2023 i GWINTfinity, część 1

+
A co do pomysłowości graczy to nie wiem czy oglądałeś na YouTube Milanistę - gość ma bardzo dobre pomysły co do wprowadzania kolejnych fajnych kart i mechanik do gry, więc ja nie byłbym aż tak sceptyczny.
Szczerze BARDZO wątpię, że narzędzia jakie otrzymają gracze, będą szły aż tak daleko, by móc wprowadzać kolejne karty/mechaniki - myślę, że będą ograniczały się jedynie do zmian wartości/cyferek na obecnie używanych kartach.
 
O ile mógłbym zrozumieć że nie będziemy mogli dodawać nowych kart o tyle wydaje mi się dziwne w kontekście ożywienia martwych kart tylko zmiana prowizji i siły. Takiemu Stennisowi trzeba dać nową umiejkę - sam fakt obniżenia prowizji i podwyższenia siły niewiele daje. Zresztą zacytuję: "Pozwolimy wam, graczom decydować jakie zmiany są potrzebne w każdym miesiącu". Teraz pałeczka jest po stronie Redów i trzeba poczekać na więcej konkretów odnośnie tego systemu.
 
Kopiuję wpis z tematu o najnowszej aktualizacji:

Odnośnie nowej zawartości: dla tych, którzy mogą się łudzić, że "skoro sami REDzi nie będą dodawać nowej zawartości, to może wyręczą ich w tym gracze?" polecam odpowiedź Vlada na te pytanie na Twitterze:
Dopowiedź: oczywiście nie wiemy, co Vlad rozumie przez nowy kontent - czy nowe karty z grafikami, czy też tylko nowe umiejętności/reworki niepolegające na balansie siła-obrażenia-wzmocnienie-prowizja. Podejrzewam, że chodzi o jedno i o drugie. Czas pokaże.
 
Vlad już dał jasno do zrozumienia na Reddicie jak to ma wyglądać. Nie będzie żadnych reworków bo balans będzie się odbywać na zasadzie głosowania na podane opcje (które będą tworzone z automatu - prawdopodobnie głownie w oparciu o statystyki). Automat nie stworzy wam nowych umiejek, to nierealne.
 
Ja to bym sobie marzył starą Arenę, możliwość kupowania starych bibelotów, plansz i skórek za pył, i odwrotną zamianę zasobów - złoto/skrawki/pył na punkty nagród (ładnie proszę, Wiedźminkołaju)
😛
 

Freddybabes zrobił bardzo fajne podsumowanie historii gwinta wraz ze swoimi przemyśleniami. Tym, co znają gwinta od bety, przywoła pewnie kilka fajnych wspomnień. Z wieloma wnioskami się zgadzam.
 
It is what it is...Mam do Was tylko jedną prośbę,proszę * ten draft ,dawna Arena z tyloma nowymi kartami będzie dla graczy o wiele ciekawsza,wielu tak twierdzi. Please! Z Gwintowym..Zagrałbym w Gwinta
 
Last edited by a moderator:
Tak czytam i jakoś nie zauważyłem - czy CDPR planuje i w tym roku wspierać finansowanie nagród turniejowych społecznością?
Bo po tych zapowiedziach "co nas czeka" to myślę, że "skuteczność" tego typu "crowdfundingu" pewnie będzie znikoma.
 
Coś niecoś wspierają, przykłady:
- pył i beczki,
- pył, beczki i gadżety - gwintowe przypinki oraz smycz na klucze,
- tu turniej z końcówki zeszłego roku (pył, beczki i gadżety typu maskotka Sklepa oraz skin Sklepa w grze).

Jeśli chodzi o pule $ tych turniejów, to były zbierane przez graczy/widzów na zrzutkach i tym podobnych serwisach.
Niedawno był jeszcze finał Gwent League z łączną pulą ponad 5000 zł, nie wiem jednak skąd się wzięły te środki na nagrody.
 
Coś niecoś wspierają
Chyba nie zrozumiałeś mojego pytania. ;)

Nie chodziło mi o to czy CDPR będzie finansował jakieś turnieje organizowane przez graczy, tylko czy i w tym roku będzie wyciągał rękę aby nasza społeczność finansowała nagrody w Gwent Masters.
 
Raczej nic nie będą zmieniać, w końcu przymusu nie ma, kto chce ten wesprze, a na to ile tego będzie to oni już myślę mają wywalone.
 
Top Bottom