Search results

+
  1. Blasser45

    W1 lvl 50 bez oszukiwania

    Możliwe, nigdy specjalnie nie pochylałem się nad ifrytami. Mnie się zawsze wydawało, że liczba ifrytów zależy od tego, czy Alvina oddaliśmy Triss, czy Shani. Natomiast chcę się podzielić niedawnym odkryciem, jak wykonać jednocześnie zadanie Zygfryda "Sześć stóp pod ziemią" i Yaevinna "Echa...
  2. Blasser45

    W1 lvl 50 bez oszukiwania

    No, rzeczywiście nie pomyślałem o krypcie Kruka, a to też niezła stołówka. Dzięki, CC :). Nie zmienia to faktu, że walka z Javedem jest zawsze tak samo monotonna i irytująca, bez względu na poziom Geralta. Ciachanie + Aard, obowiązkowo Sihillem, bo Gwalhir z IV rozdziału jest za słaby. Geralt...
  3. Blasser45

    W1 lvl 50 bez oszukiwania

    Po raz kolejny wróciłem do swojej ukochanej "jedynki", tym razem stawiając sobie za cel osiągnięcie jak najwyższego poziomu bohatera (oczywiście bez FCR ekosystem). Jak ktoś chce spróbować, podaję swoje know-how. Oczywiście wykonujemy wszystkie poboczne zadania, rozmawiamy z ludźmi, zdobywamy...
  4. Blasser45

    Wiedźmin zapoluje na potwory w grze Monster Hunter: World!

    Tak się na tym wszystkim znam, jak jeden adwokat na literaturze fantasy ("Czytał pan Tolkiena?" "Nie interesują mnie te nowoczesne wampiry"). Porządna kampania RTS, dobry RPG z ciekawą historią (dopiero niedawno zakupiłem trylogię Mass Effect i póki co czeka), a reszta mnie przerasta. Powiem...
  5. Blasser45

    Wiedźminopodobni bohaterowie książek

    Hm, to prawda :). Żeby za dużo nie spoilerować, bo może ktoś nie czytał, dodam jeszcze, że Vuko też był takim "człowiekiem znikąd" jak Geralt. Na Ziemi syn międzynarodowej pary wychowany w jeszcze innym państwie, a na obcej planecie jako ojczyznę przybrał kraj ludzi, z którymi najszybciej się...
  6. Blasser45

    Wiedźminopodobni bohaterowie książek

    Za Piekarą nie przepadam - niby przeczytałem cykl inkwizytorski, ale po "Kościanym galeonie" mam serdecznie dosyć. Mnie się też z Geraltem w dużym stopniu kojarzy komiksowo-filmowy Blade. Może po części dlatego, że "Blade'a - wiecznego łowcę" obejrzałem krótko po tym nieszczęsnym polskim serialu...
  7. Blasser45

    Wiedźminopodobni bohaterowie książek

    Czy Wy też tak macie, że co jakiś czas natrafiacie na bohatera, który w taki czy inny sposób kojarzy się z Geraltem? Moje wstępne typy to: 1. Ksin Fargo (Konrad Lewandowski, "Saga o kotołaku") - nieczłowiek, który staje po stronie ludzi, nadludzko sprawny, niezwykle inteligentny, a jednak...
  8. Blasser45

    Wiedźmin - Makieta warowni Kaer Morhen - W częściach

    Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu, umiejętności i cierpliwości. Trzeba naprawdę dużego zacięcia i wytrwałości, żeby porwać się na taki projekt. Naprawdę jestem pełen podziwu!
  9. Blasser45

    [SPOILERY] Wiedźmin 3 - Humor, satyra i easter eggi

    "Serca z kamienia": Geralt erudyta cytuje fragment "Anny Kareniny": "Wszystkie szczęśliwe rodziny wyglądają podobnie, lecz każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój własny sposób" - przyglądając się portretowi małżeńskiemu w domostwie von Evereców
  10. Blasser45

    Wiedźmiński rynsztunek

    Teraz już tak :). Dzięki. Za to ze schodów zapaliłem drugi żyrandol, ten bliżej Barnaby. U mnie wisi zbroja Ravixa, niedźwiedzia, żmii, ofirska i Księżyca w Nowiu. Mieczy nie pamiętam, ale zwykle eksponowałem te o wartości pamiątkowej, otrzymane w prezencie od różnych postaci. Do jednego...
  11. Blasser45

