Search results

+
  1. C

    Wiedźmin 3 - sytuacja polityczna (spoilery)

    Pragnę zauważyć, że na sytuację polityczną może mieć wpływ jeszcze jeden czynnik - w grach potraktowany po macoszemu. A mianowicie - wielka zaraza - liczne wybuchy Gorączki Krwotocznej, zawleczonej do Świata przez przez nierozwagę Ciri. W książkach Wielkie Zarazy są opisane słabo, aczkolwiek...
  2. C

    Z pamiętnika studiującego Xięgi...

    przykro mi, ale nie. jak podał wyżej kolega i ja: "w ostatecznej cenie sklepowej najwięcej stanowi udział pośredników, następnie koszt papieru i druku, trzecie są podatki.redakcja i autor to jakieś tam ułamki." koszty redakcji - tak jak napisałem - są faktycznie wysokie w przypadku druku...
  3. C

    Z pamiętnika studiującego Xięgi...

    to chyba w przypadku paperbacka z papieru ze szmat... "redakcja i korekta" kosztują naprawdę grosze, jeśli mamy jakieś tam wydanie rynkowe. nie mówimy o pozycjach drukowanych w liczbie 100 sztuk egzemplarzy. w ostatecznej cenie sklepowej najwięcej stanowi udział pośredników, następnie koszt...
  4. C

    Polskie tłumaczenia...

    Racja. Tłumaczenia są trochę inne, bo i inni są tłumacze. W sumie bardziej pasuje mi tłumaczenie Nowego Słońca, mam jeszcze wydanie z Iskier z tłumaczeniem Nakoniecznika i faktycznie wolę warsztat Nakoniecznika, choć Wroczyński też nie jest zły. Być może ten pierwszy po prostu lepiej chwycił...
  5. C

    Wiedźmin a matura, praca licencjacka itd.

    A. Bo to teraz jest ta matura z tymi debilnymi prezentacjami i nauką trafiania pod klucz testowy ;p Me dinosaur, me sorry. Ale temat masz banalny, o ile czytałeś książki. Wybierasz sobie postacie, które lubisz i najlepiej zapamiętałeś, i analizujesz jak się zachowują wobec ogólnych procesów...
  6. C

    Wiedźmin a matura, praca licencjacka itd.

    Sagi o Wiedźminie masz 5 części, a nie 3. 3 to są części Trylogii Husyckiej (jak sama nazwa wskazuje). Sam wymyślałeś temat ?
  7. C

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Unia ureguluje, co wysiejesz w doniczce gadu-gadu o sikaniu, a nasz kochany nazistowsko-komunistyczny Eurokołchoz wysmażył w cichości nowe prawo dotyczące nasion i sadzonek. Nowe prawo zabrania samodzielnego handlowania, dzielenia się a nawet sadzenia - wszelakich nasion i sadzonek roślin i...
  8. C

    Wszelakie piękności... (UWAGA! - duże obrazy)

    Eivor Palsdottir, piosenkarka z Faroe, na żywo mnóstwo charyzmy '
  9. C

    Muzyka bez granic, czyli wszystko, czego słuchasz

    dawno nie słuchałem tak dobrego mariażu kilku gatunków - AFAIK surf rocka, cold wave`u, rockabilly i ye-ye. Polecam-zalecam =)
  10. C

    Polskie tłumaczenia...

    Tłumaczenia są jak pudełko czekoladek - niegdy nie wiadomo na jaki idiotyzm trafisz ;p Ale żeby nie było marudzenia - muszę pochwalić polskie tłumaczenia cykli Robin Hobb - o Skrytobójcy, Białym Proroku i Żywostatkach. Zdarzyło mi się czytać po polsku i w oryginale, i tłumaczenie zachowuje żywy...
  11. C

    Religion in the Witcher universe

    It seems it`s like in the old, pagan days - free market ruled cults and/or religions, and it`s similar in The World - or rather - in The Northern Kingdoms, beacuse we know very little about the South, the Hakland, Zerrikania.... It all stems from Sapkowskis attitude - he admitted, that all he...
  12. C

    Temat napisany pod wpływem impulsu - PIRACTWO !!!

    uwielbiam tych gorliwych moralistów, których moralność jest ewidentnym wynikiem tresury umysłowej.wbija się takim owieczkom krzywym drewienkiem do główek - kiedy krzyczeć AAA a kiedy krzyczeć BEE.bez tresury nie wiedziałbyś co tu napisać =)crackerzy raczej nie należą do dresów, kiboli, wandali...
  13. C

    Nowa twarz Geralta

    82,5 % ludzi lubi okładkę.tyle w kwestii argumentów: "wygląda za staro", "wygląda jak mój dziadek", "jest tak brzydki, że nie będę już mogła/mógł fantazjować o Geralcie - zrujnowaliście moje marzenia I hate you CDPRed I hate you internet! "
  14. C

    admitting something for the better

    well, the answer is simple.if the game have been made in Pakistan, and costs of its making would be 50 times less than they are, the game would probably cost 50 times less.find CPRed a bunch of 80 Pakistani superb 2d/3d graphics, programmers, who would work for few times less money than actual...
  15. C

    The new The Witcher 2 box art

    gimme MOAR stuff ! yup. munchkin syndrome. definitely :D afair I made my argument - why Geralt cannot be like Conan, Ken, Ben Stiller, etc.and you still didn`t mention any single thing - why it is so ugly (to you) and what to improve.therefore I see your post as noncontextual whining. eot.
  16. C

    Geralt's New Face

    Geralt is osom ;)
  17. C

    The new The Witcher 2 box art

    and what is bad with it ?artistic level, details - superb. ugly ? well....Geralt IS ugly. nasty, gritty, scarred - that the way the character was created.he has charisma, the look of a man who gets things done, I say it once more, beacause it`s an argument you totally ignored - Geralt spent...
  18. C

    Nowa twarz Geralta

    gra ma ranking wiekowy, który wyklucza tego typu akcje =)no chyba, że do "potencjalnych nabywców" klasyfikujemy tez metroseksualnych panów w ciężkim kryzysie wieku średniego.to tak - twarz będzie się im zbytnio kojarzyć i może ich odrzucić ;>
  19. C

    The new The Witcher 2 box art

    seriously, does he look old ? really ?he looks...jaded yes. wise and experienced. battle scarred.what could you expect of someone who spent almost 100 years constant travelling and fighting for his life ?killing monsters and people, and also - people turning nasty on him, their petty sins and...
  20. C

    Nowa twarz Geralta

    nowa gęba na nowych renderach = prawie_że_ideałwidać zmianę czoła, wydłużenie twarzy, bardziej powściągliwy zarys ust - jest ok.poza tym w końcu na twarzy Geralta odbija się setka z hakiem lat jako wiedźmin.to twarz człowieka, który nie ma złudzeń, czyli - zgodność wyobrażenia z opisami ASa...
Top Bottom