Search results

+
  1. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    Czy ja dobrze widzę? Czy w 0:59 Vilgefortz walczy wręcz z Cahirem? I w dodatku przegrywa. Kiedy? Po co? No i jeśli w scenie wcześniej czarodziejką z lewej od Tissai jest Enid an Gleanna, to zdecydowanie nie pasuje mi do obrazu "najpiękniejszej kobiety na świecie". Elfki w ogóle jakieś mało...
  2. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    Biorąc pod uwagę, że w tym samym odcinku zobaczymy również dzieciństwo Yennefer - bardzo możliwe, że cały ten odcinek będzie retrospekcją. Ciekawi mnie też w tym aspekcie, co z Kwestią Ceny.
  3. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    Z tego co pamiętam - a pamięć mam chyba dobrą - to serial Netlixa jest reklamowany jako adaptacja na podstawie, nie ekranizacja.
  4. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    "Zło to zło, mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno". Zabrakło co prawda apostrofy "Stregoborze", i kilku kolejnych zdań, które w książce padły, a w zwiastunie nie (choć z drugiej strony wciąż nie wiemy, co dalej mógł w tej scenie Geralt powiedzieć). To jeden z najistotniejszych cytatów...
  5. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    Nie powiedziałbym. Już w opowiadaniach dowiadujemy się sporo o ułomności Yennefer, np. że śpi z zapalonym światłem, albo że była kiedyś garbuską o zbyt wąskich ustach i długim nosie. Jej przeszłość mglisto, ale jednak, poznajemy więc jeszcze zanim zauważymy w niej silną i niezależną kobietę.
  6. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    A czemu wg wielu użytkowników (nie wiem po której strony barykady należysz, ale takie stwierdzenia już tu widziałem) tego forum wątek młodej Yennefer jest retrospekcją niepotrzebną, a retrospekcje dotyczące Renfri są wręcz obligatoryjne, by zachować klimat książek? Ja uważam, że Yennefer jest na...
  7. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    Forum kilka miesięcy temu o retrospekcjach: niepotrzebne, Sapkowski wszystko ładnie ujął w dialogach i nie trzeba widza prowadzić za rączkę po historii jak debila. Forum teraz: usunęli retrospekcje, jak mogli? Teraz wszystko straci swój urok i nawiązania do bajek, Sapkowski przewraca się na...
  8. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    https://www.cdaction.pl/news-58590/wiedzmin-netfliksa-odchodzi-od-fantasy-w-strone-horroru.html Oby w tym horrorze nie zabrakło tylko książkowego humoru, bo wtedy horror przerodzi się w istny koszmar :rolleyes: Ale zrozumiałe, że serial reklamują w taki, a nie inny sposób - jak już niedawno...
  9. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    Scenarzyści coś zmieniają - ble. Scenarzyści nie łączą na siłę opowiadań jak twórcy polskiego serialu, tylko część (prawdopodobnie) zostawią w formie retrospekcji - też źle. Ludzie, zastanówcie się, co wolicie. I jak na miejscu scenarzystów byście ułożyli opowiadania tak, by tworzyły one zgrabną...
  10. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    Co oznacza "typowy, netflixowy średniak"? Bo jeśli typowym, netflixowym średniakiem jest "House of Cards", "The Crown", "Dom na Nawiedzonym Wzgórzu", "You", "Ania, nie Anna" czy "The Chilling Adventures of Sabrina", to mi się te średniaki podobają bardziej, niż jakakolwiek produkcja HBO, jaką...
  11. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    Rozumiem. Czyli dyskusja tutaj toczy się nie o to, czy serial będzie dobrym serialem, tylko czy będzie wierny książkom. Was nie interesuje jakość końcowego produktu, ale żeby był zekranizowaniem scen z książki. Rozumiem, że również tych słabych wątków, jak te grallopodobne, które w Pani Jeziora...
  12. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    Ludzie tutaj zaczynają jako przykład zupełnie nieudanych adaptacji powoływać się na takie hity kinowe i serialowe, jak Harry Potter czy Gra o Tron (nielicząc ostatnich sezonów...). Poważnie? Gdzieś wcześniej w tym wątku ktoś poruszył temat ekranizacji Władcy Pierścieni. Zgadzam się z...
  13. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    Wielu z fanów książek wielokrotnie powtarzało tu wcześniej, że chcieliby, żeby opowiadanie Trochę Poświęcenia było zekranizowane (podkreślając przy tym, że w zasadzie wiele ono nie wnosi do fabuły, więc małe szanse na pojawienie się go w serialu). Podczas pokazów natomiast z relacji...
  14. E

    Gra karciana Gwint

    Według mnie logo wyglądałoby lepiej bez tej koronki. :D
  15. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    Nie mówcie, że niepodobna :D Trochę makijażu i Yennefer jak ulał. Poza tym Katie ma już w portfolio rolę czarodziejki, to jej plus. :D No i droga raczej by nie była zanadto. W końcu z większych ról to kojarzy się ją właśnie z Morganą z Przygód Merlina. No i jest z Irlandii, a Bagiński celował w...
  16. E

    Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

    Odnośnie Fimmela to podobno ten jego uśmieszek bierze się stąd, że często zapomina swojej roli, dlatego głupio się uśmiecha, a w Wikingach reżyser to zostawia, bo mu się to podoba. :thinking: Ten aktor zdecydowanie nie pasuje do Geralta. Rollo natomiast mógłby być, wyglądem pasuje. Chociaż...
  17. E

    Dubbing w Wiedźmin 3:Dziki Gon

    Ano, dodatkowo mógłby zastąpić panią Jewiarz w dubbingu Yennefer. :troll:
  18. E

    Wypuścić tak zabugowany produkt to skandal

    To chyba jakiś odosobniony przypadek, bo nie przypominam sobie, by ktoś inny zgłaszał podobny błąd. Może wina sprzętu? Ja, grając łącznie 105 godzin według licznika w grze, nie miałem nawet jednego crasha, a wszelkie bugi polegały na tym, że np. raz włosy Geralta odeszły od ciała, dwa razy...
  19. E

    Zakończenie - dyskusja

    Swoją drogą, jest jedna rzecz, która mnie poirytowała. "[,,,] wkrótce potem o wyczynach popielatowłosej wiedźminki głośno było od Jarugi po góry Koviru...", przy czym powiedziałem Emhyrowi, że Ciri nie żyje - jego agenci kompletnie przestali działać po wojnie i nie potrafią usłyszeć o tym, że...
  20. E

    Wieża znikąd [BUG]

    Ja też to mam. :/
Top Bottom