    Wiedźmiński rynsztunek

    Wszystko się da, tyle że przechodząc grę po raz pierwszy gracz dopiero oswaja się ze specyfiką i możliwościami świata. Na NG+ zrobiłem sobie wszystkie rynsztunki bo się uparłem i zwoziłem złom ze Skellige do Zdravka, żeby zebrać fundusze na realizację zamówień - ze Zdravkiem warto handlować bo...
  12. Blasser45

    Wiedźmiński rynsztunek

    Mają statystyki odpowiednio wyższe do poziomu bohatera, na jakim zaczynasz NG+. Pamiętam, że na NG+ zawsze znajdowałem podwójne schematy szkoły Wilka - podstawowy i legendarny, ale to chyba jakiś błąd w grze. Mnie natomiast interesuje, jakie są Wasze ulubione rynsztunki. Pierwszy raz...
  13. Blasser45

    Najtrudniejszy boss / przeciwnik we wszystkich częściach

    Rzeczywiście, KiW ma rewelacyjną fabułę, ale walki nie na tym poziomie. W Sercach - oprócz wcześniej wymienionych przeciwników - nawet ofirski mag jest całkiem trudnym bossem, jeżeli ktoś poważnie potraktuje wyzwanie i bije się na golasa podniesioną ofirską szablą. W zasadzie tam powinna być...
  14. Blasser45

    Najtrudniejszy boss / przeciwnik we wszystkich częściach

    ???? Przecież pisałem o "Sercach" - nie chodziło Ci przypadkiem o "Krew i Wino"?
  15. Blasser45

    Najtrudniejszy boss / przeciwnik we wszystkich częściach

    Draug jest paskudny, ale Operator w moim odczuciu dużo gorszy. Ciężkimi przeciwnikami są też Książę Ropuch i Klucznik w SzK, a nawet walka z Olgierdem, kiedy chce ściąć swojego kompana, do łatwych nie należy. Reasumując - SzK to duże wyzwanie zręcznościowe i umysłowe.
  16. Blasser45

    Wasze epickie osiągnięcia

    Też jestem "70s" - nam się należy osiągnięcie "Statler's and Waldorf's box" (to te dwa dziadki z Muppetów - trzeba być "born in the 70's", żeby od razu dobrze skojarzyć ;)). W międzyczasie zastrzeliłem Goliata z kuszy i też mi niespodziewanie wyskoczył "Dawid i Goliat" jako epickie osiągnięcie...
  17. Blasser45

    Chcemy Wiedźmina 4?[ankieta]

    Prequele wydają mi się mocno kolidować z fabularną filozofią Redów. Jak ktoś słusznie zauważył, zakończenia prequeli są przewidywalne, a CDP przyzwyczaił nas do bardzo rozgałęzionej fabuły i wielu alternatywnych finałów. "Czwórka" z Geraltem w roli głównej powinna się toczyć z daleka od znanego...
  18. Blasser45

    Chcemy Wiedźmina 4?[ankieta]

    Cóż, wysłanie Geralta do Ofiru bądź Zerrikanii , czy to w formie dodatku, czy kolejnej gry, miałoby sens - Geralt trafiłby do części świata, na którą nie miałaby wpływu sytuacja polityczna z końcówki Dzikiego Gonu (więc nie byłoby dużych kłopotów z importem), a i pokoniunkcyjna fauna na tyle...
  19. Blasser45

    Sapkowski live, czyli wywiady, wywiady...

    To pokazuje, że Sapkowski - nic nie ujmując jego wielkości - nie potrafił docenić nowych nośników opowieści, choć już po wydaniu rozszerzonym pierwszego Wiedźmina powinien był uderzyć się w pierś. Wiele wskazuje też na to, że nie docenił erudycji, inteligencji i kreatywności twórców gry, którzy...
  20. Blasser45

    Chcemy Wiedźmina 4?[ankieta]

    Wojna Krwi wygląda bardzo obiecująco - oglądając zajawki pomyślałem, że chętnie pograłbym w solidną, dynamiczną strategię osadzoną w uniwersum Wiedźmina, taką wg najlepszych wzorców - Diuna II / serie Warcraft / Starcraft / Age of Empires - Tzar itp., z możliwością rozgrywek sieciowych...
Top Bottom