nie, te krzywe kadry znam i rozumiem. Chodzi między inn. o tę długa scenę rozmowy naszych bohaterów i takie najazdy na krawędzi ostrości. Ogólnie jest tam takowa maniera w scenach statycznych, początkowo myślałem, że to może przez covid.
  6. enotsen

    Forumowa filmówka

    Z oceną 8/10 zgadzam się. Akcja jest, emocje są ... no i te numery kaskaderskie kręcone w starym stylu! Główny motyw to strzał w dychę. Czasem montaż i kadry wydają mi się trochę dziwne - takie bliskie kadrowanie jakby scenę kręcono oddzielnie z każdym aktorem. Trochę też widać "kompleks Bonda"...
  7. enotsen

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    To i ja banałem się posłużę. Starożytni mawiali: De gustibus non est disputandum. I choć klasykę lubię i szanuję, to zacytuję tu "nowożytnych" - Są gusta i guściki.
  8. enotsen

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Tak zacytuję klasykę: Oni hymn znają ale nie umieją.
  9. enotsen

    Forumowa filmówka

    Nadchodzi!
  10. enotsen

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    A fructibus eorum cognoscetis eos - jak powiada Pismo; czyli - Po owocach ich poznacie.
  11. enotsen

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Bo tak właśnie jest i dotyczy to całości, a nie tylko czarodziejek. Oni nienawidzą tak książek, jak i gier. Tu coś na ten temat (od 57:30) Trzeba zrozumieć jedno - to nie jest produkcja dla fanów Wiedźmina; to jest produkcja dla fanów Netfliksa. * Ps. Czyli stwierdzenie, że ktoś jest fanem...
  12. enotsen

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Jak tak patrzę na to zdjęcie to ... tak jakoś przypomniała mi się książka Johna W. Vandercooka o tytule Parada głupców, albo; aby daleko nie szukać - poczciwy Narrenturm.
  13. enotsen

    Aktualizacja do nowej generacji — lista zmian

    U mnie gra nie odpalała się kompletnie - nic, zero reakcji. Po instalacji najnowszych sterowników (GPU i płyta) wszystko chodzi IDEALNIE! Nie mam jakichkolwiek problemów, nawet ze spadkami płynności. Chodzi znacznie lepiej niż przed patchem.
  14. enotsen

    Aktualizacja do nowej generacji — lista zmian

    Do poprzedniej wersji można wrócić bez problemu.
  15. enotsen

    Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma darmową aktualizację do nowej generacji 14 grudnia!

    Tu z Szanownym Panem zgodzić się muszę, Sposób prezentacji żenująco słaby, po jaką cholerę te dyskusje (aż zatęskniłem za Panem Gopem). Co do patcha - po badaniu organoleptycznym dokonam oceny.
  16. enotsen

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Jest taki uniwersalny i ponadczasowy sposób na stwierdzenie "kto jet kim" - a fructibus eorum cognoscetis eos; czyli - po owocach ich poznacie!
  17. enotsen

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Otóż nazwa Szymany, pochodziła od nazwy miejscowości w jakiej znajduje się port lotniczy (Olsztyn - Szymany, byłe lotnisko wojskowe), w którym przeładowywano terrorystów przetrzymywanych w pobliskich Starych Kiejkutach (ośrodek wywiadu). Była to, w tamtym czasie, bardzo głośna afera...
  18. enotsen

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Innymi słowy - Vanitas vanitatum et omnia vanitas!
  19. enotsen

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    W praktyce jedyne co zaczerpnięto z dzieł A.S.; to, że zacytuję mistrza - onomastykę.
  20. enotsen

    Seriale

    Żartujesz sobie chyba - to ma być niezgodność Twoim zdaniem - mieczyk i tratwa! Galadriela to powinna być żoną Caleborna i mieć córkę Calabrianę, a nie tropić zabójcę bezimiennego brata itd, itp. etc. etc ... Zgodność z Tolkienem to czysta parodia, no tak, ale ... silna i niezależna :giveup:
Top Bottom