Search results

+
  1. P

    Zapraszamy na Publiczny Serwer Testowy!

    Po ograniu kilku rundek, homecoming kompletnie nie przypadł mi do gustu. 1. Tworzenie talii stało się strasznie skomplikowane. Poza celem osiągnięcia 25 kart, musimy również pilnować nowego ograniczenia. Co ciekawe ciężko nawet zrobić talię wykraczającą poza minimalne 25 kart (chyba, że chcemy...
  2. P

    Omówienie Homecomingu — stream 5.10.2018

    Jak dla mnie nowy Gwint wygląda średnio. O balansie się nie wypowiem, ale schemat umiejętności jest za bardzo liniowy, a to buffnij, a to zadaj obrażenia albo nic. Ponadto cała ta mechanika order stwarza masę problemów. Po pierwsze jest zbyt nieczytelna - ciężko przewidzieć ile przeciwnik może...
  3. P

    Pierwsze spojrzenie na projekt Homecoming!

    Ogólnie szata graficzna wygląda bardzo dobrze, chociaż jestem przeciwnikiem wprowadzania wszędzie grafiki 3D. Trójwymiar zniszczył już zbyt wiele RTSów. Bardziej mnie martwi balans umiejętności kart. Archetypy wprowadzały sporą dozę różnorodności (przynajmniej na początku Gwinta, gdy nie polegał...
  4. P

    Jesteście gotowi na kolejny Pojedynek?

    Również polecam KP pod pancerze. Osobiście gram na Ciri, tylko że zaczynam od 10 rangi i mnóstwo spotykam decków testowych. Niemniej Radkiem pod pancerz zaliczyłem 10 win streaka, a nawet udało się wygrać na Dagona pod relikty.
  5. P

    GWENT Homecoming — co czeka GWINTA w przyszłości

    Zabawne, że ludzie już narzekają na bardzo skomplikowane i niejasne tagi umiejętności, typu siła, siła bazowa, usuń, wygnaj, mulliganuj, swapuj, pierwszeństwo triggerowania, locki, wytrzymałości, a niektórzy chcą dodać jeszcze kolejny czynnik definiujący grę, który nie ma nic wspólnego z...
  6. P

    Aktualizacja jest już dostępna!

    Barbazek rębacze mogą spokojnie wygrać z alchemią, bo mają około 10 możliwości zagrania enginów, gdzie alchemia ma prawie dwa razy mniej removali, wszystko zależy od startowej ręki. Na pożerkę prawda łatwo się zabezpieczyć i nie problem mieć na nią 100% w/r, ale decki typowe kontrolne cierpią od...
  7. P

    Balans kart [propozycje, argumenty]

    Grywam rankedy, bo trzeba wbić 15 rangę i póki co 80% potworów, z 15% skellige, a reszta to nowi gracze, którzy nie wiedzą z czym się to je. Grywam talią kontrolnej Eithne i co ciekawe z sabbathem dałem radę wygrać nawet bez mandrake i pożogi. Ogólnie zero złotych kart. Niemniej, mamy okres...
  8. P

    Nowy materiał fimowy – omówienie nadchodzącej aktualizacji

    1. Zmiana mulliganu na plus 2. Zmiana czarnej krwi na plus, brązowa karta, ale wzmocniona o 2 3. Zmiana olgierda na plus 4. Lekka jazda - czysta kosmetyka, nie wiem czy będzie miała wpływ na grę 5. Nadzorca niewolników - dobra zmiana, ale jak już wspomniano, problemem są wiedźmini, znając życie...
  9. P

    Pora na kolejny Weekend Beczek Premium!

    cymera2 liderów dostaje się za wykonanie wyzwań, jakieś 20min roboty
  10. P

    GWENT Homecoming — co czeka GWINTA w przyszłości

    Swego czasu pisałem, że obecne znaczenie rzędów jest znikome. Brak przypisania jednostek bądź efektów do poszczególnych rzędów, sprawia, że pierwotny pomysł z W3 w obecnej grze nie ma racji bytu. Bądźmy szczerzy, działanie jakich kart jest uzależnione od 3 rzędów? Igni, zatruty miód, piwo...
  11. P

    [AKTUALIZACJA] Arena: Mimik dostępna do 24 kwietnia!

    Tryb byłby ciekawy, jakby grać normalnymi taliami arenowymi, ale z możliwością wymiany. Powiedzmy, że obaj gracze zakładają się z Gaunterem - ten kto wygra zakład decyduje, kto czyją talię dostaje albo Gaunter podaje losową kartę, jeżeli w żadnym decku jej nie ma, to gracze zamieniają się...
  12. P

    Powraca Weekend Beczek Premium!

    Ponad 50 beczek i 0 goldów. Przynajmniej tyle pocieszenia, że niektórzy mieli gorzej.
  13. P

    Aktualizacja jest już dostępna!

    Patch czysto kosmetyczny. Plus za brakujące animacje. Reszta kompletnie dla mnie obojętna. Jednakże: 1. Nowe skórki boardów wg mnie są strasznie brzydkie (poza potworami). Ponadto kolorowy rząd, w ogóle nie pasuje do rozgrywki. 2. Ciągle doświadczam problemów z mulliganem. 3. Nowa arena -...
  14. P

    GWINTOWY Konkurs Artystyczny - Głosowanie Społeczności

    Świetne arty. Szkoda, że tylko można oddać 5 głosów. Moje typy...
  15. P

    List otwarty

    Kingoko wszyscy wiedzą jak ma działać mulligan, ale problem jest taki, że on zwyczajnie nie działa. W mechanice mulliganu nie ma żadnego % ułożenia kart w decku w określonych miejscach. Wymienione karty wg założeń Redów mają być wtasowywane losowo, więc prawdopodobieństwo że wymieniona karta...
  16. P

    List otwarty

    Problem mullgan bugu/feature polega na tym, że algorytm nie wtasowuje losowo kart do decku, tylko często kładzie je na wierzchu talii. Gracze często zgłaszali ten problem. Ludzie zaczęli robić wyliczenia i w normalnych grach, gdzie występuje blacklisting i odchudzanie talii taka sytuacja nie...
  17. P

    Pytania do twórców Gwinta - dyskusja

    Wikli uwielbiam, jak ktoś komentuje pojedyncze fragmenty tekstu w stylu "ta mechanika nie jest szkodliwa", "znam pojęcie status quo", "takiego obowiązku nie ma" bez podawania jakiegokolwiek wyjaśnienia, mimo że całe moje stanowisko zostało klarownie wyjaśnione, podając kontrargumenty na Twoje...
  18. P

    Pytania do twórców Gwinta - dyskusja

    Wikli Vilgefortz, który dobrany jako ostatnia karta musi spalić jednostkę przeciwnika nawet gdy ma 1 pkt, flaminika, która musi przesunąć 2 jednostki, jednostki buffujące, które muszą buffnąć mimo, że narażamy się na igni bądź pożogę, lub zagrywanie wieloryba, gdy wiemy, że przeciwnik ma...
  19. P

    Pytania do twórców Gwinta - dyskusja

    kotwica407 i to jest powód, dla którego nie można zrezygnować z głupiej mechaniki? Po co bronić głupiego status quo. Jakby w państwie wprowadzono nakaz chodzenia na jednej nodze, w ramach dbania o kondycję obywateli, to też byś to zaakceptował, bo cel niby ma sens, ale w szerszej perspektywie...
  20. P

    Pytania do twórców Gwinta - dyskusja

    kotwica407 błąd może i nie, ale kompletnie nieprzemyślana mechanika, powinna być zawsze opcja rezygnacji z umiejętności
Top Bottom