Search results

+
  1. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Ty naprawdę nie rozumiesz co miałam na myśli apropo tych belfrów czy tylko udajesz...? Nie psychopatów i sadystów, a raczej uprzywilejowaną, długowieczną grupą za kulisami, która pociąga za sznurki, doradza i broni światowego porządku. I zdolna jest zarówno do rzeczy dobrych (inaczej nie...
  2. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    W wypadku Rienca to niewiele zmienia, prawnik byłby z niego żaden. Istniały niestabilne psychicznie jednostki, jakieś wyrocznie, obłąkane wieszczki itp. tylko one raczej nie trafiały do szkoły. Tissaia wspomina o tym, tłumacząc dlaczego czarodziejki powinny być bezpłodne. W serialu jest trochę...
  3. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Bo nie chodzi tutaj tylko o ilość zdanych egzaminów, ale o to, że te odrzuty mogły niechcący doprowadzić do jakiejś tragedii albo same zwariować, a bractwo samo chciało mieć kontrolę nad tym, kto i w jakim celu magii używa. A, że im samym się to w końcu wymknęło spod kontroli, to już inna...
  4. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    W informacji o tym, że czarodzieje zostają prawnikami nie przeszkadza mi jej przyziemność, a brak logiki właśnie. Dlatego, że magowie odrzuty to ludzie często potencjalnie niebezpieczni, tacy jak Rience, nie potrafiący sobie znaleźć miejsca w społeczeństwie. Tacy, którzy nie do końca kontrolują...
  5. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    To jest chyba najgorsza rzecz z Sezonu Burz jaką mogli przenieść i ją na szczęście zmienili. To już węgorze mają więcej sensu.
  6. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Obsadzili Falkę, to ta aktorka, nad którą się kiedyś zastanawialiśmy, czy nie jest czasem Shani ;) https://witcherwhiteflame.wordpress.com/2020/09/28/falka-cast-in-the-second-season-of-the-witcher/ 1601403536 Sądze, że magia Nilfgaardu niczym nie różni się od tej królestw północy. W sumie...
  7. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    To nie musi się podobać, ale nie udawajmy, że makabryczne rytuały w tym uniwersum nie istnieją.
  8. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Jeśli pierwszy sezon zamknęli spotkaniem Geralta i Ciri, z Yen obecną tylko duchem ;) to myślę, że drugi też będą chcieli zamknąć taką klamrą. Wydaje mi się, że skończy się to właśnie spotkaniem całej trójki razem i kulminacją wcale nie będzie Thanned. To przesuną na trzeci sezon. Ja sobie...
  9. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Ja mam nadzieję, że jednak nie. Na końcówkę drugie sezonu fajne pasowałaby ta scena kiedy Ciri ucieka Yennefer, żeby spotkać się z Geraltem, w wyniku czego są zmuszeni porozmawiać ze sobą, a nie tylko, jak wcześniej, wysyłają sobie listy pełne pasywnej agresji ;) i wreszcie są we trójkę.
  10. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Nie, ja całkiem poważnie mówię, nawet jeśli nie wszystko jest w stu procentach tak samo jak w książkach. Ludzie porównują tą relację do Shreka bo to też jest relacja oparta na przeciwstawnych osobowościach, tylko, że w swojej konwencji oczywiście. Jaskier jest bardzo ważną postacią, tylko ja...
  11. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Ja wierzę, bo akurat relacje między postaciami to jest jeden z najlepszych aspektów tego serialu. Po tym co zrobili np. z relacją Tissaia - Yen, Geralt - Jaskier czy Yen - Istredd. Po tym jak jest napisany wątek Foltesta albo Calanthe, zwłaszcza, że nie będzie skoków czasowych, które mogły się...
  12. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    A mi się podobają te elfy, takie wyniszczone, na skraju wyginięcia z powodu warunków w jakich żyją. Można by je potem skontrastować z tym jak wyglądają Aen Elle. Szkoda tylko, że niewiele w końcu z tych projektów wykorzystali. Te z wycieków to takie bardziej klasyczne były chyba.
  13. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Ja też się zastanawiałam nad tym elfem tak starym, że aż starym. Mam nadzieje, że nie postarzą tak żadnej z istniejących postaci. Może to półelf i one się inaczej starzeją, albo miał jakiś przykry wypadek. Ta Meena Coppercloth to też jakaś nowość, no chyba, że to jest ta staruszka - demon, o...
  14. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Jeśli przyjąć, że jesteśmy gdzieś na Krwii Elfów teraz to by pasowało. Akurat o Shani i Rustym, pracującymi w szpitalu polowym w czasie bitwy pod Brenną, można nakręcić serial typu MASH, tylko w wiedźmińskim świecie ;) 1589753905 I coś zaczyna ruszać.... Pojawiła się np. nowa postać - wiedźmin...
  15. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Urodę ma jak Shani, taką nieoczywistą.
  16. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Tą kobietę zatrudnili do roli nie wiadomo jakiej, wygląda na Shani ;)
  17. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Ja o brak Filippy się nie martwię, nie da się jej zastąpić kimś innym. Zwłaszcza, że pojawi się też Djikstra. Całej obsady jeszcze nie mamy. Bardziej zastanawiam się co stanie się z pozostałymi czarodziejkami, czy któreś nie pominą np. Idy czy Assire. I czy wprowadzą Isengrima. Mam tylko...
  18. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Mi się wydaje, że duży wpływ na odbiór tej postaci ma to, że w książce ona jest częścią świata czarodziejów, członkinią kapituły. Łącznie z jego przepychem i blichtrem. Zawsze mi się wydawało, że życia przeciętnego elfa to ona raczej nie prowadziła ;) Tutaj pokazują ją w warunkach raczej...
  19. daria.aradora

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    W sumie Freya mówiła gdzieś, że Jodhi May jest dla niej takim wzorem i dużo się od niej nauczyła, a Anya mówiła tak o Tissai. Pozostaje czekać na resztę obsady, bo do przewidzenia było, że jako Stokrotkę obsadzą kogoś w kwiecie wieku ;) Na RI uzupełnili, jest i Francesca:
Top Bottom