Search results

+
  1. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Któryś z moderatorów opisywał jak obejść to zabezpieczenie. Co moim prywatnym zdaniem, jest moralnie trochę no, ten tego - ale prawnie dopuszczalne.
  2. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Zachęcam do lektury całego artykułu.
  3. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Może jeszcze raz oddam głos (monitor) Gazecie Wyborczej, bo jak widzę kolega jako historyk ma problemy z korzystaniem ze źródeł i fachowych opracować (jeśli nie dotyczą PLSS - Polskich Legionów SS, bądź ewentualnie "złotego pociągu" też nomen omen SS)...
  4. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Coś zbudowano. Nowy chodnik z kostki betonowej, nowy basen ogrodowy, prawie nówka VW TDI... Czy to na siebie zarobi?
  5. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Patrz prezes NIK. Bezgranicznie ufają już tylko najbardziej oddani funkcjonariusze i fanatycy. Ale nie bój żaby - Dorn z Giertychem sprawią, że ludzie wrócą do PO (teraz tylko wypatrywać Macierewicza na lista PO :)
  6. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132749,18019268,Co_wymysli_chodnik__czyli_polska_atrapa_rozwoju.html Zwłaszcza jak PO daje zarobić głównie swoim kolesiom, żeby mogli sobie kupić szwajcarskie zegarki.
  7. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Metodologia tych badań jest do kitu. Przecież wszyscy wiemy, że w islamie szanuje się kobiety (m.in) oraz, że to religia pokoju i tolerancji (i miłości - platonicznej).
  8. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Gorzej, jak ten cały pociąg to puszki, które Janusz ze Zdzichem schowali "na zaś".
  9. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Wydaje mi się, że większość osób docenia bohaterstwo powstańców. Moim zdaniem nie ma niczego uwłaczającego (dla Powstańców) w dyskusjach o sensie Powstania - bo moim zdaniem to jedna z największych głupot w polskich dziejach - co nie zmienia, że szeregowi powstańcy byli BOHATERAMI. Chociaż...
  10. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Kulczyk stworzył swoje imperium, bo się nałożyło wiele okoliczności. To, że się u nas okoliczności nie nałożyły, nie stawia nas z automatu niżej niż jego, a jego wyżej niż nas. Świadczy to tylko o tym, że u nas się okoliczności nie nałożyły, a nie stanowi o tym, że nasze cechy i biznesy są...
  11. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    _ Ja dodam od siebie, że powiedzenie: "prawda leży po środku" kojarzy mi się z chęcią wypracowania kompromisu i konstruktywnego rozwiązania. Nie oznacza, że prawda leży w GEOMETRYCZNYM środku pomiędzy dwiema "rzeczywistościami", tylko, że według oceniającego część racji mają obie strony, ale...
  12. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Nie ma to jak wyciąć cytat z kontekstu i się pośmiać. Dlaczego pożądni ludzie nie garną się do polityki? Bo ich wyśmieją i przekręcą wypowiedzi? Nie - musi być jakiś inny powód.
  13. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Platforma poprze Giertycha Żadne takie! to by zdestabilizowało nasz kraj! Trzeba głosować na sprawdzonych polityków, którzy nie zrobią nam drugiej Grecji! Tym bardziej, że teraz PO jest blisko ludzi. Posłuchajcie maritimus, on jest historykiem, wie co pisze - trzeba głosować na...
  14. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Obserwując tą, jakże ciekawą dyskusję - tak sobie pomyślałem: może wydzielić osobny temat: "preferencje seksualne, a gender we współczesnym społeczeństwie".
  15. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Oby nie. Usunięcie trzeciej siły politycznej spotęguje polaryzacje sceny politycznej - to ostatnia rzecz jakiej potrzeba Polsce. Choć ciężko nazwać przeciwstawnymi PO i PiS, skoro mają tych samych strategów, tych samych polityków i co najzabawniejsze te same poglądy. Mi Kukiz wydał się...
  16. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-kukiz-wlaczylem-telewizor-az-niesmacznie-to-wyglada/6en79e http://www.tvn24.pl/andrzej-duda-prezydentem-niesiolowski-i-kowal-w-tvn24,545581,s.html Dawno się tak nie uśmiałem.
  17. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Re, he he he. a TVN, wyborcza.pl, TVP i cała reszta to media niszowe? @ Ɲecroscope
  18. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Giertych do PO: odrealniliście się zupełnie. Czy wy w ogóle macie świadomość, w jakim kraju żyjecie? List Giertycha do kolegów sztabowców PO. To cytat dla tych, co uważali, że PO jest choć trochę lewicowa czy liberalna. Nie jest. Wróci do prawicowych korzeni i to przed następnymi...
  19. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Yep. Ale, realnie, jesienne całkowite zwycięstwo PiS jest mało prawdopodobne. Proszę nie sugerować się wynikami II Tury. Wg mnie co najmniej 20%+ wyborców Dudy NIE zagłosuje na PiS. I tura pokazała, że do całkowitego zwycięstwa PiS raczej dalej niż bliżej.
  20. B

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Duda, według TVN24 @I_w_a_N byłeś w sztabie wyborczym Prezydenta Komorowskiego?
Top Bottom