Search results

+
  1. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Z ciekawości sprawdziłem jak to uzasadnili Biskupi i wygląda na to, że całkiem dobrze to opisałeś bo nie użyli oni żadnej jednoznacznej groźby ekskomuniki. :P Skoro już tak czepiasz się szczegółów to chodziło różnice pomiędzy domaganiem się zakazu uboju rytualnego od domagania się ochrony dla...
  2. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    ??? Skoro przypomina się zasadę to chyba równocześnie trzeba przypomnieć o konsekwencjach jej złamania. Przecież cały spór sprowadza się do tego jak kościół definiuje życie ludzkie. Następnym razem precyzuj o co pytasz.
  3. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Nie dawno był śmiech z katolików, którzy w większości nie pamiętają o zasadach swojej wiary, Dziś kościół ośmiesza się przypominając te zasady. :P Dużo tutaj zależy od definicji. W perspektywie kościoła istnieje tu konflikt pomiędzy fundamentalnymi prawami. Można uznawać stanowisko kościoła w...
  4. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    I jak to ma wyglądać w praktyce? Obawiam się, że rozciągnięcie immunitetu poselskiego na popełniane przez parlamentarzystów grzechy raczej nie wchodzi w grę. Zresztą pewnymi działaniami katolik automatycznie nakłada na siebie ekskomunikę. Co w takich przypadkach? Kościół ma zatajać przez...
  5. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    A narzucanie kościołowi kogo można ekskomunikować a kogo nie już nie byłoby naruszeniem tej autonomii. :P Przytoczyłeś zapisy tak ogólne, że TK może je interpretować niemal dowolnie. Pozostaje mieć nadzieje, że instytucji tej nie obsadzą fanatyczni antyklerykałowie. Przykre jest to, że brak...
  6. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Ten slogan niczego nie wyjaśnia ani nie stoi w sprzeczności z tym co napisałem. Czyli nie różni się pod tym względem od związków zawodowych, różnych mediów oraz co większych fundacji i think-tanków. Niby dlaczego kościół ma być dyskryminowany w sferze publicznej względem innych organizacji?
  7. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Czyli kościół niszczy świeckie państwo wyrażając swoje poglądy i przypominając, że ludzie, którzy otwarcie odrzucają zasady katolicyzmu mogą zostać wykluczone z kościoła. Jak dla mnie brzmi to jak coś do czego prawo ma każde ugrupowanie w demokratycznym państwie. Nie widzę, żadnego powodu by...
  8. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Krótko mówiąc nie należy drążyć sprawy, gdy ktoś nierzetelnie wykonuje swoje obowiązki, tylko cieszyć się, że w ogóle je wykonuje. :lol:
  9. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Nie jest to bardziej zabawne niż inne transfery z PiSu. Choć jak pomyślę, że w przyszłym parlamencie ekipa Kamiński, Dorn, Giertych może głosować z a postępowymi pomysłami przewodniczącej Ewy... :stuart:
  10. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Faktycznie było pewne poczucie wspólnoty i ponownie mogę zapytać czy była to tożsamość europejska? Macedończycy, Seleucydzi i Grecy mogli mieć poczucie pewnych wspólnych cech ale wciąż było to tylko coś co poprzedzało współczesną tożsamość europejską. Nie dyskutujemy o trzonach tylko o...
  11. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    A czy ci Wikingowie mieli poczucie, że są Europejczykami? Czy ci pogańscy Grecy uważali, że dzielą tożsamość z Germanami i Celtami, i co więcej ta tożsamość odróżnia ich od Persów? Nikt nie neguje tego, że pogaństwo było obecne w Europie zanim pojawiło się tu chrześcijaństwo. Po prostu ludzie...
  12. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Dyskutujesz z przeciwnikiem imigracji i przypominasz o grupie imigrantów, która odebrała rdzennej ludności jej własność i zmusiła ją do życia w rezerwatach. Ciekawa strategia. :P Tzn. uważasz, że Europa nie ma chrześcijańskich korzeni czy po prostu nie mają one dla Ciebie znaczenia?
  13. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Żeby nie było wątpliwości: nie twierdzę, że Euro to jedyna przyczyna problemów. Po prostu w przypadku Grecji wspólna waluta sprzyja zwiększonemu importowi co nakłada się na inne problemy tego państwa. Z kolei w przypadku Niemiec Euro wspomaga eksport. Już po tym przykładzie widać, że sytuacja w...
  14. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Kolejni państwowcy zatroskani losem swojej ojczyzny. :P Problem w tym, że to całe ratowanie Grecji faktycznie do niczego nie prowadzi i ten sprzeciw jest potrzebny. Inną sprawą jest to jak wyrazić. Najlepiej byłoby to zrobić już w 2009 r.Bankructwo Grecji i powrót do Drachmy moim zdaniem...
  15. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    W mediach anty-PO też jakichś specjalnych zachwytów akcja Stonogi nie wywołała: https://www.youtube.com/watch?v=5IgHmCE-Mes
  16. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Chyba trochę zbyt optymistycznie podchodzisz do sprawy. Większość lewicowych inicjatyw wciąż jest dość niszowych. Gdybym czasem nie przeglądał KP to nigdy bym o nich nie usłyszał. Wyjątkiem są ruchy miejskie ale te choć często zdominowane przez lewicę to zajmują się sprawami, które mogą zostać...
  17. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Ataki na nowoczesną.pl mnie nie dziwią. Mi też ciężko zdobyć się na zaufanie do nich. Program pewnie przedstawią bardzo dobry ale w 2005 r. pewna obywatelska partia też przedstawiła bardzo dobry program. Pamiętam, że niedługo po tamtych wyborach byłem na spotkaniu z Januszem Palikotem i sprawiał...
  18. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Wreszcie można pożegnać Komorowskiego. :D Szkoda, że trzeba było do tego zwycięstwa Dudy. Zjawisko znane i badane przez wielu ekonomistów. Krótkie podsumowanie tematu: http://blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=483 Warto tylko pamiętać, że zwykle 100% wysokości podatku przerzucić się...
  19. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    No proszę. Jednak da się wszystko obiecać: http://www.tvp.info/20129816/emerytura-po-40-latach-pracy-prezydent-po-spotkaniu-z-opzz-obiecuje-nowe-zasady Ten człowiek chyba specjalnie się stara bym nie miał żadnego powodu do oddania głosu na niego zamiast na Dudę.
  20. S

    Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

    Wkurzył mnie ten fragment. Nie wierzę by ktokolwiek zdecydował się na faktyczne obniżenie tego wieku ale im więcej mowy będzie o tym pomyśle przed wyborami tym gorszym sygnałem byłby głos za tym. Coraz bardziej zastanawiam się nad głosem nieważnym.
Top Bottom