2012 - koniec świata?

+
2012 - koniec świata?

Witam. Ostatnio coraz głośniej robi się o niby koncu świata który ma nastąpić w 2012 roku. Ludzie przerażani lub zaciekawieni snują różne teorie jak to będzie wyglądać, czy zginą wszyscy ludzie, albo czy w ogóle coś się wydarzy bo "konieć świata" to byc może bujda.... A jak wy myślicie?podaję ciekawe stronki, do przejrzenia gorąco zachęcam:http://jasonk.blog.onet.pl/http://www.projekt-cheops.com/start/Komu nie chce się wszystkiego czytać i przeglądac, wyjasniam pokrótce:pojawiają się teorie, jakoby w 2012 roku miało nastąpić przebiegunowanie Ziemi, w konsekwencji czego czekają nas przeróżne kataklizmy. W związku z tym zginie mnóstwo ludzi, niekoniecznie wszyscy, ale większosć populacji. Podobno proces przebiegunowania pojawia się cyklicznie, co 11,5 tys. lat. Podczas ostatniego, została zalana Atlantyda, a obecnie zbliża się kolejne......To wszystko bujda czy serio coś w tym jest? Jak myślicie?
 
Nie ! To będzie tak że Polska zaatakuje Rosję ,Rosja nas ,Stany Zjednoczone nam pomogą a U.S zaatakują Chiny i "Kim Dzong Hill" i będzie koniec świata :beer:A tak na serio to dla mnie to herezje.
 
W 2012 będzie koniec euro a nie świata Btw.W czasie pierwszej sesji Lucyna cofnęła się do swojego poprzedniego wcielenia, kiedy to była kapłanką Ki, żyjącą za czasów budowy Wielkiej Piramidy w Egipcie i opisała w jaki sposób i kto i w jakim celu ją zbudował. Podała również dokładną lokalizację grobowca faraona Cheopsa (Chufu). Powiedziała, że teraz, w czasach Wodnika, przyszedł czas, aby ten grobowiec odkopać. Pozwoli to na uaktywnienie, czyli otwarcie Wielkiej Piramidy.To strona jakiejś grupy kabaretowej ?
 
Cóż.... Euro ma być w poslce, więc całkiem możliwe, że żeby nie dopuścić do kompromitacji świat bedzie wolał się skończyć :p
 
Raczej my ze wstydu będziemy go pragnąć ;D.PKP może zdąży z dworcami (przebudowa, renowacja).W-wa może zdąży ze stadionem narodowym (choć stan prac na dzień dziesiejsz = mniej niż "0" :D ).Ale wybudować w tymkraju wymaganą iloś autostrad do 2012 - takie rzeczy to nawet nie w Erze ]:->.
 
to i koniec świata może się przyplątać :p
 
Genesis said:
W 2012 będzie koniec euro a nie świata
lol, true, true :DW te bajki o końcu świata, przepraszam, ale nie wierzę. Wystarczy, ze w moim bardzo krótkim życiu przeżyłem już co najmniej dwie apokalipsy, więc mam do tego wysoce lekki stosunek.
 
Taa koniec swiata ... :p to niby ma byc cos z tym przebiegunowaniem, ale to moze spowodowac utrate czesci powietrza z atmosfery I to tyle ( kiedys na discovery bylo ). Ludzie mysla ze koniec swiata ma byc wlasnie w 2012 bo pradawny kalendarz majow sie konczy, a ja mysle ze po prostu nie chcialo im sie pisac wiecej dat ( i tak juz napisali na 1000 lat 'na zapas') i przestali. xD
 
Koniec świata w Roku Pańskim 2012 nie nastąpił.Nie nastały Dni Kary i Pomsty poprzedzające nadejście Królestwa Bożego. Nie został, choć skończyło się lat tysiąc, z więzienia swego...
[glow=red,2,300][/glow]​
 
...uwolniony Szatan i nie wyszedł, by omamić narody z czterech narożników Ziemi. Nie zginęli wszyscy grzesznicy świata i przeciwnicy Boga od miecza, ognia, głodu, gradu, od kłów bestii, od żądeł skorpionów i jadu węży. Świat nie zginął i nie spłonął. Przynajmniej nie cały. Ale i tak było wesoło.
 
Przebiegunowanie Ziemi"Według naukowców w historii naszej planety zdarza się to od 1 do 5 razy na każdy milion lat, a ostatnie miało miejsce ok. 780 tysięcy lat temu. Szacuje się, że kierunek pola magnetycznego utrzymuje się przez ok. 7000 lat. Rozbieżność czasu zmian w zależności od długości i szerokości geograficznej jest bardzo duża, co powoduje powstawanie wielu biegunów ulokowanych w różnych miejscach (patrz niżej).""Według niektórych naukowców proces ten trwa obecnie i przy zachowaniu obecnego tempa zmian, pole magnetyczne Ziemi zaniknie na bardzo krótki czas około roku 4000, inne źródła szacują, że proces ten zakończy się około roku 3000"Tak więc gdyby majów ktoś nie "zaciukał" pewnie ich kalendarz kończył by się trochę później ;)
 
koniec świata? BUAHAHA!!! to jakiś żart ??? ??? mi sie wydaje że majowie to lenie a nie jakiś konic świata!!!
 
A na co był majom kalendarz powyżej 2012 skoro i tak cywilizacja wielkich szans na dotrwanie do tej daty nie miała?Ja myślę, że to, że ich kalendarz się kończy wówczas, może oznaczać, że nowa era będzie. Chodzi mi o cykliczność - wiele upadłych (dzisiaj) cywilizacji wielkich w starożytności czas postrzegało cyklicznie. np. dla Greków jeden cykl miał około 160 000 lat :)
 
Jakoś nie chcę mi się wierzyć, że w 2012 będzie koniec świata. Co za różnica kiedy? Na koniec świata dobrze jest być przygotowanym w każdej chwili. A Bóg i tak znajdzie sposób żeby nas uśmiercić ;).
 
Top Bottom